Budowa hali sportowej wraz z zapleczem sanitarno – szatniowym oraz infrastrukturą towarzyszącą przy Szkole Podstawowej w Łapalicach w ramach programu "Olimpia".
Zamawiający Gmina Kartuzy - Urząd Miejski w Kartuzach (Kartuzy, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa hali sportowej wraz z zapleczem sanitarno – szatniowym oraz infrastrukturą…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3967, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
9 wpisów- Ogłoszenie
06 maja 2025
Termin ofert: 28 maja 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
16 maja 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
20 maja 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
22 maja 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
26 czerwca 2025
6 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
10 czerwca 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
26 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
26 sierpnia 2026
1 wykonawca - Zmiana ogłoszenia
26 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA KARTUZY - URZĄD MIEJSKI W KARTUZACH |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000527546 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Gen. Józefa Hallera 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kartuzy |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 83-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL634 - Gdański |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowieniapubliczne@poczta.kartuzy.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.kartuzy.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-11855b15-1780-45e7-b422-252d61629c36 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00408721 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-26 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00217481 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa hali sportowej wraz z zapleczem sanitarno – szatniowym oraz infrastrukturą towarzyszącą przy Szkole Podstawowej w Łapalicach w ramach programu "Olimpia". |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z budową hali sportowej wraz z zapleczem sanitarno – szatniowym oraz infrastrukturą towarzyszącą przy Szkole Podstawowej w Łapalicach na podstawie i zgodnie z dokumentacją projektową oraz pozwoleniem na realizację robót B.6740.2185.2024.MCh z dnia 21.03.2025r. oraz zjazdem z drogi wojewódzkiej zgodnie z dokumentacją projektową i zgłoszeniem robót. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych 45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej 45262520-2 - Roboty murowe 45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-06-26 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 350 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Andrzej Dzienisz Usługi Ogólno-Budowlane Borzestowska |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5891853906 |
| 4.3.3.) | Ulica | Huta 89a |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Borzestowo |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 83-335 |
| 4.3.6.) | Województwo | pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 4962954,64 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00294436/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-15 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Występowanie gruntów nienośnych oraz obfitych sączeń wody podczas realizacji robót ziemnych w zakresie wykopów pod stopy oraz ławy fundamentowe |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Rozszerzono zakres przedmiotu zamówienia o wykonanie dodatkowej warstwy odsączającej z piasku oraz stabilizacji betonem na powierzchni 485,56m2 |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 170909,64 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Weryfikacja dokumentacji na etapie realizacji zamówienia wykazała błąd projektowy w zakresie wydajności systemu grzewczego. Pozostawienie systemu w pierwotnym kształcie uniemożliwiłoby właściwe użytkowanie hali zimą. Po analizie tematu przez inspektorów i projektanta potwierdzono błąd w doborze systemu i wskazano konieczność wprowadzenia rewizji w zakresie systemu ogrzewania i wentylacji. Jednostka projektowa opracowała rewizję projektu w zakresie branży sanitarnej wraz z przedmiarem różnicowym, na bazie którego Wykonawca przedstawił kosztorys na roboty zamienne w tym zakresie. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Aneksem nr 2 wprowadzono następujące zmiany: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 1622775,8 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność wykonania instalacji monitoringu, która to nie została uwzględniona w zamówieniu podstawowym. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W ramach aneksu nr 3 zwiększono zakres przedmiotu zamówienia o wykonanie instalacji monitoringu, na podstawie dokumentacji opracowanej na zlecenie Zamawiającego. Zwiększono również wynagrodzenie wykonawcy. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 28000 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 5199885,03 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.