AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zorganizowanie i przeprowadzenie jednodniowych warsztatów stacjonarnych dotyczących profilaktyki chorób związanych z miejscem pracy (...)

Zamawiający Pomorska Medyczna Szkoła Policealna im. Aliny Pienkowskiej w Gdyni (Gdynia, Pomorskie) prowadzi postępowanie „Zorganizowanie i przeprowadzenie jednodniowych warsztatów stacjonarnych dotyczących…”. Termin składania ofert upływa 8 września 2026, 11:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 87 474 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
8 września 2026, 11:00
6d 19h
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Doświadczenie kadry prowadzącej Warsztaty40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    31 sierpnia 2026

    Termin ofert: 8 września 2026 11:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 8 września 2026 roku o godzinie 11:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Doświadczenie kadry prowadzącej Warsztaty 40%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Zorganizowanie i przeprowadzenie jednodniowych warsztatów stacjonarnych dotyczących profilaktyki chorób związanych z miejscem pracy (...).

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Kontekst Atlasu

  • Lokalny rynek tej branży: w województwie pomorskim postępowania przyciągały średnio 3,0 ofert, w całym kraju 3,7.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POMORSKA MEDYCZNA SZKOŁA POLICEALNA IM. ALINY PIENKOWSKIEJ W GDYNI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 220103669

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Stefana Żeromskiego 31

1.5.2.)Miejscowość

Gdynia

1.5.3.)Kod pocztowy

81-346

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kierownik@szkolagdynia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

szkolagdynia.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zorganizowanie i przeprowadzenie jednodniowych warsztatów stacjonarnych dotyczących profilaktyki chorób związanych z miejscem pracy (...)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-56a19c5b-be96-4209-aefd-0e19d3542c7d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413832

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00040468/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.5 Jednodniowe warsztaty stacjonarne dotyczące profilaktyki chorób związanych z miejscem pracy dla uczestników projektu „Zdrowie pracowników szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Sam. Woj. Pom”

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.13.)O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Projekt pn. „Zdrowie pracowników szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Samorząd Województwa Pomorskiego”, realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021–2027 i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366401

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366401

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej.
2. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane winny być za pośrednictwem Platformy zakupowej za pomocą formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”.
3. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem Platformy zakupowej poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego.
4. Zamawiający dopuszcza, awaryjnie, komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej. Adres poczty elektronicznej osoby uprawnionej do kontaktu z Wykonawcami: kierownik@szkolagdynia.pl
5. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje elektronicznie za pośrednictwem Platformy zakupowej. Informacje, zawiadomienia, zmiany, odpowiedzi - Zamawiający będzie zamieszczał na Platformie zakupowej. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana elektronicznie za pośrednictwem Platformy zakupowej do konkretnego Wykonawcy.
6. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na Platformie zakupowej przesłanych przez Zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
