Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnia postępowanie, gdyż oferta z najniższą ceną spośród ofert nie podlegających odrzuceniu tj. oferta wykonawcy: SOAR Sp. z o.o., 86-120 Pruszcz, z ceną ofertową wynoszącą 13 470 000,00 zł, przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 12 850 959,00 zł

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
4 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

WZPiFP-63-26 „KPP w Brodnicy ul. Zamkowa 13 – termomodernizacja budynku + roboty towarzyszące ” w formule zaprojektuj i wybuduj

Zamawiający Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy (Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie) opublikował wynik postępowania „WZPiFP-63-26 KPP w Brodnicy ul. Zamkowa 13 – termomodernizacja budynku + roboty…”. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Komenda Wojewódzka Policji w BydgoszczyBydgoszcz, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnia postępowanie, gdyż oferta z najniższą ceną spośród ofert nie podlegających odrzuceniu tj. oferta wykonawcy: SOAR Sp. z o.o., 86-120 Pruszcz, z ceną ofertową wynoszącą 13 470 000,00 zł, przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 091362152

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Powstańców Wielkopolskich 7

1.5.2.)Miejscowość

Bydgoszcz

1.5.3.)Kod pocztowy

85-090

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.)Numer telefonu

477511631

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetarg@bg.policja.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c78e47e7-a1a9-4550-b83b-7add1a6a9b8f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

WZPiFP-63-26 „KPP w Brodnicy ul. Zamkowa 13 – termomodernizacja budynku + roboty towarzyszące ” w formule zaprojektuj i wybuduj

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c78e47e7-a1a9-4550-b83b-7add1a6a9b8f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413610

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00079910/23/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 KPP Brodnica ul. Zamkowa 13 - termomodernizacja budynku + roboty towarzyszące w formule zaprojektuj i wybuduj

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00337410

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WZPiFP-63-26

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania w formule zaprojektuj i wybuduj pn

„KPP w Brodnicy ul. Zamkowa 13 – termomodernizacja budynku + roboty towarzyszące ” polegające m.in. poprawie efektywności energetycznej i modernizacja w tym rozbudowa i przebudowa budynku Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy oraz budowa wolnostojącego, strunobetonowego masztu antenowego o wysokości do 40 m. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usług architektonicznych oraz robót budowlanych w szczególności: roboty ziemne, roboty budowlane w zakresie budynków, betonowanie , roboty murarskie, konstrukcje stalowe, wykonywanie pokryć dachowych, roboty izolacyjne, izolacja cieplna , roboty elewacyjne, tynkowanie, roboty w zakresie stolarki budowlanej, pokrywanie podłóg i ścian, roboty malarskie i szklarskie, roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe, roboty remontowe i renowacyjne, roboty instalacyjne elektryczne, roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych, roboty w zakresie instalacji światłowodowych, roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne, instalowanie centralnego ogrzewania, instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne, roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz montażu słupów żelbetowych i strunobetonowych , roboty rozbiórkowe, roboty w zakresie różnych nawierzchni 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania w formule zaprojektuj i wybuduj pn.: „KPP w Brodnicy ul. Zamkowa 13 – termomodernizacja budynku + roboty towarzyszące ” szczegółowo opisanym przez Zamawiającego w: 1) Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ, 2) Projektowanych Postanowieniach Umowy stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45262300-4 - Betonowanie

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnia postępowanie, gdyż oferta z najniższą ceną spośród ofert nie podlegających odrzuceniu tj. oferta wykonawcy: SOAR Sp. z o.o., 86-120 Pruszcz, z ceną ofertową wynoszącą 13 470 000,00 zł, przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 12 850 959,00 zł.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

13470000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

14899000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bydgoszcz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.