Remonty bieżące ulic i chodników na terenie Miasta Łaziska Górne
Zamawiający Miasto Łaziska Górne (Łaziska Górne, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remonty bieżące ulic i chodników na terenie Miasta Łaziska Górne”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Zamiar zawarcia umowy
29 kwietnia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
25 maja 2026
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
01 września 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Miasto Łaziska Górne |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 276257601 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Plac Ratuszowy 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Łaziska Górne |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 43-170 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL22C - Tyski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 323248000 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zp@laziska.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.laziska.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-1a011c6c-8aac-4f49-b8f2-4b57829db9cb |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00415612 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-01 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00221381 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Remonty bieżące ulic i chodników na terenie Miasta Łaziska Górne |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiot zamówienia obejmuje remonty bieżące ulic i chodników na terenie Miasta Łaziska Górne, w skład których wchodzą remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych asfaltowych mieszankami mineralno-asfaltowymi z ręcznym obcinaniem krawędzi - naprawa pojedynczych uszkodzeń nawierzchni o wielkości łat o powierzchni do 5 m2 oraz remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych asfaltowych o powierzchni powyżej 5m2. Przedmiot zamówienia obejmuje również naprawy nawierzchni bitumicznych wykonywane na gorąco, remonty cząstkowe nawierzchni frezem asfaltowym z mechanicznym zagęszczeniem nawierzchni. Remonty cząstkowe nawierzchni tłuczniowych, remonty górnej i dolnej warstwy podbudowy drogowej. Roboty remontowe – cięcie piłą nawierzchni bitumicznych, frezowanie nawierzchni, rozbieranie krawężników betonowych, rozbieranie obrzeży betonowych, rozbieranie nawierzchni z kostki betonowej. Do zadań Wykonawcy należała również będzie zabudowa krawężników, obrzeży i układanie kostki betonowej na drogach i chodnikach gminnych oraz regulacja urządzeń infrastruktury podziemnej. Pracami towarzyszącymi są roboty rozbiórkowe, wywóz i utylizacja gruzu, plantowanie poboczy. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg 45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej 45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-05-19 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-12-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6350001055 |
| 4.3.3.) | Ulica | Energetyków 5 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Łaziska Górne |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 43-170 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 499753,62 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00258748/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-27 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 499753,62 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.