AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

UDZIELENIE LICENCJI CZASOWEJ DOSTĘPU NA KORZYSTANIE Z SYSTEMU INFORMATYCZNEGO DO AUTOMATYCZNEJ WALIDACJI, PRZETWARZANIA I DOSTOSOWYWANIA DOKUMENTÓW CYFROWYCH DO WYMAGAŃ DOSTĘPNOŚCI CYFROWEJ.

Zamawiający Uniwersytet Papieski Jana Pawła Ii w Krakowie (Kraków, Małopolskie) prowadzi postępowanie „UDZIELENIE LICENCJI CZASOWEJ DOSTĘPU NA KORZYSTANIE Z SYSTEMU INFORMATYCZNEGO DO…”. Termin składania ofert upływa 9 września 2026, 11:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Uniwersytet Papieski Jana Pawła Ii w KrakowieKraków, Małopolskieopublikowano 1 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
9 września 2026, 11:00
3d 16h
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    01 września 2026

    Termin ofert: 9 września 2026 11:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest udzielenie 28-miesięcznej licencji czasowej dostępu na korzystanie z systemu do automatycznej walidacji, przetwarzania i dostosowywania dokumentów cyfrowych do wymagań dostępności cyfrowej.

  • 2

    ZakresWykonawca musi w ciągu ostatnich trzech lat wykazać co najmniej 1 zamówienie obejmujące dostawę takiej licencji, a audyt i certyfikacja rozwiązania muszą pochodzić od podmiotów wskazanych w SWZ.

  • 3

    ZakresWykonawca ma dostarczyć raport po audytowy oraz Deklarację Dostępności zgodną z aktualnymi wymogami technicznymi Ministerstwa Cyfryzacji; zamawiający wymaga też prezentacji online funkcjonalności.

  • 4

    ZakresZamówienie nie jest podzielone na części i nie obejmuje opcji.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

UNIWERSYTET PAPIESKI JANA PAWŁA II W KRAKOWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 003871913

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kanonicza 25

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-002

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@upjp2.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://upjp2.edu.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

UDZIELENIE LICENCJI CZASOWEJ DOSTĘPU NA KORZYSTANIE Z SYSTEMU INFORMATYCZNEGO DO AUTOMATYCZNEJ
WALIDACJI, PRZETWARZANIA I DOSTOSOWYWANIA DOKUMENTÓW CYFROWYCH DO WYMAGAŃ DOSTĘPNOŚCI
CYFROWEJ.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-317e4c83-103f-438e-9195-dfaaf27e1976

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415585

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

„Uczelnia bez barier II - zwiększenie dostępności Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie”, nr umowy FERS.03.01-IP.08-0214/24

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

http://bip.upjp2.edu.pl/zamowienia-publiczne

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/upjp2

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zostały opisane w rozdziale 11. SWZ - Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.237.26-21

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Tak

4.1.14.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest Udzielenie Zamawiającemu 28 – miesięcznej licencji czasowej dostępu na korzystanie z systemu informatycznego do automatycznej walidacji, przetwarzania i dostosowywania dokumentów cyfrowych do wymagań dostępności cyfrowej w szczególności do standardu PDF/UA oraz wytycznych WCAG.
2. Wykonawca dostarczy raport po audytowy oferowanego rozwiązania oraz przygotowaną na jego podstawie Deklarację Dostępności, zgodną z aktualnymi wymogami technicznymi Ministerstwa Cyfryzacji. Wykonawcą audytu mogą być jedynie podmioty znajdujące się na liście podmiotów wymienionych w wykazie znajdującym się pod adresem https://www.funduszeunijne.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-europejskie-bez-barier/dostepnosc/ustawa/certyfikacja-dostepnosci/wykaz-podmiotow/
Audyt ma potwierdzić zgodność systemu z wymogami Ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z dn. 4 kwietnia 2019 (Dz.U. 2019 poz. 848) z późn. zm.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganymi funkcjonalnościami został określony w załączniku 1A do SWZ – Opis Przedmiotu zamówienia.

4.2.6.)Główny kod CPV

48218000-9 - Pakiety oprogramowania zarządzającego licencjami

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

48311000-1 - Pakiety oprogramowania do zarządzania dokumentami

72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania

72310000-1 - Usługi przetwarzania danych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

28 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia w niniejszym postępowaniu mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
4. zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca winien wykazać się doświadczeniem :
a) że w ciągu ostatnich trzech lat przed terminem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej: 1 (jedno) zamówienia obejmujące swoim zakresem dostawę licencji czasowej na korzystanie z systemu informatycznego do automatycznej walidacji, przetwarzania i dostosowywania dokumentów cyfrowych do wymagań dostępności cyfrowej, potwierdzone referencjami lub innymi dokumentami wystawionymi przez Zamawiającego, na rzecz którego dostawy były realizowane.
b) Posiadaniem certyfikatu oferowanego rozwiązania oraz przygotowaną na jego podstawie Deklaracją Dostępności, zgodną z aktualnymi wymogami technicznymi Ministerstwa Cyfryzacji. Audyt może być wykonany jedynie przez podmioty znajdujące się na liście podmiotów wymienionych w wykazie znajdującym się pod adresem https://www.funduszeunijne.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-europejskie-bez-barier/dostepnosc/ustawa/certyfikacja-dostepnosci/wykaz-podmiotow/
Audyt ma potwierdzić zgodność systemu z wymogami Ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5) Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity: Dziennik Ustaw z 2019 r. poz. 369 z późn. zm.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Wykaz zrealizowanych dostaw określonych w pkt. 8) SWZ WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU lit. a)
c) raport po audytowy lub certyfikatu zewnętrznej firmy, o którym mowa w pkt. 8) SWZ WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU lit. b)
d) Oświadczenie o gotowości do przeprowadzenia prezentacji, która to prezentacja odbędzie się w formule online, zgodnie z Regulaminem stanowiącym Załącznik nr B do SWZ, a polegała będzie ona na przedstawieniu (zaprezentowaniu próbek) przez Wykonawcę oferowanych przez siebie funkcjonalności, które odpowiadają każdej z 15 funkcjonalności wskazanych losowo przez Zamawiającego a ujętych w OPZ (lub funkcjonalności im równorzędnych). Z uwagi na specyfikę przedstawianych rozwiązań próbka, o której mowa w niniejszym punkcie przyjmie formę prezentacji. Zamawiający wskaże wykonawcy datę i godzinę prezentacji, po otrzymaniu oświadczenia o gotowości do jej przeprowadzenia.
2. Podmiotowe środki dowodowe wskazane w pkt 1 lit. b i c mogą zostać zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, wyłącznie w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza brak podstaw wykluczenia albo spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym w SWZ. Certyfikat nie zastępuje podmiotowych środków dowodowych dotyczących podstaw wykluczenia nieobjętych certyfikacją, w szczególności art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także okoliczności zaistniałych w toku niniejszego postępowania.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Wykaz elementów ICT objętych ofertą, należy uzupełnić zgodnie z treścią pkt. 2 Formularza ofertowego. Wykaz ten stanowi integralną część oferty i służy identyfikacji produktów ICT, usług ICT oraz procesów ICT objętych ofertą lub wykorzystywanych do realizacji zamówienia.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zostały opisane w rozdziale 14 . SWZ pkt. 9 do 14

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Nie

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-09 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

1. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy https://platformazakupowa.pl/pn/upjp2

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-09 11:05

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48218000-9Pakiety oprogramowania zarządzające…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 09.09.2026, 11:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Uniwersytet Papieski Jana Pawła Ii w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48218000-9 (Pakiety oprogramowania zarządzającego licencjami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.