ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026 - II

Zamawiający Powiat Nowomiejski (Nowe Miasto Lubawskie, Warmińsko-Mazurskie) prowadził postępowanie „Dostawa agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na…”. Termin składania ofert minął 3 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 285 864 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
3 września 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    25 sierpnia 2026

    Termin ofert: 3 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Okres gwarancji 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026 - II.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Kontekst Atlasu

  • Zamawiający podchodzi do tego zamówienia po raz kolejny; poprzednie postępowanie zakończyło się unieważnieniem.
  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 3,4 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 20% miało jedną ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Nowomiejski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118879

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek1

1.5.2.)Miejscowość

Nowe Miasto Lubawskie

1.5.3.)Kod pocztowy

13-300

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.7.)Numer telefonu

564724212

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@powiat-nowomiejski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.powiat-nowomiejski.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności
i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026 - II

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f6203be3-4354-4047-868e-481aa014325c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406782

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00037154/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://nowomiejski.ezamawiajacy.pl/pn/NOWOMIEJ/demand/315452/notice/public/details

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://nowomiejski.ezamawiajacy.pl/pn/NOWOMIEJ/demand/315452/notice/public/details

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Ilekroć w dalszej części
Specyfikacji Warunków Zamówienia jest mowa o: „Platformie zakupowej” – należy przez to rozumieć narzędzie umożliwiające
realizację procesu związanego z udzielaniem zamówień publicznych w formie elektronicznej służące w szczególności do
przekazywania ofert, oświadczeń, zwane dalej „Platformą” lub „Systemem”.
2 W niniejszym postępowaniu komunikacja zamawiającego z wykonawcami odbywa się za pomocą środków komunikacji
elektronicznej.
3 Pytania do SWZ należy zadawać za pośrednictwem platformy zakupowej zamawiającego przez link:
https://nowomiejski.ezamawiajacy.pl w sekcji „Korespondencja”. Instrukcja korzystania z systemu jest dostępna pod wyżej
wskazanym adresem.
4 Oferta wraz z załącznikami musi być złożona w postaci elektronicznej w systemie informatycznym dostępnym pod adresem
https://nowomiejski.ezamawiajacy.pl.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że:
1. Administrator danych
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Starosta Nowomiejski, wykonujący zadania przy pomocy Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim, ul. Rynek 1, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie.
2. Inspektor Ochrony Danych
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się:
 e-mail: iod@powiat-nowomiejski.pl,
 pisemnie na adres Administratora.
3. Cele i podstawy przetwarzania danych
Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu:
 przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,
 wyboru wykonawcy,
 zawarcia i realizacji umowy,
 prowadzenia dokumentacji postępowania,
 wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym obowiązków związanych z Centralnym Rejestrem Umów.
Podstawą prawną przetwarzania jest:
 art. 6 ust. 1 lit. c RODO,
 art. 6 ust. 1 lit. b RODO – w odniesieniu do wykonawcy, którego oferta została wybrana,
 ustawa z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych,
 ustawa z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych,
 art. 34a ustawy o finansach publicznych dotyczący Centralnego Rejestru Umów,
 ustawa z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości,
 ustawa z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.
4. Odbiorcy danych
Odbiorcami danych mogą być:
 uczestnicy postępowania,
 organy kontroli,
 Prezes Urzędu Zamówień Publicznych,
 Krajowa Izba Odwoławcza,
 sądy,
 organy uprawnione na podstawie przepisów prawa,
 podmioty świadczące usługi informatyczne i pocztowe,
 podmiot prowadzący Centralny Rejestr Umów.
5. Okres przechowywania
Dane będą przechowywane przez okres wynikający z ustawy Prawo zamówień publicznych, przepisów archiwalnych, ustawy o rachunkowości oraz ustawy o finansach publicznych.
6. Prawa osoby
Przysługuje prawo do:
 dostępu do danych,
 sprostowania danych,
 ograniczenia przetwarzania w przypadkach określonych w RODO.
7. Obowiązek podania danych
Podanie danych jest wymogiem ustawowym wynikającym z przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Niepodanie danych skutkuje konsekwencjami określonymi w tych przepisach.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Prawo do usunięcia danych, przenoszenia danych oraz sprzeciwu wobec przetwarzania nie znajduje zastosowania w zakresie, w jakim przetwarzanie odbywa się na podstawie obowiązku prawnego.
Przysługuje również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

GM.272.1.5.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I - dostawa mobilnego agregatu prądotwórczego o mocy min. 80kW/100 kVA zamontowanego na przyczepie, przeznaczonej do transportu agregatu – 1 szt.,
Przedmiot zamówienia należy dostarczyć (na koszt Wykonawcy) do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim, adres: ul. Szkolna 5b , 13 – 300 Nowe Miasto Lubawskie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań wraz z parametrami technicznymi zawiera dla Części I – załącznik 1a do SWZ – wymagania techniczne.

4.2.6.)Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV
4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-12

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
2)Część II – dostawa agregatów

(3 sztuki) w tym: a) agregatu prądotwórczego o mocy 65kW/82kVA - 1 szt., b) agregatu prądotwórczego o mocy min 5kVA – 2 szt. Przedmiot zamówienia należy dostarczyć (na koszt Wykonawcy) do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim, adres: ul. Szkolna 5b , 13 – 300 Nowe Miasto Lubawskie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań wraz z parametrami technicznymi zawiera dla Części II – załącznik 1b do SWZ – wymagania techniczne.

4.2.6.)Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-12

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Zamawiający żąda, aby Wykonawca wraz z ofertą złożył następujące przedmiotowe środki dowodowe: np. karty katalogowe,
certyfikaty, opisy, specyfikacje techniczne z danymi wraz z informacjami potwierdzającymi spełnienie wymagań
technicznych stawianych przez Zamawiającego dla oferowanego przedmiotu zamówienia

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, ustanawiają oni pełnomocnika do
reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego, dołączają do oferty oświadczenie, z którego
wynika, które roboty wykonają poszczególni wykonawcy.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia, oświadczenia o którym mowa w SWZ składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie
warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje
spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z postanowieniami zawartymi we wzorze umowy, stanowiącymi załącznik nr 4 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-03 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://nowomiejski.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-03 10:10

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-02

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji
Sekcja 9

Pozostałe informacje

Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków z budżetu państwa w ramach Programu Ochrony Ludności
i Obrony Cywilnej na lata 2025 – 2026

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31122000-7Jednostki prądotwórcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
285 864 zł
Próbka: 92 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
167 667 zł524 228 zł
Rozstęp międzykwartylowy
356 561 zł
Źródło próbki
CPV 31122000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
167 667 zł
Mediana
285 864 zł
Górny kwartyl
524 228 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2026zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.oferty b.d.wynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 03.09.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Powiat Nowomiejski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowe Miasto Lubawskie.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31122000-7 (Jednostki prądotwórcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.