Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Przygotowanie terenu oraz wykonanie placu manewrowego do nauki jazdy kategorii B i T.

Zamawiający Powiat Pyrzycki (Pyrzyce, Zachodniopomorskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Przygotowanie terenu oraz wykonanie placu manewrowego do nauki jazdy kategorii B i T”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat PyrzyckiPyrzyce, Zachodniopomorskie (powiat Pyrzycki →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiat Pyrzycki

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811684166

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Lipiańska 4

1.4.2.)Miejscowość

Pyrzyce

1.4.3.)Kod pocztowy

74-200

1.4.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.4.7.)Numer telefonu

918811300

1.4.8.)Numer faksu

915065500

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@pyrzyce.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pyrzyce.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414515

2.2.)Data ogłoszenia

2026-08-31

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2026/BZP 00398270

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.2.Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą

Przedmiot zamówienia obejmuje przygotowanie terenu i wykonanie placu manewrowego do nauki jazdy kategorii B i T na potrzeby Zespołu Szkół nr 2 CKU w Pyrzycach przy ul. Młodych Techników 5; 74-200 Pyrzyce (działki nr 7/1 i 7/2 w miejscowości Pyrzyce obr. nr 12.) w tym: 1) usunięcie z terenu zalegających hałd ziemi, gruzu oraz konarów drzew w łącznej ilości ok. 1 759,581 m³; 2) wykonanie koryta o odpowiedniej głębokości wraz z wykonaniem projektowanych spadków – ok. 2 060 m³; 3) ustawienie krawężników / oporników betonowych na ławie betonowej z oporem – ok. 234 m.b.; 4) wykonanie warstwy z kruszywa łamanego (klińca) o powierzchni ok. 3 116 m² i grubości 25 cm, co odpowiada ok. 779 m³ kruszywa; 5) ułożenie kostki betonowej typu POLBRUK o grubości 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej o grubości 5 cm na powierzchni ok. 3 116 m²; 6) wykonanie oznakowania poziomego dla poszczególnych zadań egzaminacyjnych wyszczególnionych w pkt 1–4 oraz 6 załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 24 listopada 2023 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach. Przewiduje się zastosowanie farb chlorokauczukowych lub poliuretanowych. Łączna długość linii wynosi ok. 600 m.b.; 7) dostawa pachołków do nauki manewrowania w ilości 50 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Dokumentacja techniczna stanowiąca - załącznik nr 9 do SWZ tj.: a) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) - zał. nr 9a do SWZ, b) Projekt techniczny – zał. nr 9b do SWZ. Po zmianie: Przedmiot zamówienia obejmuje przygotowanie terenu i wykonanie placu manewrowego do nauki jazdy kategorii B i T na potrzeby Zespołu Szkół nr 2 CKU w Pyrzycach przy ul. Młodych Techników 5; 74-200 Pyrzyce (działki nr 7/1 i 7/2 w miejscowości Pyrzyce obr. nr 12.) w tym: 1) usunięcie z terenu zalegających hałd ziemi, gruzu oraz konarów drzew w łącznej ilości ok. 1 759,581 m³; 2) wykonanie koryta o odpowiedniej głębokości wraz z wykonaniem projektowanych spadków – ok. 2 060 m³; 3) ustawienie krawężników / oporników betonowych na ławie betonowej z oporem – ok. 234 m.b.; 4) wykonanie warstwy z kruszywa łamanego (klińca) o powierzchni ok. 3 116 m² i grubości 25 cm, co odpowiada ok. 779 m³ kruszywa. Zamawiający dopuszcza zastosowanie przekruszonego kruszywa betonowego, zarówno pozyskanego z rozbiórki nawierzchni na terenie inwestycji, jak i dostarczonego z zewnątrz, pod warunkiem spełnienia parametrów technicznych wymaganych dla projektowanej warstwy podbudowy, w szczególności w zakresie uziarnienia, nośności i zagęszczenia. Materiał musi być przydatny do zamierzonego zastosowania, wolny od zanieczyszczeń mogących pogorszyć właściwości podbudowy, a jego pozyskanie, przetworzenie i zastosowanie musi być zgodne z obowiązującymi przepisami, w tym dotyczącymi gospodarki odpadami i wyrobów budowlanych; 5) ułożenie kostki betonowej typu POLBRUK o grubości 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej o grubości 5 cm na powierzchni ok. 3 116 m²; 6) wykonanie oznakowania poziomego dla poszczególnych zadań egzaminacyjnych wyszczególnionych w pkt 1–4 oraz 6 załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 24 listopada 2023 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach. Przewiduje się zastosowanie farb chlorokauczukowych lub poliuretanowych. Łączna długość linii wynosi ok. 600 m.b.; 7) dostawa pachołków do nauki manewrowania w ilości 50 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Dokumentacja techniczna stanowiąca - załącznik nr 9 do SWZ tj.: a) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) - zał. nr 9a do SWZ, b) Projekt techniczny – zał. nr 9b do SWZ.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IX - POZOSTAŁE INFORMACJE

