Rozbudowa, przebudowa i doposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gręboszowie
Zamawiający Gmina Gręboszów (Gręboszów, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa, przebudowa i doposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
11 sierpnia 2025
Termin ofert: 10 września 2025 12:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
25 sierpnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
14 października 2025
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
27 maja 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
31 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA GRĘBOSZÓW |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 851660832 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Gręboszów |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Gręboszów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 33-260 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL217 - Tarnowski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gmina@greboszow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.greboszow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-cea33828-67c0-40ed-bda5-84e046b6092f |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00413426 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-31 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00369839 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Zamówienie jest przewidziane do współfinansowania z Programu „Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 – 2027 |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Rozbudowa, przebudowa i doposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gręboszowie |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Zakres zamówienia obejmuje między innymi | 1) remont pomieszczeń w istniejącym budynku PSZOK obejmujący roboty murowe, tynkowe, posadzkowe, malarskie, montaż stolarki drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej, 2) roboty związane z przebudową wewnętrznego układu komunikacyjnego obejmujący roboty nawierzchniowe placu PSZOK, przebudowę ogrodzenia i montażu bramy przesuwnej, 3) budowę pochylni dla niepełnosprawnych, 4) budowę wagi samochodowej obejmujące wykonanie konstrukcji pod wagę, dostawę i montaż wagi wraz z wyposażeniem, montaż instalacji elektroenergetycznej, 5) dostawa wyposażenia dla PSZOK obejmująca: szafki narzędziowe, stół warsztatowy, elektryczny wózek paletowy, narzędzia, pojemniki i kontenery na odpady. 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu zamówienia oraz wymagania w zakresie realizacji zamówienia są określone w dokumentach zamówienia zamieszczonych w załączniku nr 10 do SWZ, tj: w dokumentacji projektowo-kosztorysowej i w projekcie umowy, które są dostępne na stronie internetowej prowadzonego postępowania. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 34953000-2 - Rampy wejściowe 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45233140-2 - Roboty drogowe 45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego 42923110-6 - Wagi 38311000-8 - Wagi elektroniczne i akcesoria |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-10-01 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-07-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | SAMSON Sp. z o. o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 351586962 |
| 4.3.3.) | Ulica | Fabryczna 9 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Niedomice |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 33-132 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 861000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00472855/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Po zapoznaniu się z dokumentacją projektową oraz stanem obiektu na którym są prowadzone roboty budowlane ustalono konieczność zmiany sposobu wykonania zamówienia polegające na potrzebie wykonania robót zamiennych i dodatkowych uzupełniających. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | 1. Obniżono konstrukcję wagi w sposób, w którym poziom powierzchni zewnętrznej wagi będzie równy poziomowi przylegającego terenu. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 115958,18 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 969442,38 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.