Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
319 800 zł
Umowa zawarta
6 listopada 2024
Okres realizacji
do 1 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sporządzenie planu ogólnego Gminy Świecie – III postępowanie

Zamawiający Gmina Świecie (Świecie, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Sporządzenie planu ogólnego Gminy Świecie – III postępowanie”, wybierając ofertę wykonawcy Geofabryka Sp. z o.o. Wartość umowy: 319 800 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina ŚwiecieŚwiecie, Kujawsko-Pomorskie (powiat Świecki →)opublikowano 13 listopada 2024
Wartość umowy
319 800 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Geofabryka Sp. z o.o. (Toruń), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 319 800,00 zł (umowę zawarto 6 listopada 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 1 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Świecie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092351067

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wojska Polskiego 124

1.5.2.)Miejscowość

Świecie

1.5.3.)Kod pocztowy

86-100

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL618 - Świecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@swiecie.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.swiecie.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/swiecie

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sporządzenie planu ogólnego Gminy Świecie – III postępowanie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7a37b9cc-a866-4d72-86fd-e8ffc97d2518

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00590975

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00008063/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Plan ogólny gminy Świecie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00552101

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OR-BAGiGG.271.33.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na opracowaniu planu ogólnego Gminy Świecie (zwanego dalej

“POG”), zgodnie z przepisami prawa polskiego w tym ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1130 – dalej jako u.p.z.p.) oraz Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 8 grudnia 2023 r. w sprawie projektu planu ogólnego gminy, dokumentowania prac planistycznych w zakresie tego planu oraz wydawania z niego wypisów i wyrysów (Dz. U. 2023 poz. 2758) wraz z innymi przepisami wykonawczymi. Obszar przeznaczony do sporządzenia POG obejmuje obszar Gminy Świecie w jej granicach administracyjnych, z wyłączeniem terenów zamkniętych innych niż ustalane przez ministra właściwego do spraw transportu. Produktem zrealizowanego przedmiotu zamówienia będzie uchwalony POG, sprawdzony pod względem formalno-prawnym przez Wojewodę, wraz z załącznikami graficznymi oraz niezbędną dokumentacją. Zamówienie obejmuje opracowanie projektu planu oraz przeprowadzenie procedury planistycznej do etapu przedstawienia projektu POG Radzie Miejskiej do uchwalenia, wraz z okresem rękojmi. 2. Zakres zamówienia obejmuje: a) przygotowanie wzorów ogłoszeń i zawiadomień o przystąpieniu do sporządzenia POG; b) sporządzenie opracowania ekofizjograficznego, zgodnie obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności zgodnie z art. 72 ustawy Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r. (tj. Dz. U. z 2024 poz. 54, 834, 1089) oraz Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie opracowań ekofizjograficznych z dnia 9 września 2002 r. (Dz. U. Nr 155, poz. 1298); c) sporządzenie niezbędnych analiz, prognoz i bilansów przewidzianych w u.p.z.p.; d) sporządzenie projektu POG zgodnie z uchwałą o przystąpieniu do planu ogólnego gminy w zakresie niezbędnym do zachowania zgodności z przepisami prawa, zgodnie z przepisami u.p.z.p.; e) sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko do POG, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym szczególności z zapisami ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko z dnia 3 października 2008 r. (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1112) lub uzyskanie postanowienia o odstąpieniu od konieczności przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko; f) wystąpienie i uzyskanie pozytywnej opinii POG od gminnej komisji urbanistyczno architektonicznej, w tym prezentacje projektu POG na posiedzeniu komisji (jeżeli zachodzić będzie taka konieczność), jak również na innych posiedzeniach dotyczących POG tj. komisjach i sesjach Rady Miejskiej; g) przygotowanie wzorów pism o wystąpienie i uzyskanie niezbędnych uzgodnień i opinii przewidzianych w obowiązujących przepisach prawa; h) przygotowanie konsultacji społecznych, w tym: niezbędne ogłoszenia i obwieszczenia, zgodnie z przepisami u.p.z.p., przeprowadzenie konsultacji oraz udział w spotkaniu konsultacyjnym; i) przygotowanie projektu uchwały o uchwaleniu POG wraz z załącznikami i uzasadnieniem, celem przedłożenia Radzie Miejskiej do uchwalenia stosownie do u.p.z.p.; j) sporządzenie „podsumowania" oraz „uzasadnienia", o których mowa art. 55 ust. 3 oraz art. 42 ust. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1112); k) udział w czynnościach niezbędnych do ewentualnego doprowadzenia POG do zgodności z przepisami prawa, w sytuacji stwierdzenia nieważności uchwały przez Wojewodę, w tym ponowienie procedury w niezbędnym zakresie; l) wykonanie innych czynności nie wymienionych, a przewidzianych przepisami prawa w celu uchwalenia POG wraz z niezbędną dokumentacją zgodnie z przepisami prawa. 3. Zakres czynności związanych z realizacją przedmiotu zamówienia. Zamawiający wymaga stosowania metod wykonania zamówienia, uwzgledniających: a) pozyskanie własnym kosztem i staraniem wszystkich materiałów i danych niezbędnych do sporządzenia przedmiotu umowy. Celem wykonania przedmiotu zamówienia Wykonawca samodzielnie pobierze dokumenty, które Gmina Świecie udostępniła na stronie internetowej. w razie konieczności uzyskania dodatkowych dokumentów, które nie zostały opublikowane, Wykonawca zwróci się do Zamawiającego o ich udostępnienie. Na wniosek Wykonawcy Zamawiający wystąpi do administracji publicznej o informacje z rejestrów i ewidencji publicznych; b) przygotowanie merytoryczne dokumentów formalno-prawnych oraz projektów pism zgodnie z u.p.z.p. oraz przepisów odrębnych, w tym w szczególności obwieszczeń, ogłoszeń, zawiadomień, wystąpień o opinie i uzgodnienia do organów opiniujących i uzgadniających (wraz z projektami dokumentów planistycznych w wersji papierowej w ilości niezbędnej do przeprowadzenia procedury); c) udział w spotkaniach dotyczących konsultacji społecznych, uzgodnień i opinii; d) kontakt z Zamawiającym w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia (w tym osobiste stawiennictwo w siedzibie urzędu na prośbę Zamawiającego po wcześniejszym uzgodnieniu terminu); e) składanie pisemnych wyjaśnień na wezwanie Zamawiającego; f) usunięcia wad, naniesienia poprawek i uzupełnień w przedmiocie zamówienia wynikających z winy Wykonawcy. 4. Wykonawca opracuje i przekaże Zamawiającemu: 1) Projekt POG zawierający: a) uchwałę w sprawie uchwalenia planu ogólnego gminy w formacie zipx, b) dane przestrzenne POG w formacie gml, c) uzasadnienie do uchwały. 2) Dokumentację formalno-prawną procedury planistycznej. 3) Opracowanie ekofizjograficzne i prognozę oddziaływania na środowisko. 4) Dokumentację formalno-prawną – w wersji elektronicznej oraz w jednym egzemplarzu w wersji papierowej, odpowiednio poukładaną i spiętą. Powyższe wyliczenie dotyczy ostatecznej wersji dokumentów. w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do bieżącego przygotowywania i przekazywania materiałów Zamawiającemu (w celu ich prezentacji i uzyskania akceptacji). 5. Zamawiający wymaga przekazania plików w następujących formatach: 1) Część tekstową opracowania w wersji papierowej (2 egzemplarze) i wersji cyfrowej (nagranej na nośnik elektroniczny - formaty zapisu .pdf, .doc). 2) Część graficzną opracowań w odpowiedniej skali w wersji papierowej (2 egzemplarze) i wersji cyfrowej z georeferencją (nagranej na nośnik elektroniczny - formaty zapisu .pdf, .png, .tiff). 3) Część tekstowa i graficzna POG powinny być zapisane w formie danych przestrzennych z nadaną georeferencją, posiadać metadane oraz być sporządzone zgodnie ze standardami zapisu danych przestrzennych, o których mowa w u.p.z.p. oraz ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz. U. z 2021 r. poz. 214);

4.5.3.)Główny kod CPV

71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

319800,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

319800,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

319800,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Geofabryka Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9562310242

7.3.3)Ulica

Prosta 19/5

7.3.4)Miejscowość

Toruń

7.3.5)Kod pocztowy

87-100

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

319800,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Świecie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świecie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 319 800 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71410000-5 (Usługi planowania przestrzennego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Geofabryka Sp. z o.o. (Toruń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.