Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Rozbudowa sieci wodociągowej w Raciborowicach

Zamawiający Gmina Moszczenica (Moszczenica, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa sieci wodociągowej w Raciborowicach”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina MoszczenicaMoszczenica, Łódzkieopublikowano 31 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 132 327 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA MOSZCZENICA

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590647948

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Kosowska 1

1.4.2.)Miejscowość

Moszczenica

1.4.3.)Kod pocztowy

97-310

1.4.4.)Województwo

łódzkie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.4.7.)Numer telefonu

446169625

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@moszczenica.eu

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ug.moszczenica.eu/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b7e86789-4e4c-4d69-9aa9-74c3957999e9

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414224

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-31

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00104302

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Rozbudowa sieci wodociągowej w Raciborowicach

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1 A. Wspólny Słownik Zamówień (CPV):

45231300-8 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

1 B. Skrócony opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na rozbudowie sieci wodociągowej w miejscowości Raciborowice, w gminie Moszczenica, na działkach ewidencyjnych nr 185 i 186, zgodnie z dokumentacją projektową oraz obowiązującymi przepisami prawa. Inwestycja prowadzona będzie na podstawie Zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę do Starosty Piotrkowskiego znak: GBR.6743.694.2025.IB z dnia 12.05.2025 r.
Łączne zestawienie uzbrojenia przewidzianego do realizacji to:
 sieć wodociągowa PE SDR 11, PN 16 o średnicy  160 i łącznej długości około 549,2m,
 hydranty naziemne HP DN 80 PN 16 wraz z elementami przyłączeniowymi,
 przejście pod nawierzchnią utwardzoną metodą bezwykopową w rurze osłonowej  315 PP SN12 lub PE SDR 17 na odcinku około 9,8m,
 włączenie do istniejącej sieci wodociągowej PVC  160 wraz z montażem zasów.
Zamówienie obejmuje kompleksowe wykonanie prac, dostawę wszystkich materiałów, wykonanie robót ziemnych, montażowych, przeprowadzenie prób, pomiarów, badań, sprawdzeń i uruchomień na własny koszt, wykonanie dokumentacji powykonawczej, oraz wszystkich innych zgłoszeń i uzyskania decyzji do Instytucji zewnętrznych, które są niezbędne dla realizacji danego zamierzenia inwestycyjnego (zgłoszenia do odbiorów Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej) oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie lub uzyskanie oświadczenia o braku wniesienia sprzeciwu wydanego przez właściwy organ nadzoru budowlanego do zawiadomienia o zakończeniu budowy.
Projekt budowlany, projekt techniczny, specyfikacja techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyczerpująco określają zadanie objęte zamówieniem, w szczególności w zakresie warunków wykonania, wymaganych metod i technik budowy, zastosowania materiałów i ich cech, badań, kontroli i odbioru obiektu budowlanego oraz wszelkich pozostałych warunków technicznych.
Dokonując wyceny przedmiotu zamówienia należy wziąć pod uwagę przedmiary robót, które zostały załączone do Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych a także skalkulować w ofercie wykonanie wszystkich prac (kosztów zajęcia pasa drogowego na czas prowadzenia robót, odtworzenia terenu itp.)
Projekt budowlany, projekt techniczny oraz Specyfikacja Techniczna są integralną częścią SIWZ.


Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ oraz dokumentacja techniczna.

3.9.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-24

4.2.)Okres realizacji zamówienia

3 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Firma EDAN Jadwiga Piech

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON:590258477

4.3.3.)Ulica

ul. Mielczarskiego 26

4.3.4.)Miejscowość

Bełchatów

4.3.5.)Kod pocztowy

97-400

4.3.6.)Województwo

łódzkie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

187126,89 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00172579/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-14

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Konieczność zmiany technologii wykonania sieci wodociągowej wynikającej z okoliczności ujawnionych w toku realizacji inwestycji (przeszkody techniczne i fizyczne) z metody wykopowej na metodę bezwykopową.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zachodzi konieczność wykonania robót zamiennych polegających na zmianie technologii wykonania sieci wodociągowej z metody wykopowej na metodę bezwykopową (przewiert sterowany HDD)

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

187126,89 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
364 807 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 850 490 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
364 807 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Moszczenica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Moszczenica.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.