AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Utworzenie aktywnego placu zabaw przy Żłobku Gminnym w Bierzwniku "Zaczarowany Żłobek"

Zamawiający Gmina Bierzwnik (Bierzwnik, Zachodniopomorskie) prowadzi postępowanie „Utworzenie aktywnego placu zabaw przy Żłobku Gminnym w Bierzwniku "Zaczarowany Żłobek"”. Termin składania ofert upływa 15 września 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina BierzwnikBierzwnik, Zachodniopomorskieopublikowano 31 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 228 437 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
15 września 2026, 09:00
10d 13h
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres Gwarancji Jakości40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    31 sierpnia 2026

    Termin ofert: 15 września 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest utworzenie aktywnego placu zabaw przy Żłobku Gminnym w Bierzwniku „Zaczarowany Żłobek” z wykonaniem nawierzchni, dostawą i montażem urządzeń zabawowych, elementów małej architektury, ogrodzenia, zieleni i robót towarzyszących.

  • 2

    ZakresWykonawca wykazuje w ostatnich 5 latach co najmniej jedną robotę budowlaną o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto, obejmującą nawierzchnię placu zabaw lub bezpieczną oraz dostawę i montaż urządzeń trwale związanych z gruntem.

  • 3

    RyzykoWymagane jest zabezpieczenie należytego wykonania umowy; umowa dopuszcza zmiany terminu, zakresu, sposobu wykonania i wynagrodzenia przy robotach zamiennych lub dodatkowych, zmianach prawa, braku materiałów albo dostosowaniu do wymagań instytucji finansującej.

  • 4

    ZakresZakres obejmuje jedną robotę budowlaną bez podziału na części i bez opcji, a miejsce realizacji to Bierzwnik, ul. Szkolna, działka nr 31/5, obręb ewidencyjny 0007 Bierzwnik.

Kontekst Atlasu

  • Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 2,0 oferty na postępowanie przy 21 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 57% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
  • Warto wiedzieć przed przygotowaniem oferty: 32% postępowań tego zamawiającego z ostatnich 3 lat zakończyło się unieważnieniem (średnia w kraju: 14%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bierzwnik

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 210967030

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kopernika 2

1.5.2.)Miejscowość

Bierzwnik

1.5.3.)Kod pocztowy

73-240

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.)Numer telefonu

957680130

1.5.8.)Numer faksu

957680111

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@bierzwnik.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.bierzwnik.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Utworzenie aktywnego placu zabaw przy Żłobku Gminnym w Bierzwniku "Zaczarowany Żłobek"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9d87be47-17ae-4cd9-9da7-d34fc766bdc6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413476

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00031681/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Utworzenie aktywnego placu zabaw przy Żłobku Gminnym w Bierzwniku „Zaczarowany Żłobek"

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/bierzwnik

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/bierzwnik

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/bierzwnik. Składanie, zmiana i wycofanie ofert odbywa się wyłącznie za pośrednictwem formularza przeznaczonego do składania ofert na Platformie. Minimalne wymagania techniczne obejmują urządzenie z dostępem do Internetu, łącze internetowe o przepustowości co najmniej 2 Mbit/s, aktualną przeglądarkę internetową obsługującą JavaScript, włączoną obsługę JavaScript oraz możliwość obsługi plików cookies lub lokalnej pamięci przeglądarki. Zalecana minimalna rozdzielczość ekranu wynosi 1280 × 768 pikseli. Dokumenty elektroniczne powinny być sporządzane w formatach zgodnych z przepisami dotyczącymi Krajowych Ram Interoperacyjności. Zamawiający rekomenduje w szczególności formaty: .pdf, .doc, .docx, .xls, .xlsx, .jpg, .jpeg, .png, .odt, .ods, a w przypadku kompresji .zip lub .7z.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Administratorem danych osobowych jest Gmina Bierzwnik. Inspektor Ochrony Danych dostępny jest pod adresem e-mail: iod@bierzwnik.pl. Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Utworzenie aktywnego placu zabaw przy Żłobku Gminnym w Bierzwniku „Zaczarowany Żłobek””, nr referencyjny ZŚ.I.271.1.2026. Odbiorcami danych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania na podstawie art. 74 p.z.p. Dane będą przechowywane zgodnie z art. 78 ust. 1 p.z.p.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych nie może skutkować zmianą wyniku postępowania ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z p.z.p. oraz nie może naruszać integralności protokołu postępowania i jego załączników. Zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania. Osobie, której dane dotyczą, nie przysługuje prawo do usunięcia danych w przypadkach określonych w art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO, prawo do przenoszenia danych oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych, gdy podstawą przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZŚ.I.271.1.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Utworzenie aktywnego placu zabaw przy Żłobku Gminnym w Bierzwniku „Zaczarowany Żłobek””, polegających na zagospodarowaniu terenu poprzez wykonanie nawierzchni, dostawę i montaż urządzeń zabawowych oraz elementów małej architektury, wykonanie ogrodzenia, zagospodarowanie terenów zielonych oraz wykonanie robót towarzyszących niezbędnych do prawidłowego i kompletnego zrealizowania zamówienia. Miejsce realizacji: Bierzwnik, ul. Szkolna, działka nr 31/5, obręb ewidencyjny 0007 Bierzwnik.

