Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Wykonanie robót budowlanych dla inwestycji pn.: „Rozwijanie infrastruktury niskoemisyjnej poprzez budowę dróg dla rowerów oraz pieszych i rowerów na terenie miasta Kielce”

Zamawiający Gmina Kielce - Miejski Zarząd Dróg w Kielcach (Kielce, Świętokrzyskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Wykonanie robót budowlanych dla inwestycji pn.: Rozwijanie infrastruktury niskoemisyjnej…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Kielce - Miejski Zarząd Dróg w KielcachKielce, Świętokrzyskieopublikowano 1 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kielce - Miejski Zarząd Dróg w Kielcach

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291009343

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Prendowskiej 7

1.4.2.)Miejscowość

Kielce

1.4.3.)Kod pocztowy

25-395

1.4.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

wzp@mzd.kielce.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzd.kielce.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-85d74f42-22d3-4e79-924a-b3e264385a51

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416150

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-09-01

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00060835

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.3.)Nazwa projektu lub programu

Projekt FESW.04.02-IZ.00-0008/23 pn.: „Rozwijanie infrastruktury niskoemisyjnej poprzez budowę dróg dla rowerów oraz pieszych i rowerów na terenie miasta Kielce”.

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie robót budowlanych dla inwestycji pn.:
„Rozwijanie infrastruktury niskoemisyjnej poprzez budowę dróg dla rowerów oraz pieszych i rowerów na terenie miasta Kielce”

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Wykonanie robót budowlanych dla inwestycji pn.: „Rozwijanie infrastruktury niskoemisyjnej poprzez budowę dróg dla rowerów oraz pieszych i rowerów na terenie miasta Kielce”. 2. Zakres robót budowlanych będzie obejmował m.in.: a) budowę dróg dla pieszych (DDP), b) budowę dróg dla rowerów (DDR), c) budowę Miejsc Obsługi Rowerzystów (MOR) wraz z wyposażeniem, d) budowę parkingów bike&ride wraz z wyposażeniem, e) budowę przejazdów rowerowych i przejść dla pieszych, f) budowę systemu detekcji rowerzystów, g) budowę energooszczędnego oświetlenia, h) przebudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Żelazna – ul. Czarnowska – ul. Gosiewskiego, i) budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Zagnańskiej i Okrzei, j) wykonanie organizacji ruchu, w tym: oznakowania pionowego i poziomego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, k) przebudowę istniejących sieci uzbrojenia terenu i infrastruktury technicznej kolidujących z inwestycją, l) wycinkę istniejących drzew i krzewów kolidujących z projektowaną inwestycją, m) wykonanie nowych nasadzeń.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów

45232200-4 - Roboty pomocnicze w zakresie linii energetycznych

45232452-5 - Roboty odwadniające

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45316212-4 - Instalowanie świateł ruchu drogowego

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-04-03

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2026-05-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Budynk Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9592024392

4.3.3.)Ulica

Skiby 46

4.3.4.)Miejscowość

Chęciny

4.3.5.)Kod pocztowy

26-060

4.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

12692576,98 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00178348/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-08-21

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Konieczność realizacji robót dodatkowych, które stały się niezbędne do wykonania zamówienia podstawowego

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Ze względu na ujawnione w trakcie robót kolizje z istniejącym uzbrojeniem terenu, niezinwentaryzowane elementy oraz konieczność dostosowania rozwiązań do warunków rzeczywistych wystąpiła konieczność wykonania robót dodatkowych. Prace obejmują m.in. odwodnienie (sączki, drenaż), przebudowę infrastruktury (komora wodociągowa, zraszacze, roboty elektryczne), zmianę konstrukcji zjazdu i przejść na Placu Niepodległości na trwalsze, korektę BRD oraz korektę sterowania ruchem. Szczegółowe opisy zawarte są w protokołach konieczności. Powyższe roboty powodują wzrost wynagrodzenia umownego o wartość: 315 829,10 zł brutto

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

315829,10

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2026/BZP 00340465/01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kielce - Miejski Zarząd Dróg w Kielcach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kielce.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.