AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zakup i dostawa dwóch mobilnych agregatów 120kW (stage5) na przyczepach w ramach programu OLiOC

Zamawiający Gmina Milicz (Milicz, Dolnośląskie) prowadzi postępowanie „Zakup i dostawa dwóch mobilnych agregatów 120kW (stage5) na przyczepach w ramach programu…”. Termin składania ofert upływa 8 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina MiliczMilicz, Dolnośląskie (powiat Milicki →)opublikowano 31 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 285 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
8 września 2026, 10:00
5d 19h
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin dostawy40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    31 sierpnia 2026

    Termin ofert: 8 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 8 września 2026 roku o godzinie 10:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Termin dostawy 40%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Zakup i dostawa dwóch mobilnych agregatów 120kW (stage5) na przyczepach w ramach programu OLiOC.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Milicz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931934710

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Trzebnicka 2

1.5.2.)Miejscowość

Milicz

1.5.3.)Kod pocztowy

56-300

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

d.niewiejska@milicz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://platformazakupowa.pl/pn/milicz

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa dwóch mobilnych agregatów 120kW (stage5) na przyczepach w ramach programu OLiOC

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b4f3a38e-04c6-4b5a-8fec-5658d5a74276

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414824

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00017294/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.5 Zakup i dostawa dwóch mobilnych agregatów 120kW (stage5) na przyczepach w ramach programu OLiOC

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366501

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366501

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/milicz.
2. W celu skrócenia czasu udzielenia odpowiedzi na pytania preferuje się, aby komunikacja między zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane były za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego. Zamawiający dopuszcza, opcjonalnie, komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej. Adres poczty elektronicznej osoby uprawnionej do kontaktu z
Wykonawcami: d.niewiejska@milicz.pl.
3. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest
konkretny Wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego Wykonawcy.
4. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformazakupowa.pl przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
5. Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 2Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. poz. 2452).; dalej: “Rozporządzenie w sprawie środków komunikacji”), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
a)stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
b)komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
c)zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0.,
d)włączona obsługa JavaScript,
e)zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
f)Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8,
g)Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
6. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje. Pozostałe wymagania dotyczące korespondencji elektronicznej ważne dla
Wykonawcy znajdują się w Rozdz. IX SWZ na przedmiotowe zadanie.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Klauzula informacyjna znajduje się w rozdz. XXI SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Klauzula informacyjna znajduje się w rozdz. XXI SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

IFE.271.26.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa dwóch mobilnych agregatów 120kW (stage5) na przyczepach w ramach rządowego Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w roku 2026.

- mobilny agregat na przyczepie dwuosiowej DMC do 3,5 tony, przystosowanej do polskich przepisów transportowych, wyposażonej w oświetlenie, 4 podpory, oraz koło zapasowe;

Dokładny opis techniczny niniejszego zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia.

4.2.6.)Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

34223300-9 - Przyczepy

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-09

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

1.Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert:
1) Cena (C) – waga 60%
2) Termin dostawy (T) – 40%
Przez cenę należy rozumieć cenę w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług.
2.Zasady oceny ofert w poszczególnych kryteriach:
1)Cena (C) – waga 60% (60pkt)
cena (brutto) najniższa*
C = x 60 pkt
cena (brutto) badanej oferty
* spośród wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu
2)Termin dostawy (T) – 40%
Liczba punktów w kryterium „Termin dostawy” zostanie przyznana Wykonawcy zgodnie z poniższą tabelą:
Deklarowany termin dostawy
ilość punktów
do 09.11.2026r. - 10 pkt
do 02.11.2026r. - 20 pkt
do 26.10.2026r. - 40 pkt
W celu przyznania punktów w powyższym kryterium Zamawiający rozpatrywać będzie informacje podane przez Wykonawcę w formularzu oferty. W przypadku gdy Wykonawca nie zadeklaruje w formularzu ofertowym żadnej informacji w ramach kryterium „termin dostawy”, Zamawiający uzna, że Wykonawca deklaruje termin dostawy do 09.11.2026 r. i przyzna w tym zakresie Wykonawcy 10 punktów. W przypadku gdy Wykonawca zadeklaruje w formularzu ofertowym termin dostawy krótszy niż 26.10.2026 r., to Wykonawca otrzyma i tak maksymalną liczbę punktów, czyli 30 punktów, a do umowy zostanie wpisany termin dostawy zadeklarowany przez Wykonawcę. W przypadku gdy Wykonawca zadeklaruje w formularzu ofertowym termin dostawy dłuższy niż do 09.11.2026 r., to oferta Wykonawcy zostanie odrzucona jako niezgodna z treścią SWZ. Zamawiający określił termin dostawy datą z uwagi na pilną potrzebę realizacji przedmiotowego zadania i rozliczenia zadania do końca 2026 r.
Maksymalny dopuszczalny przez Zamawiającego termin dostawy to 09.11.2026r.
3) Całkowita liczba punktów, jaką otrzyma dana oferta, zostanie obliczona wg poniższego wzoru:
L = C + T
gdzie:
L – całkowita liczba punktów,
C – punkty uzyskane w kryterium „Cena”,
T – punkty uzyskane w kryterium „Termin dostawy”.
5. Punktacja przyznawana ofertom w poszczególnych kryteriach będzie liczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
6. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
7. Najkorzystniejsza oferta to oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans ceny i innych kryteriów, czyli oferta, która uzyska najwyższą sumaryczną liczbę punktów.
8. Jeżeli Zamawiający nie będzie mógł wybrać najkorzystniejszej oferty z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny lub kosztu i innych kryteriów oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert wybierze ofertę z najniższą ceną lub najniższym kosztem, a jeżeli zostały złożone oferty o takiej samej cenie lub koszcie, Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych.
9. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin dostawy

