Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
116 398 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 116 398 zł – 147 600 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres bezpłatnej gwarancji20%Wysokość kary umownej za zwłokę w wykonaniu przedmiotu umowy20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa stanowiska do badań wentylatorów odśrodkowych dla Politechniki Morskiej w Szczecinie w ramach projektu „Wind & Energy – kształcimy zgodnie z potrzebami gospodarki i rynku pracy”

Zamawiający Politechnika Morska w Szczecinie (Szczecin, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa stanowiska do badań wentylatorów odśrodkowych dla Politechniki Morskiej w…”, wybierając ofertę wykonawcy MGS Nauka Sp. z o.o. Wartość umowy: 116 398 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Politechnika Morska w SzczecinieSzczecin, Zachodniopomorskieopublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
116 398 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~1,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    29 lipca 2026

    Termin ofert: 6 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MGS Nauka Sp. z o.o. (Kraków), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 116 398,24 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 116 398,24 zł do 147 600,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Politechnika Morska w Szczecinie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000145129

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wały Chrobrego 1-2

1.5.2.)Miejscowość

Szczecin

1.5.3.)Kod pocztowy

70-500

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL424 - Miasto Szczecin

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@pm.szczecin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pm.szczecin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/pm_szczecin

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa stanowiska do badań wentylatorów odśrodkowych
dla Politechniki Morskiej w Szczecinie w ramach projektu „Wind & Energy – kształcimy zgodnie z potrzebami gospodarki i rynku pracy”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-00c26fa5-2260-4cce-9d4b-50687abcf110

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414941

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00343623/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.10 Dostawa stanowiska do badań wentylatorów odśrodkowych dla Politechniki Morskiej w Szczecinie w ramach projektu „Wind & Energy – kształcimy zgodnie z potrzebami gospodarki i rynku pracy”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt "Wind & Energy - kształcimy zgodnie z potrzebami gospodarki i rynku pracy” (nr umowy: FERS.01.05-IP.08-0232/23-00) współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00368760

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

AZ.081.8.2026.AZ

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

83314,11 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż wraz z dostarczeniem stanowiska do badań wentylatorów odśrodkowych dla Politechniki Morskiej w Szczecinie w ramach projektu „Wind & Energy – kształcimy zgodnie z potrzebami gospodarki i rynku pracy”.
2) Dokładny opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1a do SWZ.
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
3) Nomenklatura wg CPV:
38000000-5 Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)
4) Podane przez Zamawiającego ewentualne nazwy (znaki towarowe), mają charakter przykładowy, a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu, przy czym Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych w zakresie sporządzonego opisu przedmiotu zamówienia.
5) Przedmiot zamówienia określono poprzez wskazanie obiektywnych cech technicznych
i jakościowych oraz standardów, dla których określenia dopuszcza się wskazanie przykładowych znaków towarowych.
6) W przypadku, gdy Zamawiający odnosi się w opisie przedmiotu zamówienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym.
7) Zamawiający wymaga, aby przedmiot umowy był fabrycznie nowy, wolny od wad technicznych
i prawnych, dobrej jakości, dopuszczony do obrotu, zapakowany w oryginalne opakowanie dla danego produktu, zaopatrzone w etykiety identyfikujące dany produkt, określający jego parametry techniczne, jakościowe, funkcjonalne oraz użytkowe. Na przedmiocie umowy, jak również na opakowaniu musi znajdować się znak firmowy i określenie pochodzenia (producenta).
8) Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
9) Zamawiający dopuszcza aby dostawy lub usługi mogły pochodzić z innych państw niż państwa członkowskie Unii Europejskiej, oraz innych niż państwa będące stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub stronami innych umów międzynarodowych gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska, zwanych dalej „państwami trzecimi niebędącymi stronami umów międzynarodowych”.

4.5.3.)Główny kod CPV

38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

116398,24 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

147600,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

116398,24 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MGS Nauka Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 9452177546

7.3.3)Ulica

ul. Reja 11/95

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-216

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

116398,24 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

38000000-5Sprzęt laboratoryjny, optyczny i pr…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
300 000 zł
Próbka: 45 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
48 137 zł766 480 zł
Rozstęp międzykwartylowy
718 343 zł
Źródło próbki
CPV 38000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
48 137 zł
Mediana
300 000 zł
Górny kwartyl
766 480 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Politechnika Morska w Szczecinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczecin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 116 398 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 38000000-5 (Sprzęt laboratoryjny. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MGS Nauka Sp. z o.o. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.