Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Przebudowa zwałowiska położonego w Łaziskach Górnych pomiędzy ulicami Stokrotek, Kwiatową, Sienkiewicza

Zamawiający Miasto Łaziska Górne (Łaziska Górne, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa zwałowiska położonego w Łaziskach Górnych pomiędzy ulicami Stokrotek,…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto Łaziska GórneŁaziska Górne, Śląskie (powiat Mikołowski →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 292 813 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Miasto Łaziska Górne

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257601

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Plac Ratuszowy 1

1.4.2.)Miejscowość

Łaziska Górne

1.4.3.)Kod pocztowy

43-170

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.4.7.)Numer telefonu

32 324 80 00

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@laziska.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.laziska.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-df42e6ae-6da5-404f-93b5-d2f13c144fb4

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00408692

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-26

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00308900

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach FE SL 2021-2027: Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Tytuł projektu: Przebudowa zwałowiska położonego w Łaziskach Górnych pomiędzy ulicami Stokrotek, Kwiatową, Sienkiewicza.

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Przebudowa zwałowiska położonego w Łaziskach Górnych pomiędzy ulicami Stokrotek, Kwiatową, Sienkiewicza

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach zadania Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania i wybudowania następujących elementów oraz wykonania prac rekultywacyjnych:
• oczyszczenie terenu z odpadów,
• usunięcie wiatrołomów,
• eliminacja obcych gatunków,
• nasadzenia krzewów i drzew,
• infrastruktura dla bezkręgowców i drobnych kręgowców,
• murawa ciepłolubna,
• altana z ławkami, siatką i opaską na drzewo,
• nawierzchnia wokół altany z kory,
• pomost stalowy,
• oświetlenie ledowe niskie i wysokie,
• utwardzona ścieżka do altany,
• taras kaskadowy i schody terenowe,
• parking o nawierzchni przepuszczalnej,
• powierzchnia rekultywacji zwałowiska: 27 000,00 m2.
Zakres prac będzie wykonany w oparciu o załączony przedmiot zamówienia, program funkcjonalno-użytkowy i przedmiar robót.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki:
- Przedmiot zamówienia,
- Przedmiar robót,
- Program funkcjonalno–użytkowy.

3.9.)Główny kod CPV

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-11

4.2.)Okres realizacji zamówienia

12 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6350001055

4.3.3.)Ulica

Energetyków 5

4.3.4.)Miejscowość

Łaziska Górne

4.3.5.)Kod pocztowy

43-170

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

2017500,12 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00371876/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-10

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

art.455 ust.1 pkt 1 ustawy Pzp oraz paragraf 13 Umowy WIM/76/25. Przyczyny związane z wejściem w życie z dniem 13 lutego 2026 r. Krajowego Systemu e-Faktur

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

zmiany wynikające z obowiązku wystawiania faktur w KSeF

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

2017374,07 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach o których mowa w art.95 ustawy Pzp, zgodnie z zapisami paragrafu 4 ust.1 zawartej umowy Wykonawca złożył Zamawiającemu oświadczenie o zatrudnianiu osób na podstawie umowy o pracę wykonujących czynności związane z realizacją zamówienia

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112700-2Roboty w zakresie kształtowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
292 813 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
208 263 zł575 676 zł
Rozstęp międzykwartylowy
367 413 zł
Źródło próbki
CPV 45112· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
208 263 zł
Mediana
292 813 zł
Górny kwartyl
575 676 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Łaziska Górne prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łaziska Górne.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112700-2 (Roboty w zakresie kształtowania terenu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.