Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
329 640 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    329 640 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dotyczącej utworzenia miejsc doraźnego schronienia osób na terenie miasta Kartuzy w dwóch lokalizacjach.

Zamawiający Gmina Kartuzy - Urząd Miejski w Kartuzach (Kartuzy, Pomorskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dotyczącej utworzenia miejsc doraźnego…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 329 640 zł. Złożono 5 ofert.

Łączna wartość umów
329 640 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 lipca 2026

    Termin ofert: 24 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    01 września 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 329 640,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 5 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KARTUZY - URZĄD MIEJSKI W KARTUZACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000527546

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Gen. Józefa Hallera 1

1.5.2.)Miejscowość

Kartuzy

1.5.3.)Kod pocztowy

83-300

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@poczta.kartuzy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kartuzy.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1344163

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dotyczącej utworzenia miejsc doraźnego schronienia osób na terenie miasta Kartuzy w dwóch lokalizacjach.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-84b0f941-e6d0-43fd-bc12-b73cb4ba2edd

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415352

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00071084/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.9 Wykonanie trzech kompletnych dokumentacji projektowych dotyczących utworzenia miejsc doraźnego schronienia osób na terenie miasta Kartuzy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00344115

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.20.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dotyczącej utworzenia miejsc doraźnego schronienia osób w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach na podstawie, której Wykonawca uzyska wymagane prawem zezwolenia na realizację robót oraz określi zakres robót i opis przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych.

2. Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące etapy:
1) Etap I: Opracowanie kompletnej dokumentacji wraz ze złożeniem wniosku do organu o wydanie decyzji pozwolenia na realizację robót objętych wykonaną dokumentacją projektową,
2) Etap II: Uzyskanie, w imieniu Zamawiającego, decyzji pozwolenia na realizację robót objętych wykonaną w ramach Etapu I dokumentacją projektową,
3) Etap III: Świadczenie usługi nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych objętych dokumentacją projektową wykonaną w ramach przedmiotu niniejszego zamówienia.

3. Realizacja poszczególnych etapów przedmiotu zamówienia będzie realizowana w następujących terminach:
1) Etap 1: Wykonawca zobowiązany jest się do wykonania tego etapu przedmiotu zamówienia do dnia 10.12.2026 r.
2) Etap 2: Wykonawca zobowiązany jest się do wykonania tego etapu przedmiotu zamówienia do dnia 10.03.2027 r.
3) Etap 3: nadzór autorski będzie świadczony, z uwzględnieniem postanowień wzoru umowy do dnia zakończenia robót budowlanych, lecz nie dłużej niż do dnia 10.12.2028 r.

4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia dla danej Części zamówienia, określający dokładny zakres oraz wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, zawarto w SWZ, a w szczególności w załącznikach nr4 i 6 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

4.5.5.)Wartość części

185548,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dotyczącej utworzenia miejsc doraźnego schronienia osób w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach na podstawie, której Wykonawca uzyska wymagane prawem zezwolenia na realizację robót oraz określi zakres robót i opis przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych.

2. Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące etapy:
1) Etap I: Opracowanie kompletnej dokumentacji wraz ze złożeniem wniosku do organu o wydanie decyzji pozwolenia na realizację robót objętych wykonaną dokumentacją projektową,
2) Etap II: Uzyskanie, w imieniu Zamawiającego, decyzji pozwolenia na realizację robót objętych wykonaną w ramach Etapu I dokumentacją projektową,
3) Etap III: Świadczenie usługi nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych objętych dokumentacją projektową wykonaną w ramach przedmiotu niniejszego zamówienia.

3. Realizacja poszczególnych etapów przedmiotu zamówienia będzie realizowana w następujących terminach:
1) Etap 1: Wykonawca zobowiązany jest się do wykonania tego etapu przedmiotu zamówienia do dnia 10.12.2026 r.
2) Etap 2: Wykonawca zobowiązany jest się do wykonania tego etapu przedmiotu zamówienia do dnia 10.03.2027 r.
3) Etap 3: nadzór autorski będzie świadczony, z uwzględnieniem postanowień wzoru umowy do dnia zakończenia robót budowlanych, lecz nie dłużej niż do dnia 10.12.2029 r.

4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia dla danej Części zamówienia, określający dokładny zakres oraz wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, zawarto w SWZ, a w szczególności w załącznikach nr4 i 6 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

4.5.5.)Wartość części

185548,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Z przedmiotowego postępowania odrzucono następująca ofertę:
SAFEDOM POLSKA” – private nov found sp. z o. o., ul. Filtrowa 68 lok.90, 02-057 Warszawa
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp, Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli wykonawca nie wniósł wadium, wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający zgodnie z zapisami Części XI pkt 1 SWZ wymagał wniesienia wadium na Część nr 1 oraz na Część nr 2 zamówienia przed upływem terminu składania ofert. Wykonawca SAFEDOM POLSKA sp. z o.o. do dnia 24.07.2026 r. (termin składania ofert) nie wniósł wadium na żadną z części zamówienia. Brak wadium stanowi wadę nieusuwalną i nie podlega uzupełnieniu na podstawie art. 128 ustawy Pzp
Wykonawca Ecoren sp. z o.o., ul. Budowlanych 50, 80-298 Gdańsk złożył ofertę niepodlegającą odrzuceniu na realizację Części nr 1 przedmiotowego zamówienia z ceną 268.140,00 zł brutto. Tym samym cena oferty przekroczyła kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie tej Części zamówienia (kwota 170 000,00 zł brutto).
Z uwagi na informacje otrzymane z Instytucji finansującej przedmiotowe zamówienie, stwierdzono, że nie ma możliwości podniesienia kwoty na realizację przedmiotowej Części zamówienia ze środków, które zostały z Części nr 2 zamówienia, do ceny w/w oferty. Tym samym nie ma możliwości podniesienia kwoty na realizacje Części nr 1 przedmiotowego zamówienia do kwoty 268.140,00 zł brutto.

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

268140,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

268140,00 PLN

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 9

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

329640,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

329640,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

329640,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 10

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Pniewski Architekci sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5862304166

7.3.3)Ulica

ul. Świętojańska 79/9

7.3.4)Miejscowość

Gdynia

7.3.5)Kod pocztowy

81-389

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 11

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

329640,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2029-12-10

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 000 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 820 zł459 319 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 499 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 820 zł
Mediana
259 000 zł
Górny kwartyl
459 319 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kartuzy - Urząd Miejski w Kartuzach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kartuzy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 329 640 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Pniewski Architekci sp. z o.o. (Gdynia). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.