Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 017 500 zł
Umowa zawarta
11 sierpnia 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa zwałowiska położonego w Łaziskach Górnych pomiędzy ulicami Stokrotek, Kwiatową, Sienkiewicza

Zamawiający Miasto Łaziska Górne (Łaziska Górne, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa zwałowiska położonego w Łaziskach Górnych pomiędzy ulicami Stokrotek,…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Wartość umowy: 2 017 500 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Miasto Łaziska GórneŁaziska Górne, Śląskie (powiat Mikołowski →)opublikowano 12 sierpnia 2025
Wartość umowy
2 017 500 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. (Łaziska Górne), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 017 500,12 zł (umowę zawarto 11 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Łaziska Górne

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257601

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Ratuszowy 1

1.5.2.)Miejscowość

Łaziska Górne

1.5.3.)Kod pocztowy

43-170

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.7.)Numer telefonu

32 324 80 00

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@laziska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.laziska.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-df42e6ae-6da5-404f-93b5-d2f13c144fb4

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa zwałowiska położonego w Łaziskach Górnych pomiędzy ulicami Stokrotek, Kwiatową, Sienkiewicza

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-df42e6ae-6da5-404f-93b5-d2f13c144fb4

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00371876

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00011246/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Przebudowa zwałowiska położonego w Łaziskach Górnych pomiędzy ulicami Stokrotek , Kwiatową, Sienkiewicza

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach FE SL 2021-2027: Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Tytuł projektu: Przebudowa zwałowiska położonego w Łaziskach Górnych pomiędzy ulicami Stokrotek, Kwiatową, Sienkiewicza.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00308900

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. jest jednoosobową spółką Miasta Łaziska Górne. Wszystkie udziały w spółce stanowią własność Miasta Łaziska Górne, co oznacza, że w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Zamawiający sprawuje nad Spółką kontrolę odpowiadającą sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami Spółki, co wynika z aktu przekształcenia PGKIM w Spółkę z o.o.
Ponad 90% działalności Spółki jako osoby prawnej kontrolowanej przez Zamawiającego dotyczy zadań powierzonych jej przez Zamawiającego.
-ciąg dalszy uzasadnienia w sekcji XI ogłoszenia

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.12.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1641250 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach zadania Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania i wybudowania następujących elementów oraz wykonania prac rekultywacyjnych:
• oczyszczenie terenu z odpadów,
• usunięcie wiatrołomów,
• eliminacja obcych gatunków,
• nasadzenia krzewów i drzew,
• infrastruktura dla bezkręgowców i drobnych kręgowców,
• murawa ciepłolubna,
• altana z ławkami, siatką i opaską na drzewo,
• nawierzchnia wokół altany z kory,
• pomost stalowy,
• oświetlenie ledowe niskie i wysokie,
• utwardzona ścieżka do altany,
• taras kaskadowy i schody terenowe,
• parking o nawierzchni przepuszczalnej,
• powierzchnia rekultywacji zwałowiska: 27 000,00 m2.
Zakres prac będzie wykonany w oparciu o załączony przedmiot zamówienia, program funkcjonalno-użytkowy i przedmiar robót.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki:
- Przedmiot zamówienia,
- Przedmiar robót,
- Program funkcjonalno–użytkowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2017500,12 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2017500,12 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2017500,12 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6350001055

7.3.3)Ulica

Energetyków 5

7.3.4)Miejscowość

Łaziska Górne

7.3.5)Kod pocztowy

43-170

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2017500,12 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Ciąg dalszy uzasadnienia z sekcji 3.1.1 niniejszego ogłoszenia:
"Zgodnie z art. 214 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, do obliczania procentu działalności, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 11b ustawy prawo zamówień publicznych, uwzględnia się średni przychód osiągnięty przez osobę prawną w odniesieniu do usług, dostaw lub robót budowlanych za 3 lata poprzedzające udzielenie zamówienia.
Spółka w latach 2022-2024 osiągnęła przychód łącznie 76.363.332,85 zł, w tym 70.507.242,24zł stanowią przychody osiągnięte z działalności realizowanej na rzecz Miasta Łaziska Górne, natomiast przychód osiągnięty przez Spółkę w ramach działalności realizowanej na rzecz innych podmiotów w latach 2022-2024 wynosi 5.856.090,61 zł. Średni przychód osiągnięty przez Spółkę w ramach działalności realizowanej na rzecz Miasto Łaziska Górne w latach 2022-2024 wynosi 23.502.414,08zł, co stanowi 92,33%, natomiast średni przychód osiągnięty przez Spółkę w ramach działalności realizowanej na rzecz innych podmiotów w latach 2022-2024 wynosi 1.952.030,20zł, co stanowi 7,67%.
Wykazane powyżej łączne wielkości przychodów za lata 2022-2024 są zgodne z przychodami wykazanymi w Sprawozdaniach Finansowych za lata 2022-2024, Rachunek Zysków i Strat, pozycja A.I. Przychody netto ze sprzedaży produktów.
W związku z powyższym warunek zawarty w art.214 ust.5 ustawy został spełniony. Spółka PGKiM spełnia wszystkie przesłanki z art. 214 ust.1 pkt 11 lit. a-c ustawy Pzp, w związku tym uzasadnia się zastosowanie ww. trybu.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112700-2Roboty w zakresie kształtowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
292 813 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
208 263 zł575 676 zł
Rozstęp międzykwartylowy
367 413 zł
Źródło próbki
CPV 45112· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
208 263 zł
Mediana
292 813 zł
Górny kwartyl
575 676 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Łaziska Górne prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łaziska Górne.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 017 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112700-2 (Roboty w zakresie kształtowania terenu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. (Łaziska Górne). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.