Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Wojciech Zieja, Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Sylwia Chaberek

Wartość umowy
1 587 723 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 1 587 723 zł – 2 705 416 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 1270N na rzece Drwęca w miejscowości Pustki z dojazdem – etap II

Zamawiający Powiat Nowomiejski (Nowe Miasto Lubawskie, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 1270N na rzece Drwęca w miejscowości Pustki…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ZIEJA" Ryszard Zieja. Wartość umowy: 1 587 723 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
1 587 723 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ZIEJA" Ryszard Zieja (Ostróda, Łomża), wspólnie z: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Wojciech Zieja, Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Sylwia Chaberek.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 587 723,40 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 1 587 723,40 zł do 2 705 416,45 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Nowomiejski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118879

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek1

1.5.2.)Miejscowość

Nowe Miasto Lubawskie

1.5.3.)Kod pocztowy

13-300

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.7.)Numer telefonu

564748230

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zdp-techniczny@powiat-nowomiejski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.powiat-nowomiejski.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://nowomiejski.ezamawiajacy.pl/pn/NOWOMIEJ/demand/302715/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 1270N na rzece Drwęca w miejscowości Pustki z dojazdem – etap II

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-267d1ba8-4a3c-4211-aeda-5bba5a7d89d4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414615

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00037154/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 1270N na rzece Drwęca w miejscowości Pustki z dojazdem – etap II

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00319167

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GM.272.1.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 1270N na rzece Drwęca w miejscowości Pustki z dojazdem – etap II
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z Przebudową mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 1270N na rzece Drwęca w miejscowości Pustki z dojazdem – etap II

Zamierzenie budowlane przebudowy mostu metodą połówkową wraz z robotami towarzyszącymi obejmuje:
- roboty przygotowawcze,
- rozbiórkę wyposażenia oraz części elementów ustroju mostu,
- wymienię nawierzchni na moście i dojazdach,
- wymianę izolacji na obiekcie,
- przebudowę gzymsów mostu,
- wykonanie dylatacji bitumicznych,
- montaż krawężników na obiekcie i na dojazdach do obiektu,
- wykonanie nowego odwodnienia obiektu,
- wykonanie umocnienia stożków,
- montaż nowych barier na obiekcie i dojazdach do obiektu,
- wykonanie renowacji uszkodzonych powierzchni betonowych,
- wykonanie nowej powłoki zabezpieczającej na obiekcie,
- wymianę schodów skarpowych wraz z poręczami,
- remont istniejącego umocnienia brzegów rzeki,
- roboty drogowe na dojazdach do obiektu w niezbędnym zakresie,
- roboty wykończeniowe.

Przedmiot zamówienia obejmuje również: obsługę geodezyjną i dokumentację powykonawczą.

Prace budowlane należy prowadzić w sposób niezagrażający zanieczyszczeniu koryta i wód rzeki Drwęcy. Miejsce prowadzenia prac związanych z przebudową mostu drogowego należy zabezpieczyć przed przedostaniem się odpadów budowlanych do koryta rzeki Drwęcy (np. tymczasowa konstrukcja drewniana, szczelna siatka lub zastosowanie rozwiązania równoważnego spełniającego tą funkcję). Po przeprowadzeniu robót Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania terenu prac i doprowadzenia go do stanu nie gorszego niż w momencie rozpoczęcia prac.
Zamawiający, równolegle z prowadzonymi pracami budowlanymi będzie prowadzić stały nadzór przyrodniczy zgodnie z wydanymi warunkami w Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, Pozwoleniu Wodnoprawnym oraz Decyzji Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska o zezwoleniu na odstępstwo od zakazów obowiązujących w rezerwacie przyrody Rzeka Drwęca.

4.5.3.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45221119-9 - Roboty budowlane w zakresie renowacji mostów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1587723,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2705416,45 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1587723,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ZIEJA" Ryszard Zieja

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Wojciech Zieja, Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Sylwia Chaberek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7210000613

7.3.4)Miejscowość

Ostróda, Łomża

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1587723,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 523 356 zł
Próbka: 70 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
356 600 zł4 470 763 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 114 162 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
356 600 zł
Mediana
1 523 356 zł
Górny kwartyl
4 470 763 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Nowomiejski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowe Miasto Lubawskie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 587 723 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ZIEJA" Ryszard Zieja (Ostróda, Łomża). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.