Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Sporządzenie planu ogólnego Gminy Świecie – III postępowanie

Zamawiający Gmina Świecie (Świecie, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Sporządzenie planu ogólnego Gminy Świecie – III postępowanie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ŚwiecieŚwiecie, Kujawsko-Pomorskie (powiat Świecki →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Świecie

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092351067

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Wojska Polskiego 124

1.4.2.)Miejscowość

Świecie

1.4.3.)Kod pocztowy

86-100

1.4.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL618 - Świecki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@swiecie.eu

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.swiecie.eu

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7a37b9cc-a866-4d72-86fd-e8ffc97d2518

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414033

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-31

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00552101

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Sporządzenie planu ogólnego Gminy Świecie – III postępowanie

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na opracowaniu planu ogólnego Gminy Świecie (zwanego dalej

“POG”), zgodnie z przepisami prawa polskiego w tym ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1130 – dalej jako u.p.z.p.) oraz Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 8 grudnia 2023 r. w sprawie projektu planu ogólnego gminy, dokumentowania prac planistycznych w zakresie tego planu oraz wydawania z niego wypisów i wyrysów (Dz. U. 2023 poz. 2758) wraz z innymi przepisami wykonawczymi. Obszar przeznaczony do sporządzenia POG obejmuje obszar Gminy Świecie w jej granicach administracyjnych, z wyłączeniem terenów zamkniętych innych niż ustalane przez ministra właściwego do spraw transportu. Produktem zrealizowanego przedmiotu zamówienia będzie uchwalony POG, sprawdzony pod względem formalno-prawnym przez Wojewodę, wraz z załącznikami graficznymi oraz niezbędną dokumentacją. Zamówienie obejmuje opracowanie projektu planu oraz przeprowadzenie procedury planistycznej do etapu przedstawienia projektu POG Radzie Miejskiej do uchwalenia, wraz z okresem rękojmi. 2. Zakres zamówienia obejmuje: a) przygotowanie wzorów ogłoszeń i zawiadomień o przystąpieniu do sporządzenia POG; b) sporządzenie opracowania ekofizjograficznego, zgodnie obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności zgodnie z art. 72 ustawy Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r. (tj. Dz. U. z 2024 poz. 54, 834, 1089) oraz Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie opracowań ekofizjograficznych z dnia 9 września 2002 r. (Dz. U. Nr 155, poz. 1298); c) sporządzenie niezbędnych analiz, prognoz i bilansów przewidzianych w u.p.z.p.; d) sporządzenie projektu POG zgodnie z uchwałą o przystąpieniu do planu ogólnego gminy w zakresie niezbędnym do zachowania zgodności z przepisami prawa, zgodnie z przepisami u.p.z.p.; e) sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko do POG, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym szczególności z zapisami ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko z dnia 3 października 2008 r. (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1112) lub uzyskanie postanowienia o odstąpieniu od konieczności przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko; f) wystąpienie i uzyskanie pozytywnej opinii POG od gminnej komisji urbanistyczno architektonicznej, w tym prezentacje projektu POG na posiedzeniu komisji (jeżeli zachodzić będzie taka konieczność), jak również na innych posiedzeniach dotyczących POG tj. komisjach i sesjach Rady Miejskiej; g) przygotowanie wzorów pism o wystąpienie i uzyskanie niezbędnych uzgodnień i opinii przewidzianych w obowiązujących przepisach prawa; h) przygotowanie konsultacji społecznych, w tym: niezbędne ogłoszenia i obwieszczenia, zgodnie z przepisami u.p.z.p., przeprowadzenie konsultacji oraz udział w spotkaniu konsultacyjnym; i) przygotowanie projektu uchwały o uchwaleniu POG wraz z załącznikami i uzasadnieniem, celem przedłożenia Radzie Miejskiej do uchwalenia stosownie do u.p.z.p.; j) sporządzenie „podsumowania" oraz „uzasadnienia", o których mowa art. 55 ust. 3 oraz art. 42 ust. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1112); k) udział w czynnościach niezbędnych do ewentualnego doprowadzenia POG do zgodności z przepisami prawa, w sytuacji stwierdzenia nieważności uchwały przez Wojewodę, w tym ponowienie procedury w niezbędnym zakresie; l) wykonanie innych czynności nie wymienionych, a przewidzianych przepisami prawa w celu uchwalenia POG wraz z niezbędną dokumentacją zgodnie z przepisami prawa. 3. Zakres czynności związanych z realizacją przedmiotu zamówienia. Zamawiający wymaga stosowania metod wykonania zamówienia, uwzgledniających: a) pozyskanie własnym kosztem i staraniem wszystkich materiałów i danych niezbędnych do sporządzenia przedmiotu umowy. Celem wykonania przedmiotu zamówienia Wykonawca samodzielnie pobierze dokumenty, które Gmina Świecie udostępniła na stronie internetowej. w razie konieczności uzyskania dodatkowych dokumentów, które nie zostały opublikowane, Wykonawca zwróci się do Zamawiającego o ich udostępnienie. Na wniosek Wykonawcy Zamawiający wystąpi do administracji publicznej o informacje z rejestrów i ewidencji publicznych; b) przygotowanie merytoryczne dokumentów formalno-prawnych oraz projektów pism zgodnie z u.p.z.p. oraz przepisów odrębnych, w tym w szczególności obwieszczeń, ogłoszeń, zawiadomień, wystąpień o opinie i uzgodnienia do organów opiniujących i uzgadniających (wraz z projektami dokumentów planistycznych w wersji papierowej w ilości niezbędnej do przeprowadzenia procedury); c) udział w spotkaniach dotyczących konsultacji społecznych, uzgodnień i opinii; d) kontakt z Zamawiającym w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia (w tym osobiste stawiennictwo w siedzibie urzędu na prośbę Zamawiającego po wcześniejszym uzgodnieniu terminu); e) składanie pisemnych wyjaśnień na wezwanie Zamawiającego; f) usunięcia wad, naniesienia poprawek i uzupełnień w przedmiocie zamówienia wynikających z winy Wykonawcy. 4. Wykonawca opracuje i przekaże Zamawiającemu: 1) Projekt POG zawierający: a) uchwałę w sprawie uchwalenia planu ogólnego gminy w formacie zipx, b) dane przestrzenne POG w formacie gml, c) uzasadnienie do uchwały. 2) Dokumentację formalno-prawną procedury planistycznej. 3) Opracowanie ekofizjograficzne i prognozę oddziaływania na środowisko. 4) Dokumentację formalno-prawną – w wersji elektronicznej oraz w jednym egzemplarzu w wersji papierowej, odpowiednio poukładaną i spiętą. Powyższe wyliczenie dotyczy ostatecznej wersji dokumentów. w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do bieżącego przygotowywania i przekazywania materiałów Zamawiającemu (w celu ich prezentacji i uzyskania akceptacji). 5. Zamawiający wymaga przekazania plików w następujących formatach: 1) Część tekstową opracowania w wersji papierowej (2 egzemplarze) i wersji cyfrowej (nagranej na nośnik elektroniczny - formaty zapisu .pdf, .doc). 2) Część graficzną opracowań w odpowiedniej skali w wersji papierowej (2 egzemplarze) i wersji cyfrowej z georeferencją (nagranej na nośnik elektroniczny - formaty zapisu .pdf, .png, .tiff). 3) Część tekstowa i graficzna POG powinny być zapisane w formie danych przestrzennych z nadaną georeferencją, posiadać metadane oraz być sporządzone zgodnie ze standardami zapisu danych przestrzennych, o których mowa w u.p.z.p. oraz ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz. U. z 2021 r. poz. 214);

