Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
212 987 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    212 987 zł
    3 oferty
  2. Unieważniona
    Część 2usługa dowozu i odwozu 1 ucznia niepełnosprawnego do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żaganiu na trasie: Gozdnica (ul. Żagańska 1A parking Dino) – Żagań (ul. Skarbowa 19-21). - kurs poranny: wyjazd z Gozdnicy o godz. 6.20 - kurs
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia autobusu zastępczego (liczony w pełnych minutach) w czasie awarii40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz uczniów niepełnosprawnych do placówek kształcenia specjalnego

Zamawiający Gmina Węgliniec (Węgliniec, Dolnośląskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Dowóz uczniów niepełnosprawnych do placówek kształcenia specjalnego”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 212 987 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina WęgliniecWęgliniec, Dolnośląskie (powiat Zgorzelecki →)opublikowano 1 września 2026
Łączna wartość umów
212 987 zł
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    11 sierpnia 2026

    Termin ofert: 19 sierpnia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    01 września 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 212 987,08 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 3 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Węgliniec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821411

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sikorskiego 3

1.5.2.)Miejscowość

Węgliniec

1.5.3.)Kod pocztowy

59-940

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wegliniec@wegliniec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wegliniec.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1357321

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz uczniów niepełnosprawnych do placówek kształcenia specjalnego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f2b76acc-5c12-442f-b589-e84b1ac48431

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416199

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041227/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Dowóz uczniów niepełnosprawnych do placówek kształcenia specjalnego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00386671

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZI.271.21.2026.ZP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

269363,76 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1: usługa dowozu i odwozu uczniów niepełnosprawnych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgorzelcu, zgodnie z poniższym zakresem:
a) dowóz i odwóz 10 uczniów niepełnosprawnych na trasie: Ruszów (ul. Dworcowa, ul. Jana III Sobieskiego) – Stary Węgliniec (ul. Głowackiego) – Zielonka – Węgliniec (ul. Partyzantów, ul. Wojska Polskiego, ul. Sportowa, ul. Sikorskiego, ul. Kolejowa) – Zgorzelec (ul. Armii Krajowej 10–10a).
- kurs poranny: wyjazd z Ruszowa o godz. 7:00,
- kurs popołudniowy: wyjazd z Zgorzelca o godz. 15:00.
b) odbiór 1 ucznia ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgorzelcu i odwóz do Węglińca (ul. Kolejowa) w godzinach około 12:00–13:00. Ostateczna godzina odbioru ucznia zostanie ustalona w porozumieniu z Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Zgorzelcu, nie później niż do dnia 1 września 2026 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

85312110-3 - Usługi opieki dziennej nad dziećmi

4.5.5.)Wartość części

249413,76 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 2: usługa dowozu i odwozu 1 ucznia niepełnosprawnego do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żaganiu na trasie: Gozdnica (ul. Żagańska 1A parking Dino) – Żagań (ul. Skarbowa 19-21).
- kurs poranny: wyjazd z Gozdnicy o godz. 6.20
- kurs popołudniowy: wyjazd z Żagania o godz. 14.45

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

85312110-3 - Usługi opieki dziennej nad dziećmi

4.5.5.)Wartość części

19950,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

212987,08 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

224129,84 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

212987,08 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ASTEL - PRZEWÓZ OSÓB ANDRZEJ STELEŻUK

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6151065029

7.3.3)Ulica

Wilcza 35

7.3.4)Miejscowość

Zawidów

7.3.5)Kod pocztowy

59-970

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

212987,08 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Na podstawie art. 254 ust. 2 ustawy z dnia 11.09.2019r. Prawo zamówień publicznych (tj.Dz. U. z 2026r., poz. 793) zawiadamiam, iż postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym na realizację zamówienia pn.: „Dowóz uczniów niepełnosprawnych do placówek kształcenia specjalnego” - ZADANIE NR 2: usługa dowozu i odwozu 1 ucznia niepełnosprawnego do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żaganiu zostało unieważnione na podstawie art. 255 ust. 3) w/w ustawy.

UZASADNIENIE

Postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym na „Dowóz uczniów niepełnosprawnych do placówek kształcenia specjalnego” - ZADANIE NR 2: usługa dowozu i odwozu 1 ucznia niepełnosprawnego do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żaganiu zostało unieważnione, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Węgliniec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Węgliniec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 212 987 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ASTEL - PRZEWÓZ OSÓB ANDRZEJ STELEŻUK (Zawidów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.