Zakup zestawów do ciągników na potrzeby Powiatowego Zarządu Dróg, Część I – Zakup mulczera łańcuchowego na pantografie, Część II – Zakup maszyn do ciągników, Część III – Zakup przyczep tandemowych
Zamawiający Powiat Białostocki - Powiatowy Zarząd Dróg w Białymstoku (Białystok, Podlaskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Zakup zestawów do ciągników na potrzeby Powiatowego Zarządu Dróg, Część I – Zakup…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
26 sierpnia 2026
Termin ofert: 4 września 2026 08:30Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
31 sierpnia 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Powiat Białostocki - Powiatowy Zarząd Dróg w Białymstoku |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 9661579415 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Borsucza 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Białystok |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 15-569 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL841 - Białostocki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 085 7402217 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | katarzyna.dolkin@pzd.bialystok.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://pzdb-stbialystok.podlaskie.eu/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Inna działalność
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00413672 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-31 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00407432 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 3.6. | Wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej Przed zmianą | 6. Ofertę, kosztorysy, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 i art. 117 ust. 4 Pzp, podmiotowe środki dowodowe, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, pełnomocnictwo składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. 13. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej, w ramach jednej wiadomości elektronicznej, wynosi 70 MB. Zaleca się sporządzenie oferty w formacie .pdf. Rekomendowanym wariantem podpisu elektronicznego jest podpis zaufany (maksymalny rozmiar pliku nie powinien przekraczać 9 MB) lub kwalifikowany podpis elektroniczny typ wewnętrzny. 14. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 249 MB. Po zmianie: 6. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 i art. 117 ust. 4 Pzp, podmiotowe środki dowodowe, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, pełnomocnictwo składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. 13. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej, w ramach jednej wiadomości elektronicznej, wynosi 70 MB. Zaleca się sporządzenie oferty w formacie .pdf. Rekomendowanym wariantem podpisu elektronicznego jest podpis zaufany (maksymalny rozmiar pliku nie powinien przekraczać 9 MB) lub kwalifikowany podpis elektroniczny typ wewnętrzny. 14. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 249 MB. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.6. | Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu Przed zmianą | 2.1 w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego: a) oświadczenia wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy) o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w odpowiednim zakresie art. 108 ust. 1 Pzp i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – zgodnego z załącznikiem nr 5 do SWZ. Powyższe oświadczenie składa na wezwanie każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub każdy z podmiotów udostępniających zasoby (jeżeli dotyczy); b) odpisu lub informacji wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy) z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. Powyższy dokument składa na wezwanie każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub każdy z podmiotów udostępniających zasoby (jeżeli dotyczy); 2.2 w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: zamawiający nie wymaga dokumentów podmiotowych. 2.3 w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej i sytuacji ekonomicznej lub finansowej: zamawiający nie wymaga dokumentów podmiotowych. Po zmianie: 2.1 w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego: a) oświadczenia wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy) o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w odpowiednim zakresie art. 108 ust. 1 Pzp i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – zgodnego z załącznikiem nr 4 do SWZ. Powyższe oświadczenie składa na wezwanie każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub każdy z podmiotów udostępniających zasoby (jeżeli dotyczy); b) odpisu lub informacji wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy) z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. Powyższy dokument składa na wezwanie każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub każdy z podmiotów udostępniających zasoby (jeżeli dotyczy); 2.2 w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: zamawiający nie wymaga dokumentów podmiotowych. 2.3 w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej i sytuacji ekonomicznej lub finansowej: zamawiający nie wymaga dokumentów podmiotowych. |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.11. | Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów Przed zmianą | 1. W celu wstępnego potwierdzenia w odpowiednim zakresie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia wykonawca dołącza z formularzem ofertowym zgodnym z załącznikiem nr 2a lub 2b lub 2c do SWZ i odpowiednimi formularzami cenowymi zgodnymi z załącznikiem nr 3a lub załącznikiem nr 3b lub załącznikiem nr 3c aktualnymi na dzień składania ofert: a) oświadczenie wykonawcy, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp – zgodne z załącznikiem nr 4 do SWZ. Powyższe oświadczenie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; b) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w tym prowadzących działalność w formie spółki cywilnej, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Pzp (jeżeli dotyczy). W przypadku braku określenia przez zamawiającego warunków udziału w postępowaniu dotyczących uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej lub wykształcenia lub kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenia zamówienia nie muszą dołączać do oferty ww. oświadczenia. Po zmianie: 1. W celu wstępnego potwierdzenia w odpowiednim zakresie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia wykonawca dołącza z formularzem ofertowym zgodnym z załącznikiem nr 2a lub 2b lub 2c do SWZ aktualnymi na dzień składania ofert: a) oświadczenie wykonawcy, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp – zgodne z załącznikiem nr 3 do SWZ. Powyższe oświadczenie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; b) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w tym prowadzących działalność w formie spółki cywilnej, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Pzp (jeżeli dotyczy). W przypadku braku określenia przez zamawiającego warunków udziału w postępowaniu dotyczących uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej lub wykształcenia lub kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenia zamówienia nie muszą dołączać do oferty ww. oświadczenia. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-09-03 08:30 Po zmianie: 2026-09-04 08:30 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-09-03 09:00 Po zmianie: 2026-09-04 09:00 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.