Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
550 000 zł
Umowa zawarta
14 sierpnia 2026
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja Szkoły Podstawowej nr 96 przy ul. Sarabandy 16/22 w Warszawie w zakresie dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami.

Zamawiający Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursynów (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja Szkoły Podstawowej nr 96 przy ul. Sarabandy 16/22 w Warszawie w zakresie…”, wybierając ofertę wykonawcy EWENTO Sp. z o. o. Wartość umowy: 550 000 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica UrsynówWarszawa, Mazowieckieopublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
550 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    01 lipca 2026

    Termin ofert: 17 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EWENTO Sp. z o. o. (Warszawa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 550 000,00 zł (umowę zawarto 14 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 01525964000138

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Komisji Edukacji Narodowej 61

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

02-777

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ursynow.wzp@um.warszawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ursynow.um.warszawa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/302099/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja Szkoły Podstawowej nr 96 przy ul. Sarabandy 16/22 w Warszawie w zakresie dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bb96654c-8d1e-4a41-a86e-8851b5e27b75

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415563

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00012769/14/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.43 Modernizacja Szkoły Podstawowej nr 96 przy ul. Sarabandy 16/22 w zakresie dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie realizowane będzie w ramach projektu pn. „Dostosowanie wybranych szkół do potrzeb osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na terenie m.st. Warszawy” z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza na lata 2021 – 2027, priorytet V Fundusze Europejskie dla wyższej jakości życia na Mazowszu, działanie 5.2 Dostępność szkół dla osób ze specjalnymi potrzebami w ZIT.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00317895

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

56/WZP/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

553383,23 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 96 przy ul. Sarabandy 16/22 w Warszawie, w zakresie dostosowania obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zgodnie z dokumentacją projektową, STWiOR oraz przedmiarem robót.
Budynek szkoły położony jest w południowej części działki nr 31 z obrębu 1-09-66. Ustawiony równolegle do wschodniej i zachodniej granicy działki, blisko głównej drogi dojazdowej ul. Sarabandy usytuowanej skośnie. Główne wejście znajduje jest od strony południowej od strony ul. Sarabandy. Wejście do zaplecza sportowego z halą sportową znajduje się od strony północnej. Dodatkowe wyjścia z klatek schodowych prowadzą bezpośrednio na zewnątrz. Sąsiedztwo obiektu stanowi zabudowa jednorodzinna. Budynek szkoły został wybudowany w 1958 roku. W 2008 roku budynek został rozbudowany o halę sportową z zapleczem. W 2023 roku budynek został rozbudowany o szyb windowy, a segment mieszkalny został przekształcony na segment edukacyjny oraz wybudowano pochylnie przed wejściem głównym. W latach 2023–2024 wykonano modernizację w segmencie dydaktycznym i administracyjnym w zakresie wymiany instalacji elektrycznej i teletechnicznej, remontu pomieszczeń, modernizacji wejścia głównego i holu. Przez cały czas istnienia budynek był eksploatowany zgodnie z jego przeznaczeniem.
Ściany – budynek budowany w technologii tradycyjnej, podpiwniczony, o ścianach murowanych z cegły, otynkowanych od wewnątrz, o elewacjach wykończonych tynkiem cienkowarstwowym akrylowym. Stropy – nad piwnicami – stropy żelbetowe, na wyższych kondygnacjach – Teriva I o wys. konstrukcyjnej 24 cm. Dach – nad halą sportową dwuspadowy o pochyleniu 20O pokryty blachodachówką powlekaną, konstrukcja z krokwi z profili zimno giętych oraz płatwiach z ceowników ekonomicznych 180, a nad pozostałą częścią stropodach niewentylowany pokryty 2 warstwami papy termozgrzewalnej.
Celem zamówienia jest dostosowanie obiektu do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz standardami dostępności architektonicznej m.st. Warszawy
Wszędzie tam gdzie w Dokumentacji technicznej tj. OPZ Zamawiający odniósł się do norm, dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych. W przypadku, gdy Wykonawca zaoferuje rozwiązanie nieodpowiadające wprost normom referencyjnym opisanym w Dokumentacji technicznej tj. OPZ, wówczas na Wykonawcy spoczywa obowiązek udowodnienia w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy PZP, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w Dokumentacji technicznej tj. OPZ. W takim przypadku Wykonawca składa wraz z ofertą dokumenty przedmiotowe, o których mowa w pkt 10.2. SWZ.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
 Projektowane postanowienia umowy (PPU) stanowiące załącznik nr 2 do SWZ;
 Dokumentacja techniczna, tj. OPZ, stanowiąca załącznik nr 5 do SWZ i będąca jednocześnie załącznikiem nr 2 do Projektowanych postanowień umowy, na którą składają się:
• Opis przedmiotu zamówienia;
• Projekt techniczny;
• Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót;
• Przedmiary robót.
2) Obowiązki wynikające z klauzuli społecznej
a) Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
b) Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że czynności w zakresie realizacji zamówienia na roboty budowlane, przez cały okres wykonywania Przedmiotu umowy, będą wykonywane przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu Kodeksu pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę.
c) Warunek, o którym mowa w ust. 2 zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na podstawie umowy o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już osób w zakresie następujących robót: prac przygotowawczych i porządkowych, robót rozbiórkowych, robót wykończeniowych.
d) Szczegółowe wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp, sposób weryfikacji zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę ww. wymagań oraz sankcje z tytułu ich niespełnienia określone są w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

550000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

550000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

550000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EWENTO Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1231382887

7.3.3)Ulica

Skierniewicka 14 lok. 16

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

01-230

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

550000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursynów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 550 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EWENTO Sp. z o. o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.