Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 853 015 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 31 sierpnia 2027
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres rękojmi za roboty mogące spowodować wady budynku30%Dyspozycyjność - czas reakcji na zgłoszenie10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Obsługa techniczna i usuwanie awarii w nieruchomościach administrowanych przez Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej w Legnicy

Zamawiający Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej (Legnica, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Obsługa techniczna i usuwanie awarii w nieruchomościach administrowanych przez Zarząd…”, wybierając ofertę wykonawcy Instal-Mix Dąbrowski Krzysztof. Wartość umowy: 1 853 015 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Zarząd Gospodarki MieszkaniowejLegnica, Dolnośląskieopublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
1 853 015 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    30 lipca 2026

    Termin ofert: 17 sierpnia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Instal-Mix Dąbrowski Krzysztof (Legnica).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 853 014,96 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 sierpnia 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001262660

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zielona 7

1.5.2.)Miejscowość

Legnica

1.5.3.)Kod pocztowy

59-220

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zgm@zgm.legnica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zgm.legnica.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/um_legnica

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Obsługa techniczna i usuwanie awarii w nieruchomościach administrowanych przez Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej w Legnicy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-27969230-bae9-45f6-a0aa-2897009ddbb8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413310

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00066090/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Obsługa techniczna i usuwanie awarii w nieruchomościach administrowanych przez Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej w Legnicy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00370402

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

NZ.260.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1685695,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie, w ramach obsługi technicznej, niezbędnych robót budowlanych (z wyłączeniem robót inwestycyjnych) oraz prac konserwacyjnych i zabezpieczających, polegających na wykonywaniu doraźnych napraw elementów budynków, służących zachowaniu ich pełnej sprawności technicznej i estetyki.

2. W ramach realizacji zamówienia mogą być wykonywane w szczególności:
1) roboty ogólnobudowlane i dekarskie, polegające na wykonywaniu niezbędnych robót budowlanych (z wyłączeniem robót inwestycyjnych) i usług a także zabezpieczaniu elementów budynku poprzez wykonanie doraźnych napraw, w szczególności:
- prace naprawcze/zabezpieczające w lokalach mieszkalnych i użytkowych,
- drobne rozbiórki,
- miejscowe naprawy ścian zewnętrznych i wewnętrznych,
- prace zabezpieczające balkonów i stropów,
- naprawa stolarki okiennej, drzwiowej (z wyłączeniem renowacji), podłóg, bram, poręczy, stopni schodowych, tralek, szklenie okien,
- naprawa ogrodzeń, uzupełnianie ubytków nawierzchni,
- naprawa, demontaż pokrycia dachowego, obróbek blacharskich, czyszczenie rynien i rur spustowych, prace zabezpieczające dachów oraz inne prace naprawcze w zakresie robót dekarskich (z wyłączeniem remontów kapitalnych dachów)
2) roboty naprawcze instalacyjne, polegające na usuwaniu awarii, wykonywania doraźnych napraw
i konserwacji oraz zabezpieczaniu:
- instalacji gazowych,
- wodno-kanalizacyjnych,
- elektrycznych,
- sanitarnych oraz innych instalacji znajdujących się w budynkach;
3) bieżąca konserwacja, obejmująca wykonywanie drobnych prac budowlanych i napraw oraz utrzymanie obiektów w stanie zapewniającym ich prawidłową i bezpieczną eksploatację;
4) inne niezbędne czynności techniczne, mające na celu zabezpieczenie miejsca awarii lub przywrócenie podstawowej funkcjonalności instalacji, urządzeń i elementów budynku.
3. Zamówienie nie obejmuje wykonywania planowych remontów, robót o charakterze inwestycyjnym, remontów kapitalnych dachów i budynków oraz kompleksowych remontów lokali mieszkalnych, lokali użytkowych i pomieszczeń biurowych w siedzibie Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej oraz Wydziału Obsługi Techniczno-Eksploatacyjnej. Przedmiot zamówienia obejmuje natomiast wykonywanie doraźnych napraw, prac konserwacyjnych, zabezpieczających oraz usuwanie skutków awarii w lokalach i pomieszczeniach, w zakresie niezbędnym do zapewnienia ich prawidłowego i bezpiecznego użytkowania.
4. Wymienione w ust. 1 roboty budowlane i usługi realizowane będą w nieruchomościach Gminy Legnica, w szczególności w:
1) budynkach komunalnych (w lokalach oraz częściach wspólnych) administrowanych przez Zamawiającego;
2) lokalach komunalnych znajdujących się w budynkach wspólnot mieszkaniowych;
3) nieruchomościach stanowiących własność lub pozostających w użytkowaniu wieczystym Gminy Legnica, administrowanych przez ZGM lub będących w trwałym zarządzie Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45442100-8 - Roboty malarskie

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych

50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1853014,96 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1853014,96 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1853014,96 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Instal-Mix Dąbrowski Krzysztof

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6911022989

7.3.3)Ulica

Kwiatkowskiego 6/4

7.3.4)Miejscowość

Legnica

7.3.5)Kod pocztowy

59-220

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1853014,96 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-08-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin realizacji zamówienia
Zamówienie będzie realizowane przez okres 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji przedmiotu zamówienia, nie wcześniej niż od dnia 1 września 2026 r. Planowany termin realizacji umowy przypada na dzień od 1 września 2026 r. do 31 sierpnia 2027 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 95 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
299 534 zł2 849 742 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 550 207 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
299 534 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 849 742 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Legnica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 853 015 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Instal-Mix Dąbrowski Krzysztof (Legnica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.