7. Zamawiający wskazuje niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie zakupowej, tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 256 kb/s,
2) przeglądarka internetowa EDGE, Chrome lub FireFox w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies”.
Ponadto Zamawiający informuje, że występuje limit objętości plików lub spakowanych folderów w zakresie całej oferty lub wniosku do ilości 10 plików lub spakowanych folderów (pliki można spakować programem do archiwizacji np. 7-Zip) przy maksymalnej wielkości 150 MB.
8. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
1) akceptuje warunki korzystania z Platformy zakupowej określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej Platformy po linkiem w zakładce „Regulamin” oraz uznaje go za wiążący,
2) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje
9. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z Platformy zakupowej w szczególności za sytuację, gdy Zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert. Taka oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym postępowaniu, ponieważ nie został spełniony obowiązek narzucony w art. 221 ustawy Pzp.
10. Zamawiający informuje, że Instrukcje korzystania z Platformy zakupowej, dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu Platformy zakupowej znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje Pozostałe informacje zawarte na Platformie, a nie dotyczące technicznego z niej korzystania, nie są wiążące dla Wykonawców.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Administratorem danych osobowych jest Pomorska Medyczna Szkoła Policealna im. Aliny Pienkowskiej w Gdyni, ul. Żeromskiego 31, 81-346 Gdynia. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych: iod@szkolagdynia.pl. Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu przeprowadzenia, rozstrzygnięcia, udokumentowania i archiwizacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nr KG.10.222.2026, a w przypadku zawarcia umowy również w celu jej realizacji, rozliczenia i wypełnienia obowiązków prawnych związanych z realizacją projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Odbiorcami danych mogą być osoby i podmioty uprawnione do dostępu do dokumentacji postępowania na podstawie art. 18 i art. 74 ustawy Pzp, podmioty świadczące usługi informatyczne i obsługujące postępowanie, w tym operator Platformy Zakupowej, a także instytucje uprawnione do kontroli, audytu i rozliczenia projektu. Dokumentacja postępowania będzie przechowywana zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przepisami archiwalnymi oraz wymaganiami dotyczącymi przechowywania dokumentacji projektu. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych wymaganych przepisami prawa jest obowiązkowe, a konsekwencje ich niepodania wynikają z ustawy Pzp. Dane nie będą wykorzystywane do podejmowania decyzji opartych wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych zawiera Rozdział XXVI SWZ.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych, o którym mowa w art. 16 RODO, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu postępowania i jego załączników. Wystąpienie z żądaniem ograniczenia przetwarzania danych, o którym mowa w art. 18 RODO, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania. Jeżeli realizacja prawa dostępu do danych, o którym mowa w art. 15 RODO, wymagałaby niewspółmiernie dużego wysiłku, Zamawiający może żądać wskazania dodatkowych informacji służących sprecyzowaniu żądania. Prawo do usunięcia danych podlega ograniczeniom wynikającym z art. 17 ust. 3 RODO. Prawo sprzeciwu nie przysługuje wobec przetwarzania danych dokonywanego na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO. Prawo do przenoszenia danych nie ma zastosowania do przetwarzania niezbędnego do wykonania obowiązku prawnego lub zadania realizowanego w interesie publicznym.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

