Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
321 276 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    18 450 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    302 826 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji SZBI, dostawa i wdrożenie oprogramowania oraz infrastruktury sprzętowej dla Gminy Niegosławice realizowane w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd"

Zamawiający Gmina Niegosławice (Niegosławice, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji SZBI, dostawa i wdrożenie oprogramowania oraz infrastruktury…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 321 276 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina NiegosławiceNiegosławice, Lubuskieopublikowano 1 września 2026
Łączna wartość umów
321 276 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,7 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: 4CS Sp. z o.o. (część 1); Perceptus Sp z o.o. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 321 276,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA NIEGOSŁAWICE

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Niegosławice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770422

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

55

1.5.2.)Miejscowość

Niegosławice

1.5.3.)Kod pocztowy

67-312

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

683781038

1.5.8.)Numer faksu

683781038

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@niegoslawice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

niegoslawice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-aed53e9a-c026-4f2e-b092-3f167f316595

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji SZBI, dostawa i wdrożenie oprogramowania oraz infrastruktury sprzętowej dla Gminy Niegosławice realizowane w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-aed53e9a-c026-4f2e-b092-3f167f316595

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416191

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC) II Zaawansowane usługi cyfrowe 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00251371

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RTI.ZP.271.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

325278 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ I – Dokumentacja System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji
1) Wykonanie analizy dokumentacji związanej z bezpieczeństwem informacji obowiązującej u Zamawiającego, która pozwoli na określenie potrzeb związanych z koniecznością dostosowania dokumentacji do wymagań nowelizowanej ustawy
o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa oraz norm ISO 27000 w zakresie bezpieczeństwa informacji (w szczególności zgodnego z wymaganiami aktualnych norm PN-EN ISO/IEC 27001 oraz zaleceniami aktualnych norm PN-ISO/IEC 27002, PN-ISO-27005) i ISO 31000 w zakresie zarządzania ryzykiem oraz zapewnienia zarządzania ciągłością działania w nawiązaniu do normy PN-EN ISO 22301 wraz
z przedstawieniem zaleceń w zakresie aktualizacji dokumentacji i potrzeby jej uzupełnienia w ramach systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji.
2) opracowanie dokumentacji System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) dla Urzędu Gminy

