Unieważniono wszystkie części postępowania2 części
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1
    Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy
    5 ofert
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy
    5 ofert
Oferty w postępowaniu
10 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Zakup serwerów plików z dyskami na potrzeby Starostwa Powiatowego w Polkowicach" w ramach realizacji projektu „Wzmocnienie systemu cyberbezpieczeństwa Powiatu Polkowickiego”

Zamawiający Powiat Polkowicki (Polkowice, Dolnośląskie) opublikował wynik postępowania „Zakup serwerów plików z dyskami na potrzeby Starostwa Powiatowego w Polkowicach" w ramach…”. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Powiat PolkowickiPolkowice, Dolnośląskie (powiat Polkowicki →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
10 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaUnieważniono wszystkie 2 części postępowania. Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy.

  • 2

    OfertyŁącznie złożono 10 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Polkowicki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647239

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

św. Sebastiana 1

1.5.2.)Miejscowość

Polkowice

1.5.3.)Kod pocztowy

59-100

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.)Numer telefonu

767299267

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@powiatpolkowicki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://powiatpolkowicki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiatpolkowicki.ezamawiajacy.pl/pn/powpolko/demand/306321/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Zakup serwerów plików z dyskami na potrzeby Starostwa Powiatowego w Polkowicach" w ramach realizacji projektu „Wzmocnienie systemu cyberbezpieczeństwa Powiatu Polkowickiego”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b3936ac3-7c7a-4bf6-9a24-9e7c52c77dba

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414602

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00023696/18/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.14 "Zakup serwerów plików z dyskami na potrzeby Starostwa Powiatowego w Polkowicach" w ramach realizacji projektu „Wzmocnienie systemu cyberbezpieczeństwa Powiatu Polkowickiego”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

W ramach realizacji projektu „Wzmocnienie systemu cyberbezpieczeństwa Powiatu Polkowickiego”, finansowanego z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00349225

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OA.272.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

48823000-3 - Serwery plików

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30234100-9 - Dysk magnetyczny

4.5.5.)Wartość części

30569,11 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

48823000-3 - Serwery plików

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30234100-9 - Dysk magnetyczny

4.5.5.)Wartość części

30569,11 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Postępowanie w zakresie części 1: Zakup serwera plików z dyskami na potrzeby Starostwa Powiatowego w Polkowicach ww. postępowania zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Pzp. Uzasadnienie decyzji: Zgodnie z art. 255 pkt 7 ustawy Pzp - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263. W dniu 11.08.2026 r. Wykonawca INFOMECH Janusz Mizera, Okulickiego 95, 37-450 Stalowa Wola odstąpił od podpisania umowy na część 1. Zamawiający dokonał ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu Wykonawców oraz przed dokonaniem wyboru najkorzystniejszej oferty na część 1, potwierdził, czy kolejny Wykonawca zrealizuje zamówienie w wyznaczonym terminie. Wykonawca 4PPL Sp. z o. o., ul. Opolska 24, 55-010 Groblice z najkorzystniejszą ofertą w dniu 14.08.2026 r. poinformował o braku możliwości realizacji zamówienia na część 1 w terminie i w dniu 17.08.2026 r. uchylił się od podpisania umowy, w przypadku wyboru Jego oferty na część 1, w związku z tym, że nie będą w stanie zrealizować dostawy zgodnie z obowiązującymi warunkami poprzez brak sprzętu w wyznaczonym terminie. Zgodnie z art. 263 ustawy Pzp, „Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, Zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie”. W związku z tym, że cena najkorzystniejszej kolejnej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację części 1 ww. zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, Zamawiający unieważnia prowadzone postępowanie na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Pzp.

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

36654,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

55104,00 PLN

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Postępowanie w zakresie części 2: Zakup serwera plików z dyskami na potrzeby Starostwa Powiatowego w Polkowicach ww. postępowania zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Pzp. Uzasadnienie decyzji: Zgodnie z art. 255 pkt 7 ustawy Pzp - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263. W dniu 11.08.2026 r. Wykonawca INFOMECH Janusz Mizera, Okulickiego 95, 37-450 Stalowa Wola odstąpił od podpisania umowy na część 2. Zamawiający dokonał ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu Wykonawców oraz przed dokonaniem wyboru najkorzystniejszej oferty na część 2, potwierdził, czy kolejny Wykonawca zrealizuje zamówienie w wyznaczonym terminie. Wykonawca 4PPL Sp. z o. o., ul. Opolska 24, 55-010 Groblice z najkorzystniejszą ofertą w dniu 14.08.2026 r. poinformował o braku możliwości realizacji zamówienia na część 2 w terminie i w dniu 17.08.2026 r. uchylił się od podpisania umowy, w przypadku wyboru Jego oferty na część 2, w związku z tym, że nie będą w stanie zrealizować dostawy zgodnie z obowiązującymi warunkami poprzez brak sprzętu w wyznaczonym terminie. Zgodnie z art. 263 ustawy Pzp, „Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, Zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie”. W związku z tym, że cena najkorzystniejszej kolejnej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację części 2 ww. zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, Zamawiający unieważnia prowadzone postępowanie na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Pzp.

Sekcja 9

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

36654,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

55104,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Polkowicki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Polkowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48823000-3 (Serwery plików). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.