KG.10.222.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie jednodniowych warsztatów stacjonarnych dotyczących profilaktyki chorób związanych z miejscem pracy dla uczestników projektu „Zdrowie pracowników szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Samorząd Województwa Pomorskiego”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021–2027, zwanych dalej „Warsztatami”. Warsztaty zostaną przeprowadzone dla grupy liczącej maksymalnie 11 uczestników i będą obejmowały trzy moduły tematyczne:
1) profilaktykę chorób zawodowych;
2) zdrowe żywienie i praktyczne warsztaty z dietetykiem;
3) komunikację interpersonalną.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w:
1) szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (SOPZ), który stanowi Załącznik nr 1 do SWZ,
2) wzorze umowy, który stanowi Załącznik nr 6 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego

80570000-0 - Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-19

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Oferty zostaną ocenione według kryteriów: cena brutto 60% oraz doświadczenie kadry prowadzącej warsztaty 40%. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta z najwyższą łączną liczbą punktów. Szczegółowy sposób oceny określono w Rozdziale XX SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie kadry prowadzącej Warsztaty

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego.
2. Zamawiający określa warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował kadrą obejmującą:
1) co najmniej jednego trenera lub specjalistę zajmującego się profilaktyką chorób zawodowych lub dietetyką, posiadającego doświadczenie w przeprowadzeniu w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert co najmniej 30 godzin kursów, szkoleń lub warsztatów obejmujących tematykę profilaktyki chorób zawodowych oraz dietetyki i zdrowego żywienia. Wymagane 30 godzin stanowi łączny wymiar doświadczenia w wymienionych obszarach, przy czym wykazane doświadczenie musi obejmować każdy z tych obszarów. Zamawiający dopuszcza wykazanie doświadczenia zdobytego podczas odrębnych kursów, szkoleń lub warsztatów dotyczących poszczególnych obszarów;
2) co najmniej jednego trenera lub specjalistę zajmującego się komunikacją interpersonalną, posiadającego doświadczenie w przeprowadzeniu w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert co najmniej 30 godzin kursów, szkoleń lub warsztatów z zakresu komunikacji interpersonalnej.
3. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić co najmniej dwie odrębne osoby, po jednej dla każdej specjalności określonej w ust. 2. Dopuszcza się prowadzenie przez tę samą osobę modułów dotyczących profilaktyki chorób zawodowych oraz zdrowego żywienia. Moduł dotyczący komunikacji interpersonalnej musi prowadzić inna osoba. Każda osoba wskazana na potwierdzenie spełniania warunku musi samodzielnie posiadać wymagane doświadczenie w odpowiednim zakresie. Nie dopuszcza się sumowania godzin doświadczenia różnych osób w celu osiągnięcia wymaganego minimum.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Zamawiający nie żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia. Weryfikacji w tym zakresie dokona na podstawie oświadczenia, o którym mowa w Rozdziale IX ust. 2 pkt 1 SWZ, z uwzględnieniem informacji wynikających z certyfikatu, jeżeli Wykonawca będzie się nim posługiwał. Zgodnie z art. 273 ust. 2 ustawy Pzp Wykonawca wskazuje w tym oświadczeniu, czy będzie posługiwał się certyfikatem, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp. W przypadku korzystania z certyfikatu Wykonawca podaje jego numer i oznaczenie, nazwę podmiotu certyfikującego, który go wydał, okres ważności certyfikacji oraz wskazuje, w zakresie których podstaw wykluczenia lub warunków udziału w postępowaniu będzie posługiwał się tym certyfikatem.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu, tym samym:
1) Zgodnie z art. 274 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych:
a) wykaz osób (według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ), skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu określonego w rozdz. VIII ust. 2 SWZ).

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Z postępowania zostanie wykluczony Wykonawca, wobec którego zachodzi którakolwiek z obligatoryjnych podstaw wykluczenia określonych w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem okresów wykluczenia wskazanych w art. 111 ustawy Pzp.

W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia podstawy wykluczenia będą badane wobec każdego z Wykonawców. Jeżeli Wykonawca polega na zasobach innego podmiotu, Zamawiający zbada, czy wobec tego podmiotu nie zachodzą podstawy wykluczenia przewidziane wobec Wykonawcy.

Wykonawca może zostać wykluczony na każdym etapie postępowania. W przypadkach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 ustawy Pzp Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli wykaże spełnienie przesłanek określonych w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. Zamawiający oceni, czy podjęte środki naprawcze są wystarczające do wykazania rzetelności Wykonawcy.

Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych podstaw wykluczenia określonych w art. 109 ust. 1 ustawy Pzp.

Z postępowania zostanie również wykluczony Wykonawca, wobec którego zachodzi którakolwiek z przesłanek określonych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Dotyczy to Wykonawcy znajdującego się w wykazach lub na liście sankcyjnej, a także Wykonawcy, którego beneficjentem rzeczywistym albo jednostką dominującą jest podmiot objęty sankcjami na zasadach określonych w tej ustawie.
Szczegółowe informacje dotyczące podstaw wykluczenia z postępowania oraz zasad ich stosowania zostały określone w Rozdziale VII SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają ofertę na Formularzu ofertowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Dokument potwierdzający umocowanie pełnomocnika należy dołączyć do oferty.

Każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie składa odrębnie oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. Oświadczenie potwierdza spełnianie warunków w zakresie, w jakim dany Wykonawca wykazuje ich spełnianie.

