Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy Kłodzko

Zamawiający Gmina Kłodzko (Kłodzko, Dolnośląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy Kłodzko”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KłodzkoKłodzko, Dolnośląskie (powiat Kłodzki →)opublikowano 1 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 332 977 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kłodzko

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890717964

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Okrzei 8 a

1.4.2.)Miejscowość

Kłodzko

1.4.3.)Kod pocztowy

57-300

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.4.7.)Numer telefonu

746474161

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gmina.klodzko.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.ugklodzko.nv.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6f4fff3a-f7a8-40f9-bb65-6951efe1c848

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415642

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-09-01

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00333276

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.3.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027.

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy Kłodzko

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizację zadania pn

„Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy Kłodzko” . Planowana inwestycja obejmuje: 1.1 Budynek nr 8a Przedmiotowa inwestycja polega na remoncie elewacji północnej, wschodniej oraz zachodniej wraz z dociepleniem ścian i wymianą okien, remoncie i dociepleniu dachu wraz z lukarnami, instalacji paneli fotowoltaicznych oraz przebudową instalacji C.O., C.W.U i instalacji elektrycznych w budynku położonym w Kłodzku przy ul. Okrzei 8a. 1.2.Budynek nr 8 i 10a przedmiotowa inwestycja polega na remoncie elewacji północnej, południowej, wschodniej oraz zachodniej wraz z dociepleniem ścian i wymianą okien i drzwi zewnętrznych, remoncie i dociepleniu dachu, wykonaniu pochylni dla osób niepełnosprawnych na elewacji południowej, instalacji paneli fotowoltaicznych oraz przebudową instalacji c.o., c.w.u i instalacji elektrycznych w budynku w Kłodzku przy ul. Okrzei 8a.

3.8.)Główny kod CPV

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45000000-7 - Roboty budowlane

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45410000-4 - Tynkowanie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-09-05

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

9 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

ENERGO CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP8971818233

4.3.3.)Ulica

ul. Krupnicza nr 13

4.3.4.)Miejscowość

Wrocław

4.3.5.)Kod pocztowy

50-075

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

10057500,81 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00409427/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-08-26

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Konieczność wykonania robót zwiększających zakres prac w branży elektrycznej oraz robót dodatkowych w branży budowlanej wg Protokołu konieczności z dn. 04-08-2026.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Wg §1 Aneksu zmieniono warunki umowy w zakresie:
1) wykonanie robót dodatkowych opisanych w Protokole konieczności nr 2 z dnia 04-08-2026 r., stanowiącym załącznik nr 1 do Aneksu,
2) zwiększenie zakresu robót budowlanych opisanych w Protokole konieczności nr 2 z dnia 04-08-2026 r., stanowiącym załącznik nr 1 do Aneksu,
a także zmieniono §3 ust. 1 Umowy, który otrzymał brzmienie:
„1. Za wykonanie przedmiotu Umowy, określonego w §1 niniejszej Umowy, Strony ustalają całkowite wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości 10 946 129,32 zł brutto (słownie: dziesięć milionów dziewięćset czterdzieści sześć tysięcy sto dwadzieścia dziewięć złotych 32/100 groszy brutto) w tym podatek VAT.
oraz §16 ust. 1, który otrzymał brzmienie:

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

219150,19

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2026/BZP 00309729/01

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Podstawa prawna zmiany umowy ramowej: art. 455 ust. 1 pkt 3 i ust 2

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111000-8Roboty w zakresie burzenia, roboty…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
332 977 zł
Próbka: 98 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
202 621 zł769 268 zł
Rozstęp międzykwartylowy
566 647 zł
Źródło próbki
CPV 45111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
202 621 zł
Mediana
332 977 zł
Górny kwartyl
769 268 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kłodzko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kłodzko.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111000-8 (Roboty w zakresie burzenia. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.