Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Integracja z Platformą Usług Inteligentnych ( PUI )

Zamawiający Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II (Kraków, Małopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Integracja z Platformą Usług Inteligentnych ( PUI )”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 495 300 zł
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000290073

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Prądnicka 80

1.4.2.)Miejscowość

Kraków

1.4.3.)Kod pocztowy

31-202

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@szpitaljp2.krakow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpitaljp2.krakow.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c5a2ab54-da2f-4e03-8800-69dbc1779077

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414734

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-31

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00045515

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.3.)Nazwa projektu lub programu

Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach projektu pn. „Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań IT w celu poprawy funkcjonowania KSS im. św. Jana Pawła II” w ramach Działania D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będącego elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” KPO.

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Integracja z Platformą Usług Inteligentnych ( PUI )

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Integracja z Platformą Usług Inteligentnych ( PUI ).
Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach projektu pn. „Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań IT w celu poprawy funkcjonowania Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jana Pawła II” w ramach Działania D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będącego elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” KPO.
Celem projektu jest usprawnienie funkcjonowania oraz podniesienie jakości opieki medycznej świadczonej przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II poprzez kompleksową cyfryzację kluczowych obszarów działalności placówki. Realizacja projektu przyczyni się do poprawy efektywności procesów klinicznych i administracyjnych, zwiększenia bezpieczeństwa danych medycznych, integracji z krajową infrastrukturą e-zdrowia oraz wdrożenia nowoczesnych narzędzi wspomagających personel medyczny.

3.8.)Główny kod CPV

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-02-19

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

84 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Senior Telecare sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9462656679

4.3.3.)Ulica

Józefa Franczaka "LALKA" 43

4.3.4.)Miejscowość

Lublin

4.3.5.)Kod pocztowy

20-325

4.3.6.)Województwo

lubelskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

802140,81 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00153906/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-06-25

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Strony zawarły umowę nr 193/2026/DZ, której przedmiot obejmuje wykonanie integracji systemu RIS/PACS z Platformą Usług Inteligentnych. Do wykonania zamówienia niezbędne były zmiany obowiązujących przepisów prawa dotyczące warunków funkcjonowania PUI (data ogłoszenia Ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z rozwojem usług e-zdrowie w Dzienniku Ustaw - 16.06.2026 r.). Do wykonania integracji z PUI niezbędne było uzyskanie dostępu do PUI od podmiotu administrującego tj. Centrum e-Zdrowie, co nastąpiło 28.05.2026 r.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

W umowie nr 193/2026/DZ (dalej "Umowa") Strony dokonały następującej zmiany:
§2 ust. 1 Umowy otrzymuje następujące brzmienie: "Realizacja przedmiotu umowy wskazanego w §1 ust. 2 lit. a) - d) nastąpi w terminie do 3 lipca 2026 r."
2. Pozostałe postanowienia Umowy nie ulegają zmianie.
3. Aneks wchodzi w życie z dniem zawarcia.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72263000-6Usługi wdrażania oprogramowania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
495 300 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
420 000 zł1 426 445 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 006 445 zł
Źródło próbki
CPV 72263000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
420 000 zł
Mediana
495 300 zł
Górny kwartyl
1 426 445 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72263000-6 (Usługi wdrażania oprogramowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.