4.2.6.)Główny kod CPV

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

45236210-5 - Wyrównywanie nawierzchni placów zabaw dla dzieci

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres Gwarancji Jakości

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zdolność techniczna lub zawodowa: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie, przebudowie lub rozbudowie placu zabaw albo terenu rekreacyjnego, obejmującą co najmniej wykonanie lub przygotowanie nawierzchni placu zabaw albo nawierzchni bezpiecznej oraz dostawę i montaż urządzeń zabawowych lub rekreacyjnych trwale związanych z gruntem, o wartości tej roboty nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto. Przez jedną robotę budowlaną Zamawiający rozumie robotę wykonaną w ramach jednej umowy.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1. oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 p.z.p., w zakresie podstaw wykluczenia określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1–4 i 6 p.z.p., art. 108 ust. 1 pkt 5 p.z.p. w zakresie dotyczącym zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, art. 109 ust. 1 pkt 5 i 7 p.z.p. oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego;

2. oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 p.z.p., o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;

3. odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego albo z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 p.z.p., sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie;
2. dowody określające, czy roboty wskazane w wykazie zostały wykonane należycie, w szczególności referencje albo inne odpowiednie dokumenty.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

W przypadku zaoferowania rozwiązania równoważnego Wykonawca składa wraz z ofertą dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów równoważności, w szczególności: karty katalogowe, karty techniczne, rysunki, opisy techniczne, certyfikaty, deklaracje, sprawozdania z badań lub inne odpowiednie dokumenty.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Karty katalogowe, karty techniczne, rysunki, opisy techniczne, certyfikaty, deklaracje, sprawozdania z badań lub inne odpowiednie dokumenty potwierdzające spełnienie przez zaoferowane rozwiązanie równoważne kryteriów równoważności.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1. oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby – jeżeli dotyczy;
2. zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby – jeżeli dotyczy;
3. oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 p.z.p. – w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
4. pełnomocnictwo lub inne dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania Wykonawcy – jeżeli dotyczy.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty. Każdy z Wykonawców składa oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 p.z.p. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają również oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 p.z.p., z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany terminu wykonania zamówienia w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy, w szczególności siły wyższej, wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych, niewybuchów, niewypałów, znalezisk archeologicznych lub innych nieprzewidzianych przeszkód terenowych, ujawnienia niezinwentaryzowanej infrastruktury lub odmiennych warunków gruntowych, działań lub zaniechań organów administracji publicznej albo gestorów sieci, okoliczności leżących po stronie Zamawiającego oraz konieczności wykonania robót dodatkowych, zamiennych lub zmian w dokumentacji. Termin może zostać przedłużony wyłącznie o okres odpowiadający rzeczywistemu wpływowi danej okoliczności na realizację zamówienia.

Zamawiający przewiduje również możliwość zmiany zakresu lub sposobu wykonania zamówienia w przypadku robót zamiennych lub dodatkowych, nieprzewidzianych warunków terenowych lub technicznych, zmiany przepisów prawa, norm lub wymagań technicznych, braku dostępności lub zaprzestania produkcji materiału lub urządzenia, pojawienia się rozwiązania korzystniejszego technicznie lub użytkowo oraz konieczności dostosowania realizacji zadania do wiążących wymagań instytucji finansującej. Jeżeli zmiana powoduje zmianę zakresu świadczenia Wykonawcy, dopuszczalna jest odpowiednia zmiana wynagrodzenia. Dopuszcza się także zmianę wynagrodzenia brutto w przypadku ustawowej zmiany stawki VAT.

Wprowadzenie zmiany wymaga wykazania okoliczności stanowiących jej podstawę, uzasadnienia jej wpływu na termin, zakres lub wynagrodzenie oraz – jeżeli jest to wymagane – przedstawienia odpowiednich dokumentów. Zmiana wymaga uprzedniego uzgodnienia przez Strony i zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności, z zastrzeżeniem przypadków, w których Umowa stanowi inaczej. Dopuszczalne są również inne zmiany przewidziane w art. 455 p.z.p.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-15 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/bierzwnik

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-15 09:10

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-14

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112723-9Roboty w zakresie kształtowania pla…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
228 437 zł
Próbka: 31 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
192 634 zł290 854 zł
Rozstęp międzykwartylowy
98 220 zł
Źródło próbki
CPV 45112723· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
192 634 zł
Mediana
228 437 zł
Górny kwartyl
290 854 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 15.09.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Bierzwnik prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bierzwnik.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112723-9 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.