Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Przebudowa budynku Biblioteki wraz z adaptacją przestrzeni strychu na nowe funkcje biurowe oraz modernizacja pomieszczenia wymiennikowni ciepła, budynek W-4 (10-22) ul. Warszawska 24, Kraków

Zamawiający Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki (Kraków, Małopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Przebudowa budynku Biblioteki wraz z adaptacją przestrzeni strychu na nowe funkcje…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Politechnika Krakowska im. Tadeusza KościuszkiKraków, Małopolskieopublikowano 31 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

1.2.)Oddział zamawiającego

Dział Zamówień Publicznych

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001560

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Warszawska 24

1.4.2.)Miejscowość

Kraków

1.4.3.)Kod pocztowy

31-155

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zampub@pk.edu.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pk.edu.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-283e56dd-5584-44a7-b262-fcb5df063cfc

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413347

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-31

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00321970

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa budynku Biblioteki wraz z adaptacją przestrzeni strychu na nowe funkcje biurowe oraz modernizacja pomieszczenia wymiennikowni ciepła, budynek W-4 (10-22) ul. Warszawska 24, Kraków

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa oraz zmiany użytkowania poddasza wraz z budową w klatce schodowej wewnętrznego dźwigu osobowego oraz wewnętrznych instalacji elektrycznych, słaboprądowych, wod-kan, c.o., wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, wzmocnienia konstrukcji oraz dostosowania obiektu do obowiązujących obecnie przepisów techniczno-budowlanych, ppoż, i dostępu dla osób niepełnosprawnych w budynku W-4 (10-22) Biblioteki Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa budynku Biblioteki wraz z adaptacją przestrzeni strychu na nowe funkcje biurowe oraz modernizacja pomieszczenia wymiennikowni ciepła, budynek W-4 (10-22) ul. Warszawska 24, Kraków ".
Przedmiotem zamówienia są:
- roboty zabezpieczeniowe, roboty rozbiórkowe i wywozy, demontaże
- roboty budowlane: (przebudowa i rozbudowa budynku: murowanie, tynkowanie, ścianki i obudowy z płyt g-k, malowanie, flizowanie, stolarka drzwiowa i okienna ślusarka aluminiowa zwykła i p.poż., izolacje p.wodne, elementy żelbetowe, warstwy podłogowe, wylewki podposadzkowe, posadzki z gresów, posadzki żywiczne, posadzki z wykładzin, wyposażenie dla osób niepełnosprawnych, itp.)
- roboty instalacji sanitarnych i towarzyszących: (przebudowa i rozbudowa wewnętrznych instalacji: wodociągowej, hydrantowej, kanalizacji, ciepłowniczej, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, instalacja gaszenia gazem obojętnym)
- roboty instalacji elektrycznych i towarzyszących: (przebudowa i rozbudowa wewnętrznych instalacji: elektrycznych i niskoprądowych)
- nadzór konserwatorski

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-10-10

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

10 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

FERRE INVESTMENTS Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8641962665

4.3.3.)Ulica

Holownicza 12

4.3.4.)Miejscowość

Sandomierz

4.3.5.)Kod pocztowy

27-600

4.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

13295048,39 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00475200/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-08-10

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Zmiana wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy związana z koniecznością wykonania robót dodatkowych oraz robót zamiennych.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

W zakr. branży elektr. roboty obejmują dostosowanie obiektu do obecnych przepisów w zakr. ochr. p.poż., zwiększenia bezp. przeciw włamaniom, integracji syst. obiektów Biblioteki Głównej z syst. p.poż i CCTV ogólnouczelnianymi, poprawę dostępności i przystosowania do korzystania z obiektów PK dla osób z niepełnosprawnościami. Wyk. okabl. LAN, inst. elek. i telef, sys. CCTV i SSWiN domofonu oraz modern. stróżówki.
W zakr. branży bud. roboty dot. wyk. dwóch kominów, wyk. nowych tynków na klatce schodowej, na I piętrze i poddaszu, wyk. warstwy wyrównawczej, wyk. zabudowy poddasza, wyk. ścianki działowej na poddaszu, posadzki na I piętrze oraz poddaszu użytkowym oraz wymianę parapetów.
Powyższe roboty są niezbędne do prawidłowego wyk. przed. Umowy. Roboty te nie były objęte zakresem podstawowym zamówienia w zakresie umożliwiającym osiągnięcie wszystkich wymaganych parametrów technicznych i funkcjonalnych obiektu, a ich konieczność ujawniła się dopiero na etapie realizacji inwestycji.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

1060995,43

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2026/BZP 00200908/01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.