4.5.3.)Główny kod CPV

79417000-0 - Usługi doradcze w zakresie bezpieczeństwa

4.5.5.)Wartość części

43000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II - Infrastruktura sprzętowa i oprogramowanie wraz z pakietem szkoleniowym
1) UTM (Unified Threat Management) TYP I - 1 szt.
2) UTM (Unified Threat Management) TYP II - 1 szt.
3) Zarządzalne urządzenie sieciowe - 1 szt.
4) Zasilacz awaryjny UPS - 1 szt.
5) Oprogramowanie typu XDR Extended Detection and Response - 1 szt.
6) Oprogramowanie SIEM (Security Information and Event Management) - 1 szt.
7) Usługa backupu w chmurze - 1 usł.
8) Odnowienie i rozszerzenie licencji oprogramowania backupu lok. - 1 szt.
9) Elementy serwera plików – dyski - 2 szt.
10) Menadżer haseł - 1 szt.
11) Serwerowy system operacyjny - 1 szt.
12) Serwerowy system operacyjny - 2 szt.
13) Szkolenia dla działu IT i dla pracowników spoza działu IT - 3 szt.
2. Wymagania ogólne w zakresie dostawy sprzętu i oprogramowania:
1) Dostarczony sprzęt i oprogramowanie muszą być wolne od wad prawnych i fizycznych oraz nienoszący oznak użytkowania.
2) Dostarczony sprzęt i oprogramowanie muszą być fabrycznie nowe (tzn. wyprodukowane nie wcześniej, niż w 2025 r.), muszą pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucyjnego w UE, pochodzić z seryjnej produkcji z uwzględnieniem opcji konfiguracyjnych przewidzianych przez producenta dla oferowanego modelu sprzętu
i oprogramowania.
3) Niedopuszczalne są produkty prototypowe, nie dopuszcza się urządzeń długotrwale magazynowanych oraz pochodzących z programów wyprzedażowych producenta. Urządzenia nie mogą znajdować się na liście „end-of-sale”, „end-of-support”, „end-of-life” producenta.
4) Wymagana ilość i rozmieszczenie (na zewnątrz obudowy) jakichkolwiek portów nie może być osiągnięta w wyniku stosowania konwerterów, przejściówek, itp., niedopuszczalne jest zastosowanie jakichkolwiek zewnętrznych przejściówek czy konwerterów.
5) Wszystkie urządzenia będą zasilane bezpośrednio z sieci 230V.
6) Wykonawca zapewni dostawę do wskazanej lokalizacji w siedzibie Zamawiającego lub wskazanej przez niego jednostce.
7) Wykonawca jest odpowiedzialny za skonfigurowanie połączeń fizycznych, logicznych, podłączenie i skonfigurowanie urządzeń do działania, pozwalające na rozpoczęcie pracy oraz dostarczenie odpowiedniej ilości kabli zasilających, połączeniowych w celu przygotowania zamawianego sprzętu do działania.
8) Wykonawca zobowiązany jest do wdrożenia dostarczanego sprzętu i jego skonfigurowania zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia - w uzgodnieniu
z Zamawiającym.
9) Prace wdrożeniowo-instalacyjne będzie można realizować wyłącznie w terminach uzgodnionych z Zamawiającym.
10) Wykonawca będzie zobowiązany do złożenia dokumentacji powykonawczej, zawierającej w szczególności wszystkie dane dostępu do urządzeń i oprogramowania, które będą wykorzystywane podczas instalacji i konfiguracji sprzętu i oprogramowania.
11) Dla dostaw sprzętu informatycznego z oprogramowaniem Zamawiający wymaga fabrycznie nowego oprogramowania (nieużywanego nigdy wcześniej), w wersji
z certyfikatem autentyczności dla każdej licencji, o ile producent oferowanego oprogramowania stosuje certyfikaty autentyczności. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego oprogramowania (w tym systemu operacyjnego) nieużywanego oraz nigdy wcześniej nieaktywowanego na innym urządzeniu oraz pochodzącego z legalnego źródła sprzedaży. W przypadku oprogramowania naklejka hologramowa winna być zabezpieczona przed możliwością odczytania klucza za pomocą zabezpieczeń stosowanych przez producenta, o ile producent oferowanego oprogramowania stosuje takie zabezpieczenia. Zamawiający zastrzega możliwość weryfikacji dostarczonego oprogramowania na etapie oceny ofert jak i na etapie dostawy pod kątem legalności oprogramowania bezpośrednio u producenta oprogramowania. Zamawiający zastrzega możliwość żądania od Wykonawcy na etapie dostawy przedstawienia dokumentów dotyczących zakupu oprogramowania (faktury, rachunki) w autoryzowanym kanale dystrybucyjnym producenta oprogramowania.
3. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia, w tym opis parametrów technicznych
i wymogów użytkowych oraz funkcjonalnych sprzętu i oprogramowania został opisany
w Załączniku Nr 1 do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia – zwanego w niniejszej dokumentacji OPZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

48219700-3 - Pakiety oprogramowania do serwera komunikacyjnego

48732000-8 - Pakiety oprogramowania do zabezpieczania danych

48620000-0 - Systemy operacyjne

48820000-2 - Serwery

72212780-0 - Usługi opracowywania oprogramowania do zarządzania systemem, przechowywaniem i zawartością

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania

80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego

4.5.5.)Wartość części

282278,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

18450,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

30640,17 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

18450,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4CS Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9731024712

7.3.3)Ulica

Lisia 12

7.3.4)Miejscowość

65-093

7.3.5)Kod pocztowy

65-093

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

18450,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

40 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

302826,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

302826,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

302826,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Perceptus Sp z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9291808578

7.3.3)Ulica

Nowy Kisielin- Antoniego Wysockiego

7.3.4)Miejscowość

Zielona Góra

7.3.5)Kod pocztowy

66-002

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

302826,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

40 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79417000-0Usługi doradcze w zakresie bezpiecz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
158 000 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
49 420 zł674 758 zł
Rozstęp międzykwartylowy
625 338 zł
Źródło próbki
CPV 79417000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
49 420 zł
Mediana
158 000 zł
Górny kwartyl
674 758 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Niegosławice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Niegosławice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 321 276 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79417000-0 (Usługi doradcze w zakresie bezpieczeństwa). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: 4CS Sp. z o.o. (65-093). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.