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
9.1.Informacje dodatkowe Przed zmianą

1. Poziomy zdolności Zamawiający informuje, że określając warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, o której mowa w art. 112 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp, nie zastosował poziomów zdolności, o których mowa w art. 112 ust. 3 ustawy Pzp, z uwagi na brak obowiązujących przepisów wykonawczych określających poziomy zdolności dla zamówień na roboty budowlane. 2. Certyfikacja wykonawców zamówień publicznych Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych, złożyć certyfikat wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Posługiwanie się certyfikatem jest uprawnieniem Wykonawcy i nie stanowi warunku udziału w postępowaniu. W oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, Wykonawca wskazuje, czy będzie posługiwał się certyfikatem, a jeżeli tak – podaje jego numer i oznaczenie, nazwę podmiotu certyfikującego, okres ważności certyfikacji oraz zakres podstaw wykluczenia lub warunków udziału w postępowaniu potwierdzanych certyfikatem. Po zmianie: 1. Poziomy zdolności Zamawiający informuje, że określając warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, o której mowa w art. 112 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp, nie zastosował poziomów zdolności, o których mowa w art. 112 ust. 3 ustawy Pzp, z uwagi na brak obowiązujących przepisów wykonawczych określających poziomy zdolności dla zamówień na roboty budowlane. 2. Certyfikacja wykonawców zamówień publicznych Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych, złożyć certyfikat wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Posługiwanie się certyfikatem jest uprawnieniem Wykonawcy i nie stanowi warunku udziału w postępowaniu. W oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, Wykonawca wskazuje, czy będzie posługiwał się certyfikatem, a jeżeli tak – podaje jego numer i oznaczenie, nazwę podmiotu certyfikującego, okres ważności certyfikacji oraz zakres podstaw wykluczenia lub warunków udziału w postępowaniu potwierdzanych certyfikatem. 3. Zmiana w w załączniku nr 8 - Wzór umowy Płatność za wykonanie zamówienia Zamawiający przewiduje rozliczenie wynagrodzenia, o którym mowa w § 9 ust. 1, w trzech etapach, zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem rzeczowo-finansowym (HRF), przy czym: 1) I płatność – do 30% wynagrodzenia brutto – po wykonaniu prac przygotowawczych i robót ziemnych przewidzianych dla tego etapu, w tym w szczególności oczyszczeniu i przygotowaniu terenu pod budowę placu, usunięciu zalegających hałd ziemi, gruzu i konarów drzew oraz wykonaniu pozostałych robót wskazanych dla tego etapu w zatwierdzonym HRF; 2) II płatność – do 40% wynagrodzenia brutto – po wykonaniu robót przewidzianych dla tego etapu, w tym w szczególności korytowania, ustawieniu krawężników/oporników oraz wykonaniu podbudowy, zgodnie z zatwierdzonym HRF; 3) III płatność – w wysokości pozostałej części wynagrodzenia brutto – po wykonaniu wszystkich pozostałych robót objętych przedmiotem umowy i dokonaniu odbioru końcowego. Podstawą każdej płatności będą roboty faktycznie wykonane i odebrane przez Zamawiającego, potwierdzone odpowiednio protokołem odbioru częściowego dla płatności I i II oraz protokołem odbioru końcowego dla płatności III. Podstawą do wystawienia faktur częściowych będą protokoły odbioru częściowego, a podstawą do wystawienia faktury końcowej – protokół odbioru końcowego. Łączna wartość faktur częściowych nie może przekroczyć 70% wynagrodzenia brutto określonego w § 9 ust. 1.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.1.Termin składania ofert Przed zmianą

2026-09-04 09:00 Po zmianie: 2026-09-08 09:00

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.3.Termin otwarcia ofert Przed zmianą

2026-09-04 09:30 Po zmianie: 2026-09-08 09:30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Pyrzycki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pyrzyce.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.