„Remont i konserwacja Kaplicy Cmentarnej w Płotach"
Zamawiający Gmina Płoty (Płoty, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont i konserwacja Kaplicy Cmentarnej w Płotach”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3411, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA PŁOTY |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 811684479 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | pl. Konstytucji 3 Maja 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Płoty |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 72-310 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL428 - Szczeciński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 913033405 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 913210745 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | um@ploty.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.ploty.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-cc81d334-1d89-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00414023 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-31 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00345795 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Remont i konserwacja Kaplicy Cmentarnej w Płotach" |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | CZĘŚĆ NR 1 ZADANIE NR 1 | 1) Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne polegające na remoncie i konserwacji budynku kaplicy cmentarnej w Płotach położonego na działce o numerze geodezyjnym 189 w obrębie Płoty-4. Kaplica cmentarna wpisana jest do Gminnej Ewidencji Zabytków. 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 12 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany również do wymiany kabla zasilającego YKY 4x6 zasilającego kaplicę cmentarną od stacji słupowej do zabezpieczenia przedlicznikowego o długości około 100m. Dokumentacja projektowa nie zawiera wymiany w/w kabla. 3) Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej na miejscu inwestycji. Wykonawcy, którzy są zainteresowani jej przeprowadzeniem, zobowiązani są zgłosić chęć uczestniczenia w niej w formie pisemnej lub faksowej (nr faksu 91 3210745), bądź za pośrednictwem e-maila na adres: a.porebska@ploty.pl lub p.sobczak@ploty.pl. O terminie przeprowadzenia wizji lokalnej Wykonawcy chętni do udziału w niej zostaną poinformowani pisemnie, faksem lub e-mailem. 4) Realizacja zadania będzie dofinansowana z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na podstawie wstępnej promesy nr RPOZ/2022/5245/PolskiLad udostępnionej 27.07.2023r. 5) Zakres robót określony został w dokumentacji projektowej – Załącznik nr 12 do SWZ. 6) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Projekt budowlany oraz Przedmiary robót jako materiał pomocniczy – załącznik nr 13 do SWZ. 7) Zakres robót przedstawiony w przedmiarach przekazanych przez Zamawiającego nie jest podstawą do obliczenia ceny oferty, jak również nie będzie miał znaczenia przy rozliczaniu wykonywanych robót. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót. Z uwagi na to, że umowa na roboty będzie umową ryczałtową, w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji, nie będzie to mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze pewnych robót, nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania w cenie umownej. 8) Uwagi dotyczące wykonywania robót budowlanych: Zaleca się, aby Wykonawcy dokonali wizji lokalnej na terenie realizacji robót w celu dokonania weryfikacji dokumentów i informacji przekazywanych w ramach niniejszego postępowania przez Zamawiającego. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-07-26 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 14 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | GORBUD sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6722079304 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Kołobrzeska 8C |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Świdwin |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 78-300 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1038000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00431880/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-05-26 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z koniecznością wykonania robót dodatkowych przez Wykonawcę w ramach inwestycji „Remont i konserwacja Kaplicy Cmentarnej w Płotach ", w oparciu o zapisy art. 455 ust.1 pkt 3 i 4 Prawo Zamówień Publicznych, § 13 ust. 1 pkt. 6 oraz ust. 6a pkt. 5 Umowy, na podstawie podpisanego protokołu konieczności nr 1 z dnia 13.06.2024r. oraz wystawionej w dniu 25.06.2025r. przez Bank Gospodarstwa Krajowego nowej promesie dofinansowania inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych NR RPOZ/2022/5245/PolskiLad |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wzrost wynagrodzenia wykonawcy za wykonanie robót budowlanych oraz przedłużenie terminu wykonania umowy o 5 miesięcy. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 90813,67 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wystąpienie warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót oraz 4. wystąpienia przeszkód i utrudnień formalno-prawnych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Termin na realizację zamówienia został przedłużony do 22 miesięcy |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1128813,67 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.