Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Starostwa Powiatowego w Białymstoku oraz jednostek Powiatu

Zamawiający Powiat Białostocki - Starostwo Powiatowe w Białymstoku (Białystok, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Starostwa Powiatowego w Białymstoku oraz…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 480 479 zł
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiat Białostocki - Starostwo Powiatowe w Białymstoku

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050658396

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Borsucza 2

1.4.2.)Miejscowość

Białystok

1.4.3.)Kod pocztowy

15-569

1.4.4.)Województwo

podlaskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@st.bialystok.wrotapodlasia.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.st.bialystok.wrotapodlasia.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-54173bac-d083-4acd-931c-44e5aa5fd799

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414802

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-31

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00252784

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Starostwa Powiatowego w Białymstoku oraz jednostek Powiatu

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w ramach utworzonej grupy zakupowej do której należą:
1) Starostwo Powiatowe w Białymstoku ul. Borsucza 2, 15-569 Białystok
2) Centrum Administracyjne Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Krasne 3, 16-060 Zabłudów
3) Dom Dziecka w Supraślu, 16-030 Supraśl, ul. Piłsudskiego 17A
4) Dom Pomocy Społecznej „JAWOR” w Jałówce, 16-050 Michałowo, Jałówka ul. Leśna 11
5) Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Łaźniach, Łaźnie 23, 16-030 Supraśl
6) Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, 18-100 Łapy, ul. Boh. Westerplatte 8
7) Centrum Kształcenia Zawodowego, 18-100 Łapy, ul. Sikorskiego 15
8) Zespół Szkół Mechanicznych, 18-100 Łapy, ul. Sikorskiego 68
9) I Liceum Ogólnokształcące, 18-100 Łapy, ul. Boh. Westerplatte 10
10) Powiatowy Urząd Pracy, ul. Pogodna 63/1, 15-365 Białystok
11) Powiatowy Zarząd Dróg, 15-522 Zaścianki ul. Szosa Baranowicka 37
Na mocy uchwały Zarządu Powiatu Białostockiego Nr 1584/2024 z dnia 29 marca 2024 r. w sprawie przeprowadzenia
postępowania oraz udzielenia zamówienia publicznego, do przeprowadzenia postępowania oraz udzielenia zamówienia
publicznego wyznaczone zostało Starostwo Powiatowe w Białymstoku.
Starostwo Powiatowe w Białymstoku oraz powiatowe jednostki organizacyjne zawierać będą oddzielne umowy wynikające z
niniejszego przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia na dostawę energii elektrycznej.
Prognozowana ilość energii elektrycznej, którą zamierza kupić Zamawiający w okresie obowiązywania umowy
w następujących grupach taryfowych przedstawia się następująco:
1) Grupa taryfowa C11 – 108 400 kWh (+/- 10%)
2) Grupa taryfowa G11 – 224 600 kWh (+/- 10%)
3) Grupa taryfowa G12 – łącznie 93 300 kWh (+/- 10%)
4) w tym: strefa dzienna – 60 000 kWh (+/- 10%)
i. strefa nocna – 33 300 kWh (+/- 10%)
5) Grupa taryfowa C 21 – 555 000 kWh (+/- 10%)
5. Określone przez Zamawiającego prognozowane zużycie energii ma charakter orientacyjny i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości. Zamawiający zastrzega, że może zakupić większą lub mniejszą ilość energii od ilości prognozowanej.
6. Sprzedaż energii elektrycznej odbywać się będzie na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997r. — Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.) oraz w wydanych do tej ustawy przepisach wykonawczych.
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załączniku do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-08

4.2.)Okres realizacji zamówienia

12 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

NOVUM Spółka Akcyjna

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9491924705

4.3.3.)Ulica

Tadeusza Czackiego 7/9/11

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

00-043

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

549788,05 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00351269/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

443255,40 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09300000-2Energia elektryczna, cieplna, słone…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 480 479 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
543 495 zł16 589 966 zł
Rozstęp międzykwartylowy
16 046 471 zł
Źródło próbki
CPV 09300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
543 495 zł
Mediana
1 480 479 zł
Górny kwartyl
16 589 966 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Białostocki - Starostwo Powiatowe w Białymstoku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białystok.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09300000-2 (Energia elektryczna. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.