Wykonawcy składają również oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ. Szczegółowe wymagania dotyczące Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie określono w SWZ.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Wszelkie zmiany postanowień Umowy mogą być dokonywane wyłącznie z uwzględnieniem ograniczeń określonych w art. 455 ustawy Pzp. Zmiany Umowy wymagają formy pisemnego aneksu pod rygorem nieważności, z zastrzeżeniem ust. 4 i 5.
2. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany Umowy w następujących przypadkach:
1) wystąpienia omyłek pisarskich lub rachunkowych, w zakresie niezbędnym do ich sprostowania;
2) zmiany obowiązujących przepisów prawa, wytycznych, zaleceń lub zasad realizacji projektu, mających wpływ na wykonanie Przedmiotu Umowy, w zakresie niezbędnym do dostosowania Umowy do tych zmian;
3) zmiany obowiązujących przepisów prawa podatkowego, w tym zmiany stawki podatku od towarów i usług, w zakresie wynikającym z tej zmiany, przy czym zmiana stawki podatku nie może prowadzić do zwiększenia wynagrodzenia netto Wykonawcy;
4) konieczności zmiany terminu realizacji Umowy z powodu:
a) działania siły wyższej, rozumianej jako zewnętrzne, nadzwyczajne i niemożliwe do przewidzenia zdarzenie, którego skutkom nie można było zapobiec pomimo zachowania należytej staranności, mające istotny wpływ na wykonanie Umowy albo uniemożliwiające jej wykonanie w ustalonym terminie;
b) wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności, innych niż siła wyższa, których Strony nie mogły przewidzieć w chwili zawarcia Umowy pomimo zachowania należytej staranności;
c) działań lub zaniechań podmiotów trzecich uniemożliwiających wykonanie Przedmiotu Umowy, jeżeli nie wynikają one z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy;
d) wystąpienia okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności związanych z brakiem możliwości udostępnienia miejsca realizacji Warsztatów albo zmianą organizacji pracy Zamawiającego;
e) zmiany harmonogramu lub zasad realizacji projektu, w ramach którego wykonywany jest Przedmiot Umowy.
3. Wykonawca może wystąpić do Zamawiającego o zgodę na zmianę osoby wskazanej w ofercie lub wykazie osób do prowadzenia Warsztatów, jeżeli z uzasadnionych przyczyn osoba ta nie może uczestniczyć w realizacji Umowy.
4. Warunkiem dokonania zmiany, o której mowa w ust. 3, jest:
1) przedstawienie Zamawiającemu wniosku zawierającego uzasadnienie zmiany;
2) przedstawienie informacji i dokumentów potwierdzających wykształcenie, kwalifikacje oraz doświadczenie proponowanej nowej osoby;
3) uzyskanie uprzedniej zgody Zamawiającego wyrażonej w formie dokumentowej, w szczególności za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Zamawiający może wyrazić zgodę na zmianę wyłącznie wtedy, gdy proponowana osoba spełnia wszystkie wymagania określone w SWZ dla osoby prowadzącej dany moduł Warsztatów, a jej wykształcenie, kwalifikacje i doświadczenie nie są niższe niż wykształcenie, kwalifikacje i doświadczenie osoby zastępowanej. Zmiana osoby prowadzącej Warsztaty dokonana zgodnie z niniejszym ustępem nie stanowi zmiany Umowy i nie wymaga zawarcia aneksu.
5. Uzgodnienie przez Strony konkretnej daty przeprowadzenia Warsztatów oraz jej zmiana w granicach terminów i na zasadach określonych w SOPZ nie stanowią zmiany Umowy i nie wymagają zawarcia aneksu. Uzgodnienia te wymagają potwierdzenia w formie dokumentowej, w szczególności za pośrednictwem poczty elektronicznej.
6. Zmiana terminu realizacji Umowy może nastąpić o okres odpowiadający czasowi trwania okoliczności stanowiącej podstawę zmiany oraz czasowi niezbędnemu do usunięcia jej skutków, pod warunkiem że zmiana jest zgodna z terminami i zasadami realizacji projektu.
7. Możliwe są również inne zmiany niż wymienione w niniejszym paragrafie, pod warunkiem że są dopuszczalne na podstawie art. 455 ustawy Pzp.
8. Okoliczności uzasadniające zmianę terminu wykonania Umowy nie stanowią podstawy do żądania przez Wykonawcę zwiększenia wynagrodzenia określonego w § 3 Umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-08 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma zakupowa Zamawiajacego: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366401

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-08 11:15

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80500000-9Usługi szkoleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
87 474 zł
Próbka: 131 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
39 734 zł288 514 zł
Rozstęp międzykwartylowy
248 781 zł
Źródło próbki
CPV 80500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
39 734 zł
Mediana
87 474 zł
Górny kwartyl
288 514 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 08.09.2026, 11:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Pomorska Medyczna Szkoła Policealna im. Aliny Pienkowskiej w Gdyni prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdynia.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80500000-9 (Usługi szkoleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.