Budowa Gminnego Przedszkola i Żłobka na działce gminnej w miejscowości Kąty
Zamawiający Gmina Sochaczew (Sochaczew, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa Gminnego Przedszkola i Żłobka na działce gminnej w miejscowości Kąty”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 523 356 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
26 listopada 2024
Termin ofert: 9 stycznia 2025 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
10 marca 2025
13 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
31 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA SOCHACZEW |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 750148526 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Warszawska 115 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Sochaczew |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 96-500 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL913 - Warszawski zachodni |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 0468642600 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 0468642602 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gminasochaczew@sochaczew.org.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://sochaczew.org.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-a0a4ac6f-9294-46fd-80e2-f10428eea975 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00415082 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-31 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00615725 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Zadanie realizowane będzie z dofinansowaniem: 1) ze środków z Krajowego Planu Odbudowy i Odporności (KPO) w ramach Program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Aktywny Maluch 2022–2029 |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa Gminnego Przedszkola i Żłobka na działce gminnej w miejscowości Kąty |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Budowa Gminnego Przedszkola i Żłobka na działce gminnej w miejscowości Kąty – zaspokojenie dostępności wszystkim dzieciom do lat 3 oraz w wieku przedszkolnym zarówno zdrowym, jak i niepełnosprawnym. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków 45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów 45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne 45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania 45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe 45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych 45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych 45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego 45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-02-13 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 12 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | RENAL BUD ADAM CEBULA |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8171449018 |
| 4.3.3.) | Ulica | BŁOŃSKA 25A |
| 4.3.4.) | Miejscowość | BIENIEWICE |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 05-870 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 6688141,38 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00139439/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-29 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 6 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana kierownika robót elektrycznych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana kierownika robót elektrycznych zgodnie z zapisami Umowy |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana kierownika robót |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana kierownika robót zgodnie z zapisami Umowy |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zwiększenie wynagrodzenia zgodnie z protokołami konieczności, zmiana terminu wykonania prac ze względu na warunki atmosferyczne oraz ze względu na konieczność wykonania robót dodatkowych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1) | Termin realizacji umowy nr 12/2025 otrzymał brzmienie | „Termin realizacji całości zamówienia wraz z uzyskaniem decyzji na użytkowanie obiektu ustala się do dnia 30 kwietnia 2026 roku, zgodnie z wymaganiami wynikającymi z umów o dofinansowanie zawartych pomiędzy Zamawiającym, a Dotującymi.” 2) wynagrodzenie umowy nr 12/2025 otrzymało brzmienie: „6.808.073,38 zł ( słownie: Sześć milionów osiemset osiem tysięcy siedemdziesiąt trzy złote 38/100).” |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 119932,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana kierownika robót |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana kierownika robót zgodnie z zapisami Umowy |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 5 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Protokół konieczności z dnia 17/03/2026, zmiana wysokości wynagrodzenia oraz terminu wykonania ze względu na roboty dodatkowe wynikające z protokołu konieczności |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1) | Termin umowy nr 12/2025 otrzymuje brzmienie | „Termin realizacji całości zamówienia wraz z uzyskaniem decyzji na użytkowanie obiektu ustala się do dnia 25 maja 2026 roku, zgodnie z wymaganiami wynikającymi z umów o dofinansowanie zawartych pomiędzy Zamawiającym, a Dotującymi.” 2) Wynagrodzenie umowy nr 12/2025 otrzymuje brzmienie: „6.838.823,38 zł (słownie: Sześć milionów osiemset trzydzieści osiem tysięcy osiemset dwadzieścia trzy złote 38/100).” |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 30750 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 6 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana terminu realizacji umowy |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Termin realizacji umowy nr 12/2025: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 6729918,69 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.