Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
344 400 zł
Umowa zawarta
31 sierpnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 344 400 zł – 490 905 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie miasta Podkowa Leśna w ramach przedsięwzięcia „Dokumentacja projektowa i budowa oświetlenia ulicznego w mieście Podkowa Leśna”

Zamawiający Miasto Podkowa Leśna (Podkowa Leśna, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie miasta Podkowa Leśna w ramach…”, wybierając ofertę wykonawcy Kamiński Adam INSTALATORSTWO ELEKTRYCZNE. Wartość umowy: 344 400 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Miasto Podkowa LeśnaPodkowa Leśna, Mazowieckie (powiat Grodziski →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
344 400 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Kamiński Adam INSTALATORSTWO ELEKTRYCZNE (Odrano-Wola), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 344 400,00 zł (umowę zawarto 31 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 344 400,00 zł do 490 905,30 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Podkowa Leśna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013269338

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Akacjowa 39/41

1.5.2.)Miejscowość

Podkowa Leśna

1.5.3.)Kod pocztowy

05-807

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.7.)Numer telefonu

22 759 21 03

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

monika.cichonska@podkowalesna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.podkowalesna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://podkowalesna.ezamawiajacy.pl/pn/podkowalesna/demand/307557/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie miasta Podkowa Leśna w ramach przedsięwzięcia „Dokumentacja projektowa i budowa oświetlenia ulicznego w mieście Podkowa Leśna”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c655996d-c606-4062-93c4-fc0c61979be1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415122

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00037614/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.5 Modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie miasta Podkowa Leśna w ramach przedsięwzięcia „Dokumentacja projektowa i budowa oświetlenia ulicznego w mieście Podkowa Leśna”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00361188

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.272.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

375000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie miasta Podkowa Leśna w ramach przedsięwzięcia „Dokumentacja projektowa i budowa oświetlenia ulicznego w mieście Podkowa Leśna”

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja istniejącego oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Podkowa Leśna poprzez wymianę istniejących opraw oświetleniowych LED na nowe energooszczędne oprawy LED o wyższej skuteczności świetlnej, wyposażone w funkcję autonomicznej redukcji mocy. Celem realizacji zadania jest ograniczenie zużycia energii elektrycznej, poprawa efektywności energetycznej systemu oświetleniowego, ograniczenie emisji światła do górnej półprzestrzeni (smogu świetlnego), poprawa komfortu i bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez ograniczenie olśnienia oraz zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych

4.5.3.)Główny kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

6

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

344400 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

490905,3 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

344400 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Kamiński Adam INSTALATORSTWO ELEKTRYCZNE

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5291018874

7.3.3)Ulica

UL. Akwarelowa nr 26

7.3.4)Miejscowość

Odrano-Wola

7.3.5)Kod pocztowy

05-825

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

344400 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45316110-9Instalowanie urządzeń oświetlenia d…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
298 805 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
142 242 zł354 833 zł
Rozstęp międzykwartylowy
212 592 zł
Źródło próbki
CPV 45316110· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
142 242 zł
Mediana
298 805 zł
Górny kwartyl
354 833 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Podkowa Leśna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Podkowa Leśna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 344 400 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45316110-9 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Kamiński Adam INSTALATORSTWO ELEKTRYCZNE (Odrano-Wola). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.