Dostawa i wdrożenie rozwiązań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa oraz systemu analizy logów”
Zamawiający Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego Sp. z o.o. (Warszawa, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa i wdrożenie rozwiązań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa oraz systemu…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 295 354 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1379, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,1 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Wykonanie umowyBieżące
01 września 2026
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego Sp. z o.o. |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 012298823 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Aleja Solidarności 67 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Warszawa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 03-401 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL911 - Miasto Warszawa |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@szpitalpraski.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.szpitalpraski.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-df7be26d-1d00-4c6d-bc2d-480cf574dd08 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00415200 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-01 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | Dz.U. S: 63/2026 220202-2026 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach Inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będącej elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” KPO. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dostawa i wdrożenie rozwiązań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa oraz systemu analizy logów” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz systemu analizy logów i audytu bezpieczeństwa w infrastrukturze IT Zamawiającego. Zamówienie obejmuje w szczególności wdrożenie systemów zabezpieczających (backup, zapory sieciowe, ochrona poczty elektronicznej, segmentacja sieci, ochrona stacji roboczych i serwerów – EDR) oraz systemu monitorowania i analizy zdarzeń w środowisku Active Directory i systemach Windows. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 72253200-5 - Usługi w zakresie wsparcia systemu 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne 48210000-3 - Pakiety oprogramowania dla sieci 48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania 48760000-3 - Pakiety oprogramowania do ochrony antywirusowej 48223000-7 - Pakiety oprogramowania do poczty elektronicznej |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-07-01 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 40 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Grupa E Sp. z o. o. |
| 4.3.1.1.) | Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia | Exea Sp. z o.o. ul. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6462926077 |
| 4.3.3.) | Ulica | Piwna 32 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Tychy |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 43-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 3289020,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | S: 135/2026 493917-2026 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-14 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 3289020,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Informacje dodatkowe
dostarczenie, instalacji i uruchomienie wszystkich Systemów, o których mowa w § 1, nie później niż do 14.07.2026 roku.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.