3.9.)Główny kod CPV

71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-06

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-12-01

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Geofabryka Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9562310242

4.3.3.)Ulica

Prosta 19/5

4.3.4.)Miejscowość

Toruń

4.3.5.)Kod pocztowy

87-100

4.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

319800,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00590975/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPolePrzed zmianąPo zmianie
5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Rozliczenie Wykonawcy nastąpi na podstawie faktur przejściowych potwierdzonych przez osobę prowadzącą nadzór nad realizacją przedmiotu zamówienia wystawionymi po sprawdzeniu dokumentacji prac planistycznych w zakresie zgodności z prawem przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego – 20% wynagrodzenia, o którym mowa w § 6 ust. 1.

Rozliczenie Wykonawcy nastąpi na podstawie faktur przejściowych potwierdzonych przez osobę prowadzącą nadzór nad realizacją przedmiotu zamówienia wystawionymi po uchwaleniu POG przez Radę Miejską – 20% wynagrodzenia, o którym mowa w § 6 ust. 1.

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Zadanie planowane jest do refundacji w ramach Programu: Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet: Odporność i konkurencyjność gospodarki - część grantowa, Działanie A1.3.1. Wdrożenie reformy planowania i
zagospodarowania przestrzennego.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Świecie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świecie.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71410000-5 (Usługi planowania przestrzennego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.