Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
6 321 950 zł
Umowa zawarta
20 sierpnia 2026
Okres realizacji
19 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 4 594 475 zł – 7 869 541 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 38% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa Alei Jana Pawła II oraz ulicy Parkowej w Głuchołazach. Przebudowa ulicy Parkowej w Głuchołazach w systemie zaprojektuj i wybuduj- Część 1

Zamawiający Gmina Głuchołazy (Głuchołazy, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa Alei Jana Pawła II oraz ulicy Parkowej w Głuchołazach. Przebudowa ulicy…”, wybierając ofertę wykonawcy HUCZ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Sp.K. Wartość umowy: 6 321 950 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina GłuchołazyGłuchołazy, Opolskie (powiat Nyski →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
6 321 950 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy HUCZ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Sp.K. (Boronów), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 6 321 949,81 zł (umowę zawarto 20 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 4 594 475,28 zł do 7 869 540,95 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 19 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Głuchołazy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531412792

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 15

1.5.2.)Miejscowość

Głuchołazy

1.5.3.)Kod pocztowy

48-340

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@glucholazy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://glucholazy.pl/1189/strona-glowna.html

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1320326

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa Alei Jana Pawła II oraz ulicy Parkowej w Głuchołazach.
Przebudowa ulicy Parkowej w Głuchołazach w systemie zaprojektuj i wybuduj- Część 1

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ae80be3e-7ed8-4a5b-a1d0-e7b81b1099d7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414533

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00055671/15/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.28 Przebudowa Alei Jana Pawła II oraz ulicy Parkowej w Głuchołazach. Przebudowa ulicy Parkowej w Głuchołazach w systemie zaprojektuj i wybuduj- Część 1

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Odbudowa po powodzi na obszarze powiatu nyskiego Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 Priorytetu FEOP.13 Fundusze Europejskie na rzecz odbudowy i odporności opolskiego po powodzi [RESTORE], Działania 13.3 Infrastruktura społeczno-publiczna (odbudowa po powodzi)

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00270413

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.20.2026.JSz

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

10610648,07 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

7037643,07 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zadanie polegające na wykonaniu dokumentacji projektowej: przedmiaru robót, kosztorysu, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz wykonania robót budowlanych w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy [dalej: PFU] dla zadania „Przebudowa ul. Parkowej w Głuchołazach w systemie zaprojektuj i wybuduj wraz z wykonaniem nadzoru autorskiego

Inwestycja realizowana będzie na dz. nr 1872/1, 1873/2, 1862, 1861/1, 1847/4, 1848, 1861/2, 1918/2, 1876/20 obręb Głuchołazy.


Przedmiot zamówienia będzie realizowany zgodnie z PFU stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45221000-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4594475,28 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

7869540,95 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

6321949,81 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

HUCZ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Sp.K.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5751885237

7.3.4)Miejscowość

Boronów

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

wykonanie dokumentacji projektowej, branża elektryczna i
teletechniczna

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

6321949,81 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

19 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
706 024 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
358 712 zł1 360 316 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 001 604 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
358 712 zł
Mediana
706 024 zł
Górny kwartyl
1 360 316 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Głuchołazy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Głuchołazy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 6 321 950 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: HUCZ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Sp.K. (Boronów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.