Budowa brakującej sieci oświetlenia ulicznego na terenie miasta i gminy Szczuczyn
Zamawiający Gmina Szczuczyn (Szczuczyn, Podlaskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa brakującej sieci oświetlenia ulicznego na terenie miasta i gminy Szczuczyn”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
19 sierpnia 2026
Termin ofert: 8 września 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
31 sierpnia 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Szczuczyn |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 450669766 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Plac 1000 lecia 23 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Szczuczyn |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 19-230 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL843 - Suwalski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | inwestycje@um.szczuczyn.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://um.szczuczyn.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00414856 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-31 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00398454 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | Przedmiotem inwestycji jest: I) Budowa linii elektroenergetycznej kablowej oświetlenia ulicznego nN-0,23kV typu YAKXS 4x25mm2 w m. Szczuczyn na działkach nr ew. 168/2, 378/2, 615 przy ul. Szczuki. Zakres prac obejmuje: a) budowę linii napowietrznej nN-0,23kV typu ASXSN 2x25mm2 od istn. sł. 31 do istn. sł. 33, b) budowa linii kablowej nN-0,23kV typu YAKXS 4x25mm2 od proj. podstawy RS typu 00 160A na sł. 33 poprzez proj. sł. 33/1, 33/2, 33/3, 33/4, 33/5, 33/6, 33/7 do proj. sł. 33/8. c) budowa linii kablowej nN-0,23kV typu YAKXS 4x25mm2 od proj. podstawy RS typu 00 160A na sł. 14 poprzez proj. sł. 14/1 do proj. sł. 14/2. d) wybudować słupy stalowe typu CN 7/3/60/F160 wraz z zamontowaniem w nich w/w linii kablowej oraz wysięgnikami typu W16/1/1/1-60. Elementy ustojowe należy zabezpieczyć przed szkodliwym wpływem gruntu: lepikiem, abizolem. e) na istn. sł. nr 11, 33 zamontować zaciski prądowe, ograniczniki przepięcia wraz z podstawą bezpiecznikową typu RS00 160A + WTZ-00, f) na proj. sł. 14/1, 14/2, 33, 33/1, 33/2, 33/3, 33/4, 33/5, 33/6, 33/7, 33/8 zamontować oprawę oświetlenia ulicznego o parametrach nie gorszych jak LED 800mA NW 740 75[W] 10146[lm] wraz z wysięgnikami tylu W16/1/1/1-60. g) opracowanie dokumentacji powykonawczej (inwentaryzacja , badania). Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Dokumentacja projektowa opracowana przez mgr inż. Piotra Bogdan, stanowiąca załącznik nr 9 do SWZ. Roboty będą prowadzone na podstawie zgłoszenia z dnia 10.07.2026r. nr WA.6743.182.2026 wydanej przez Starostę Grajewskiego. Zastosowane urządzenia winny posiadać ważne certyfikaty i atesty, które należy przedłożyć Zamawiającemu przed wbudowaniem materiałów w celu otrzymania akceptacji Inspektora nadzoru do wbudowania przedłożonego typu materiału. II) Budowa oświetlenia parkingu oraz ciągu pieszego przy Szkole Podstawowej w Szczuczynie, ul. Kilińskiego 42 – linia kablowa nN-0,4kV, słupy oświetlenia zewnętrznego. a) Montaż linii kablowej nN-0,4kV typu YAKXS 4x16mm2 (w tym wykonanie rozbiórek, wykopów, przycisków, ułożenie rur osłonowych). b) Przebudowa istn. T-G+TL i T-1 w budynku szkoły na sali gimnastycznej. c) Montaż słupa typu CN5/4/76/F160. d) Montaż słupa CN5/3/60/F120/10. e) Montaż wysięgników i oprawy typu o parametrach min. Ra=70 / 32,1W / IK09 / IP66 / 5300lm / 4000K. f) demontaż dwóch słupów stalowych wraz z oprawami i fundamentami i przekazanie ich celem dalszego wykorzystania dla Zamawiającego. g) odtworzenie nawierzchni z kostki oraz terenów zielonych po prowadzonych pracach. h) opracowanie dokumentacji powykonawczej (inwentaryzacja , badania, sprawozdanie z nadzoru archeologicznego). W ramach zamówienia Wykonawca winien przewidzieć w ofercie koszty uzyskania zgody WKOZ w Łomży i prowadzenia robót budowlanych określonych w części II pod nadzorem archeologicznym. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Dokumentacja projektowa opracowana przez mgr inż. Piotra Bogdan, stanowiąca załącznik nr 9 do SWZ. Roboty będą prowadzone na podstawie zgłoszenia z dnia 22.03.2024r. nr WA.6743.110.2024 wydanego przez Starostę Grajewskiego. Zastosowane urządzenia winny posiadać ważne certyfikaty i atesty, które należy przedłożyć Zamawiającemu przed wbudowaniem materiałów w celu otrzymania akceptacji Inspektora nadzoru do wbudowania przedłożonego typu materiału. Po zmianie: Przedmiotem inwestycji jest: I) Budowa linii elektroenergetycznej kablowej oświetlenia ulicznego nN-0,23kV typu YAKXS 4x25mm2 w m. Szczuczyn na działkach nr ew. 168/2, 378/2, 615 przy ul. Szczuki. Zakres prac obejmuje: a) budowę linii napowietrznej nN-0,23kV typu ASXSN 2x25mm2 od istn. sł. 31 do istn. sł. 33, b) budowa linii kablowej nN-0,23kV typu YAKXS 4x25mm2 od proj. podstawy RS typu 00 160A na sł. 33 poprzez proj. sł. 33/1, 33/2, 33/3, 33/4, 33/5, 33/6, 33/7 do proj. sł. 33/8. c) budowa linii kablowej nN-0,23kV typu YAKXS 4x25mm2 od proj. podstawy RS typu 00 160A na sł. 14 poprzez proj. sł. 14/1 do proj. sł. 14/2. d) wybudować słupy stalowe typu CN 7/3/60/F160 wraz z zamontowaniem w nich w/w linii kablowej oraz wysięgnikami typu W16/1/1/1-60. Elementy ustojowe należy zabezpieczyć przed szkodliwym wpływem gruntu: lepikiem, abizolem. e) na istn. sł. nr 11, 33 zamontować zaciski prądowe, ograniczniki przepięcia wraz z podstawą bezpiecznikową typu RS00 160A + WTZ-00, f) na proj. sł. 14/1, 14/2, 33, 33/1, 33/2, 33/3, 33/4, 33/5, 33/6, 33/7, 33/8 zamontować oprawę oświetlenia ulicznego o parametrach nie gorszych jak LED 800mA NW 740 75[W] 10146[lm] wraz z wysięgnikami tylu W16/1/1/1-60. g) opracowanie dokumentacji powykonawczej (inwentaryzacja , badania). Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Dokumentacja projektowa opracowana przez mgr inż. Piotra Bogdan, stanowiąca załącznik nr 9 do SWZ. Roboty będą prowadzone na podstawie zgłoszenia z dnia 10.07.2026r. nr WA.6743.182.2026 wydanej przez Starostę Grajewskiego. Zastosowane urządzenia winny posiadać ważne certyfikaty i atesty, które należy przedłożyć Zamawiającemu przed wbudowaniem materiałów w celu otrzymania akceptacji Inspektora nadzoru do wbudowania przedłożonego typu materiału. II) Budowa oświetlenia parkingu oraz ciągu pieszego przy Szkole Podstawowej w Szczuczynie, ul. Kilińskiego 42 – linia kablowa nN-0,4kV, słupy oświetlenia zewnętrznego. a) Montaż linii kablowej nN-0,4kV typu YAKXS 4x16mm2 (w tym wykonanie rozbiórek, wykopów, przycisków, ułożenie rur osłonowych). b) Przebudowa istn. T-G+TL i T-1 w budynku szkoły na sali gimnastycznej. c) Montaż słupa typu CN5/4/76/F160. d) Montaż słupa CN5/3/60/F120/10. e) Montaż wysięgników i oprawy typu o parametrach min. Ra=70 / 32,1W / IK09 / IP66 / 5300lm / 4000K. f) demontaż dwóch słupów stalowych wraz z oprawami i fundamentami i przekazanie ich celem dalszego wykorzystania dla Zamawiającego. g) odtworzenie nawierzchni z kostki oraz terenów zielonych po prowadzonych pracach. h) opracowanie dokumentacji powykonawczej (inwentaryzacja , itp). Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Dokumentacja projektowa opracowana przez mgr inż. Piotra Bogdan, stanowiąca załącznik nr 9 do SWZ. Roboty będą prowadzone na podstawie zgłoszenia z dnia 22.03.2024r. nr WA.6743.110.2024 wydanego przez Starostę Grajewskiego. Zastosowane urządzenia winny posiadać ważne certyfikaty i atesty, które należy przedłożyć Zamawiającemu przed wbudowaniem materiałów w celu otrzymania akceptacji Inspektora nadzoru do wbudowania przedłożonego typu materiału. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-09-03 10:00 Po zmianie: 2026-09-08 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-09-03 10:05 Po zmianie: 2026-09-08 10:05 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.