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1)Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
2)Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 5 do SWZ;
3)Wykonawca może zamiast podmiotowych środków dowodowych, złożyć Certyfikat Wykonawcy Zamówień Publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, w zakresie certyfikacji niepodlegania wykluczeniu

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

nie dotyczy

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 125 ust. 1 oraz art. 108 ust.1 i 109 ust. 1 pkt 4, 7 ustawy Pzp wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ.
2) Pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy danego Wykonawcy) przygotowane przez Wykonawcę:

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale VIII ust. 1 pkt 1) SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia z postępowania.
3. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą posługiwać się wspólnym certyfikatem w zakresie certyfikacji zdolności wykonawców.
4.1) Wspólny certyfikat zdolności wykonawcy może zostać wykorzystany wyłącznie przez wykonawców, którym wspólnie udzielono certyfikacji i wyłącznie w przypadku gdy ci sami wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia.
4.2) ) W zakresie niepodlegania wykluczeniu każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wykazuje brak podstaw wykluczenia odrębnie, przez powołanie się na własny certyfikat niepodlegania wykluczeniu albo przez złożenie podmiotowych środków dowodowych wymaganych w SWZ.
4.3) Oświadczenia o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, oświadczenie to składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, niezależnie od posługiwania się certyfikatem.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Dopuszcza się zmiany postanowień umowy w okolicznościach określonych w art. 455 ust. 1 ustawy Pzp.
2.Każdorazowa zmiana umowy może nastąpić wyłącznie za uprzednią zgodą Zamawiającego wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności.
3.Zmiany przewidziane w umowie mogą być inicjowane przez Zamawiającego lub przez Wykonawcę.
4.Zamawiający przewiduje możliwość zmian umowy, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy pzp, w następujących przypadkach i warunkach:
1)w przypadku zmiany stawki VAT dopuszcza się możliwość zmiany umowy w zakresie kwoty VAT i kwoty wynagrodzenia brutto;
2)w przypadku, innej niż wskazana w pkt 1, zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa dopuszcza się możliwość zmiany tych postanowień umowy, na które zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa ma wpływ;
3)w wypadku pojawienia się na rynku elementów umowy nowszej generacji, o nie gorszych parametrach dopuszcza się dostawę takich nowszych elementów umowy pod warunkiem, że takie zmiany nie spowodują zwiększenia ceny; w przypadku wycofania z rynku elementów umowy zaoferowanych przez Wykonawcę, dopuszcza się dostawę innych urządzeń pod warunkiem, że będą o nie gorszych parametrach niż urządzenia zaoferowane w ofercie a zmiana nie spowoduje zwiększenia ceny;
4)w przypadku zmian parametrów przedmiotu umowy, wynikających z inicjatywy Zamawiającego (podniesienie wartości, sprawności, wydajności lub użyteczności przedmiotu umowy, usprawnienia w trakcie użytkowania przedmiotu umowy) lub okoliczności które uniemożliwiają należyte wykonanie przedmiotu umowy - dopuszcza się zmianę umowy w zakresie przedmiotu zamówienia, terminu jej realizacji lub zmiany wynagrodzenia.
5)w przypadku dodatkowych dostaw lub rezygnacji Zamawiającego z wykonania części umowy, których łączna wartość również przekracza 10% ceny brutto za całość przedmiotu zamówienia - dopuszcza się zmianę umowy w zakresie terminu jej realizacji lub zmiany (zwiększenia/ zmniejszenia) wynagrodzenia.
6)w przypadku zaistnienia siły wyższej, uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z terminem i zakresem określonym w umowie - dopuszcza się zmianę umowy w zakresie terminu jej realizacji lub ograniczenia zakresu dostawy i obniżenia wynagrodzenia. Przez siłę wyższą rozumie się zdarzenie bądź połączenie nadzwyczajnych zdarzeń niezależnych od stron umowy, które zasadniczo utrudniają lub uniemożliwiają wykonywanie zobowiązań wynikających z umowy, których nie można było przewidzieć oraz którym nie można było zapobiec, a także ich przezwyciężyć poprzez działalnie z należytą starannością i Załącznik nr 4 do SWZ
które nie mogły być znane w terminie złożenia oferty, na podstawie której zawarto umowę. W szczególności przez siłę wyższą rozumie się zdarzenia lub połączenie zdarzeń takich jak: pożar, powódź, atak terrorystyczny, klęski żywiołowe, pandemie i epidemie, akt władzy publicznej któremu należy się bezwzględnie podporządkować, wydarzenia powodujące nadzwyczajne zaburzenia życia zbiorowego.
7) okoliczności związane z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemią lub stanu epidemii wpływające na należyte wykonanie umowy, o ile taki wpływ wystąpił lub może wystąpić - dopuszcza się zmianę umowy w zakresie terminu jej realizacji, ograniczenia zakresu dostawy i obniżenia wynagrodzenia.
8) okoliczności związane z konfliktem zbrojnym na terenie Ukrainy, wpływające na należyte wykonanie umowy, o ile taki wpływ wystąpił - dopuszcza się zmianę umowy w zakresie terminu jej realizacji, ograniczenia zakresu dostawy i obniżenia wynagrodzenia.
Pozostały zakres zmian znajduje się w załączniku nr 4 do SWZ - projekt umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-08 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366501

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-08 10:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-07

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31122000-7Jednostki prądotwórcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
285 000 zł
Próbka: 91 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
167 333 zł518 211 zł
Rozstęp międzykwartylowy
350 878 zł
Źródło próbki
CPV 31122000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
167 333 zł
Mediana
285 000 zł
Górny kwartyl
518 211 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 08.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Milicz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Milicz.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31122000-7 (Jednostki prądotwórcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.