„Kompleksowe przygotowanie gruntów leśnych wyłączonych z produkcji pod budowę odcinka drogi ekspresowej S10 – PGL LP Nadleśnictwo Kliniska"
Zamawiający Nadleśnictwo Kliniska (Kliniska Wielkie, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Kompleksowe przygotowanie gruntów leśnych wyłączonych z produkcji pod budowę odcinka…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=162, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
25 lutego 2026
Termin ofert: 5 marca 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
07 kwietnia 2026
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
12 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
15 czerwca 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
01 września 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | NADLEŚNICTWO KLINISKA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 810539150 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Pucko 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kliniska Wielkie |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 72-123 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL428 - Szczeciński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 91 4312124 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | kliniska@szczecin.lasy.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | kliniska.szczecin.lasy.gov.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-adf6342a-26ce-4110-9cf8-e411cda87838 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00415700 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-01 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00127353 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Kompleksowe przygotowanie gruntów leśnych wyłączonych z produkcji pod budowę odcinka drogi ekspresowej S10 – PGL LP Nadleśnictwo Kliniska" |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na przygotowaniu terenu pod inwestycję planowanej budowy odcinka drogi ekspresowej S10 Szczecin – Piła, odcinek od węzła „Szczecin Kijewo” (bez węzła) do węzła „Szczecin Zdunowo” (z wyłączeniem obwodnic Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa), na gruntach wyłączonych z produkcji leśnej na podstawie art. 20b, 21 i 21a ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 311), w tym usługi polegające na: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 77210000-5 - Usługi pozyskiwania drewna |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 77211000-2 - Usługi uboczne związane z pozyskiwaniem drewna 77211100-3 - Usługi cięcia drewna 77211200-4 - Transport dłużyc na terenie lasów 77211400-6 - Usługi wycinania drzew |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-04-02 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 60 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Agro Forest Justyna Bajlak |
| 4.3.1.1.) | Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia | Dawid Bajlak USŁUGI LEŚNE |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 2530162740 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Ługowina 47 |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 72-315 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 315396,36 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00186095/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-18 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Po zawarciu umowy z Wykonawcą, Zamawiający otrzymał od firmy Budimex S.A. (tj. od generalnego wykonawcy |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | 1. Wydłużono termin realizacji umowy o jeden miesiąc tj. do dnia 1 lipca 2026 r. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 100417,20 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Raport Ornitologiczny stwierdzający występowanie zasiedlonych drzew dziuplastych ( Sprawozdanie nr 3) |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wydłużono termin realizacji zamówienia do dnia 09.09.2026 r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 311693,13 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →