AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa/zakup 9-cio osobowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych „Pojazd dla osób niepełnosprawnych”- BUS dla WTZ 2026

Zamawiający "lokalna Grupa Działania Powiatu Opatowskiego" (Opatów, Świętokrzyskie) prowadzi postępowanie „Dostawa/zakup 9-cio osobowego samochodu przystosowanego do przewozu osób…”. Termin składania ofert upływa 9 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 175 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
9 września 2026, 10:00
4d 4h
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja na cały pojazd (G)40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    29 sierpnia 2026

    Termin ofert: 9 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa jednego fabrycznie nowego busa kategorii M1 przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami, w tym jednej osoby na wózku, z 9 miejscami w konfiguracji podstawowej.

  • 2

    ZakresWykonawca dostarcza kompletny pojazd do 20 listopada 2026 r. do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Czekarzewicach Drugich 125 i nie może zastąpić najazdów platformą ani podnośnikiem.

  • 3

    WarunkiZamawiający nie wymaga wadium ani zabezpieczenia należytego wykonania umowy, a umowa może być zmieniana zgodnie z art.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

"LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA POWIATU OPATOWSKIEGO"

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 260218921

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Bronisława Ostrowskiego ps. Cichy 1

1.5.2.)Miejscowość

Opatów

1.5.3.)Kod pocztowy

27-500

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wtzczekarzewice@wp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.lgdopatow.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający

finansujący się z środków publicznych

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz społeczności lokalnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa/zakup 9-cio osobowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych „Pojazd dla osób niepełnosprawnych”- BUS dla WTZ 2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-42e0d809-bde5-412a-a7b0-f2aeb08550a9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413182

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00113706/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 dostawa/zakup 9-cio osobowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych „Pojazd dla osób niepełnosprawnych”- BUS dla WTZ 2026

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-42e0d809-bde5-412a-a7b0-f2aeb08550a9

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl
Komunikacja odbywa się za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia. Wyjątkowo dopuszczalny jest e-mail wtzczekarzewice@wp.pl na zasadach rozdziału VII pkt 18 SWZ; wyjątek nie dotyczy składania ofert.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Komunikacja odbywa się przy użyciu bezpłatnej Platformy e-Zamówienia: https://ezamowienia.gov.pl. Oferty składa się wyłącznie przez funkcjonalność składania ofert w zakładce „Oferty/wnioski”. Nie dopuszcza się składania ofert e-mailem ani przez „Formularze do komunikacji”. Postępowanie prowadzone jest bez wykorzystania interaktywnego formularza ofertowego Platformy; Wykonawca korzysta z Załącznika nr 1 do SWZ albo formularza zawierającego wszystkie wymagane informacje.
Do złożenia oferty wymagane jest konto podmiotu „Wykonawca” oraz odpowiednie uprawnienia użytkownika. Przeglądanie i pobieranie publicznej dokumentacji nie wymaga konta ani logowania. Komunikacja poza składaniem ofert odbywa się przez „Formularze do komunikacji”. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację przez Platformę dopuszcza się e-mail: wtzczekarzewice@wp.pl, z wyłączeniem ofert.
Ofertę oraz oświadczenie z art. 125 ust. 1 Pzp składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej z kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo w postaci elektronicznej z podpisem zaufanym lub osobistym. Pozostałe dokumenty i cyfrowe odwzorowania podpisuje się lub poświadcza zgodnie z przepisami właściwymi dla danego dokumentu. Sam skan podpisu własnoręcznego nie wystarcza. Przy podpisie zewnętrznym przekazuje się dokument i odpowiadający mu plik podpisu.
Dokumenty sporządza się zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. (Dz. U. poz. 2452), rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z 23 grudnia 2020 r. (Dz. U. poz. 2415, z późn. zm.) oraz wymaganiami dotyczącymi formatów danych określonymi w przepisach o Krajowych Ramach Interoperacyjności.
Łączny limit plików oferty i dokumentów składanych wraz z ofertą wynosi 250 MB. Limit załączników do jednego „Formularza do komunikacji” wynosi 150 MB. O terminie złożenia oferty decydują data i czas skutecznego przekazania zarejestrowane przez Platformę i potwierdzone w EPO. Samo rozpoczęcie wysyłania nie stanowi złożenia oferty. Szczegółowe zasady określają rozdziały VII–IX SWZ. Wymagania sprzętowe i specyfikację połączenia określa Regulamin Platformy: https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/. Wsparcie techniczne: 22 458 77 99 lub funkcja „Zgłoś problem” na Platformie.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Powiatu Opatowskiego”, ul. Bronisława Ostrowskiego ps. Cichy 1, 27-500 Opatów; e-mail: lgdopatow@o2.pl; tel. 15 8682 087. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych: lgdopatow@o2.pl. Dane przetwarza się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w związku z postępowaniem „BUS dla WTZ 2026”, WTZ.26.1.2026. Odbiorcami są osoby lub podmioty, którym udostępnia się dokumentację na podstawie art. 74 Pzp. Okres przechowywania wynika z art. 78 ust. 1 Pzp: 4 lata od zakończenia postępowania, a jeżeli umowa trwa dłużej — cały czas jej trwania. Podanie danych jest wymogiem ustawowym związanym z udziałem w postępowaniu. Decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Osobie przysługują prawa dostępu do danych, ich sprostowania, żądania ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia skargi do Prezesa UODO, na zasadach i z ograniczeniami opisanymi w rozdziale II SWZ. Pełna informacja, w tym obowiązki Wykonawcy z art. 14 RODO, znajduje się w rozdziale II SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Ograniczenia praw osób, których dane dotyczą, określono w rozdziale II SWZ, w szczególności w odniesieniu do sprostowania danych i ograniczenia przetwarzania. Na wskazanej podstawie przetwarzania nie przysługuje prawo do przenoszenia danych ani sprzeciwu; prawo do usunięcia danych podlega wyłączeniom wynikającym z art. 17 ust. 3 RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

WTZ.26.1.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Tak

4.1.14.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego fabrycznie nowego, bezwypadkowego pojazdu typu BUS, wyprodukowanego w 2026 r., kategorii M1, o dopuszczalnej masie całkowitej do 3 500 kg, przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami, w tym jednej osoby pozostającej na wózku.
Pojazd ma zapewniać w konfiguracji podstawowej 9 miejsc: kierowca i 8 pasażerów. W konfiguracji z wózkiem wymagane jest co najmniej miejsce kierowcy, 5 miejsc pasażerskich na fotelach oraz miejsce dla jednej osoby pozostającej na wózku, czyli co najmniej 7 osób łącznie. Zmiana konfiguracji odbywa się na zasadach określonych w OPZ. Obie konfiguracje muszą być objęte dokumentacją końcowego pojazdu umożliwiającą jego rejestrację w Polsce.
Dostawa obejmuje pojazd bazowy, zabudowę i wyposażenie wymagane OPZ, komplet dwóch najazdów szynowych, system mocowania wózka i zabezpieczenia pasażera, oznakowanie, dokumentację końcowego pojazdu oraz instruktaż co najmniej dwóch osób. Nie dopuszcza się zastąpienia najazdów platformą najazdową ani podnośnikiem.
Miejsce dostawy: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Lokalnej Grupie Działania Powiatu Opatowskiego, Czekarzewice Drugie 125, 27-515 Tarłów. Wykonawca dostarczy kompletny pojazd wraz z dokumentacją i przeprowadzi instruktaż najpóźniej do 20 listopada 2026 r., na własny koszt i ryzyko. Szczegółowe wymagania określają Załącznik nr 2 do SWZ — OPZ oraz Załącznik nr 4 do SWZ — projektowane postanowienia umowy.

4.2.6.)Główny kod CPV

34115200-8 - Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-20

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja na cały pojazd (G)

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia, w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
Oświadczenia w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi niezależne przygotowanie oferty — wzór stanowi Załącznik nr 5 do SWZ.
Odpisu lub informacji z KRS albo CEIDG, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Wykonawca zagraniczny zamiast wskazanego dokumentu z KRS albo CEIDG składa dokumenty z kraju siedziby lub zamieszkania potwierdzające, że nie otwarto likwidacji, nie ogłoszono upadłości, aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarto układu z wierzycielami, działalność nie jest zawieszona ani nie zachodzi podobna sytuacja wynikająca z właściwej procedury. Dokumenty wystawia się nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem. Gdy nie są wydawane, stosuje się dokument zastępczy na zasadach rozdziału XV ust. 11 SWZ.
Wykonawca może zamiast odpowiednich środków przedstawić certyfikat potwierdzający certyfikację niepodlegania wykluczeniu na podstawie ustawy z 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz. U. poz. 1235, z późn. zm.), w odpowiednim zakresie. Certyfikat jest dobrowolny. Stosuje się art. 124 ust. 2 i 3 oraz art. 128a Pzp, art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji oraz rozdział XV ust. 5–8 SWZ. Certyfikat nie zastępuje oświadczenia z art. 125 ust. 1 Pzp ani nie potwierdza podstaw poza ustawowym zakresem certyfikacji, w szczególności art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp i podstaw sankcyjnych.
Zamawiający nie wzywa do dokumentów dostępnych w bezpłatnych, ogólnodostępnych bazach, jeżeli Wykonawca poda dane umożliwiające dostęp. Nie wymaga ponownego złożenia posiadanych dokumentów, jeżeli Wykonawca je wskaże i potwierdzi ich prawidłowość i aktualność. Przy ofercie wspólnej wymagania dotyczą każdego z Wykonawców. Szczegółowe zasady określa rozdział XV SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Nie dotyczy. Zamawiający nie określa warunków udziału i nie wymaga środków dowodowych na ich potwierdzenie.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zamawiający nie wymaga składania z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, z wyjątkiem środków służących wykazaniu równoważności zaoferowanych rozwiązań, zgodnie z rozdziałem IV ust. 11 i rozdziałem XVI SWZ. Wykonawca wskazuje rozwiązania równoważne i wykazuje ich równoważność za pomocą opisu technicznego, dokumentacji producenta, certyfikatu, sprawozdania z badań albo innych odpowiednich środków dowodowych. Dokumenty wymagane przy odbiorze, w szczególności wymienione w części 7 OPZ, nie są z tego tylko powodu dokumentami wymaganymi wraz z ofertą.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Środki służące wykazaniu równoważności, o których mowa w rozdziale IV ust. 11 oraz rozdziale XVI SWZ. Jeżeli nie zostaną złożone albo będą niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia na podstawie art. 107 ust. 2 Pzp, z zastrzeżeniem art. 107 ust. 3 Pzp. Uzupełnienie nie może służyć zmianie oferowanego przedmiotu zamówienia.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Wraz z ofertą składa się wypełniony i właściwie podpisany Formularz oferty — Załącznik nr 1 do SWZ — albo własny formularz zawierający wszystkie wymagane informacje. Formularz obejmuje w szczególności dane oferowanego pojazdu, cenę, co najmniej dwa oferowane kolory lakieru, wariant gwarancji i informacje o podwykonawstwie.
Dołącza się aktualne na dzień składania ofert oświadczenie z art. 125 ust. 1 Pzp o braku podstaw wykluczenia oraz oświadczenie dotyczące art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wzór obu oświadczeń stanowi Załącznik nr 3 do SWZ.
Należy złożyć dokumenty potwierdzające umocowanie osób działających za Wykonawcę: odpis lub informację z KRS, CEIDG albo innego właściwego rejestru, chyba że Zamawiający może je uzyskać z bezpłatnej i ogólnodostępnej bazy na podstawie podanych danych, oraz pełnomocnictwo lub inny dokument umocowania, jeżeli uprawnienie nie wynika z dokumentu rejestrowego. Przy ofercie wspólnej składa się odpowiedni dokument umocowania pełnomocnika. Szczegółowe zasady formy i poświadczania dokumentów określa rozdział VIII SWZ.
Jeżeli dotyczy, dołącza się uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa, wymagane tłumaczenia oraz środki wykazujące równoważność. Wykonawca posługujący się certyfikatem podaje w oświadczeniu z art. 125 ust. 1 Pzp jego numer i oznaczenie, podmiot certyfikujący, okres ważności certyfikacji oraz podstawy wykluczenia objęte certyfikatem.
Zamawiający nie wymaga wadium. Ponieważ nie ustanowił warunków udziału, nie wymaga także zobowiązań podmiotu udostępniającego zasoby, oświadczenia z art. 125 ust. 5 Pzp ani oświadczenia z art. 117 ust. 4 Pzp. Wykaz i zasady składania dokumentów określa rozdział VIII SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zmiany umowy dopuszcza się zgodnie z art. 454 i 455 Pzp, na zasadach § 6 projektowanych postanowień umowy stanowiących Załącznik nr 4 do SWZ. Z wyjątkiem zmian danych wskazanych poniżej wymagają aneksu w formie pisemnej pod rygorem nieważności albo równoważnej formie elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanymi podpisami osób uprawnionych do reprezentowania obu Stron.
Dopuszcza się zastąpienie zaoferowanego modelu pojazdu lub elementu wyposażenia, jeżeli po terminie składania ofert producent zakończył produkcję, czego Wykonawca przy należytej staranności nie mógł przewidzieć ani pozyskać zaoferowanego produktu, albo ogłoszono zmianę przepisów uniemożliwiającą zgodne z prawem dostarczenie lub pierwszą rejestrację pojazdu w terminie, z uwzględnieniem przepisów przejściowych. Wymagane są dowody i porównanie produktów. Zamiennik musi spełniać OPZ, nie obniżać zaoferowanej funkcjonalności, bezpieczeństwa, jakości ani gwarancji i umożliwiać rejestrację. Zmiana nie zwiększa wynagrodzenia ani nie zmienia ogólnego charakteru umowy.
Przedłużenie terminu dopuszcza się wyłącznie w razie bezpośredniego wpływu: siły wyższej zdefiniowanej w § 6 ust. 3 pkt 1 umowy; wskazanej zmiany przepisów wymagającej dodatkowych czynności, badań lub dokumentów; przekroczenia przez organ ustawowego terminu wydania dokumentu lub decyzji mimo kompletnego wniosku złożonego z odpowiednim wyprzedzeniem i bez przyczyn obciążających Wykonawcę; udokumentowanego wstrzymania niezbędnych czynności lub niemożności przyjęcia prawidłowo przygotowanej, terminowo zgłoszonej dostawy z przyczyn Zamawiającego; zastąpienia wycofanego z produkcji produktu, gdy mimo niezwłocznego działania nie można przygotować zgodnego zamiennika w pierwotnym terminie.
Przedłużenie obejmuje tylko udokumentowany okres rzeczywistego wpływu przeszkody i niezbędnego wznowienia czynności, bez sumowania okresów nakładających się. Łączne przedłużenie nie może przekroczyć 4 dni kalendarzowych względem 20 listopada 2026 r.; termin ostateczny nie może przypadać po 24 listopada 2026 r. Konieczne jest zachowanie możliwości odbioru do 24 listopada oraz zapłaty i rozliczenia dofinansowania do 30 listopada 2026 r. Wymagane zgody instytucji finansującej lub zmiany umowy o dofinansowanie należy uzyskać przed aneksem.
Zwykłe opóźnienia producenta lub podwykonawcy, brak rezerwacji pojazdu, spóźnione zamówienie wyposażenia, typowe trudności transportowe, braki kadrowe, problemy finansowe i wzrost kosztów nie stanowią samodzielnej podstawy przedłużenia. Kolor i oznakowanie ustalone przy podpisaniu umowy są objęte pierwotnym terminem i ceną.
Zmiana ustawowej stawki VAT lub akcyzy właściwej dla niewykonanej dostawy może odpowiednio zmienić wynagrodzenie wyłącznie o udokumentowany wpływ zmiany podatku, bez zmiany pozostałych składników. Zmiana VAT dotyczy podatku rozliczanego przez Wykonawcę.
Zmiana danych ewidencyjnych, osób kontaktowych lub rachunku nie wymaga aneksu, lecz udokumentowanego zawiadomienia zgodnie z § 4 ust. 7 i § 8 umowy. Nie obejmuje zmiany Strony ani zakresu świadczenia. Inne zmiany wymagają wykazania właściwych ustawowych przesłanek.
Okoliczności uzasadniające zmianę zgłasza się niezwłocznie, nie później niż w ciągu 3 dni roboczych od uzyskania informacji, z uzasadnieniem, podstawą, dowodami i określeniem wpływu na zakres, cenę i termin. Złożenie wniosku nie zmienia umowy, nie oznacza zgody i nie uprawnia do wstrzymania możliwych do wykonania czynności. Szczegółowe warunki i procedurę określa § 6 umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-09 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę należy złożyć wyłącznie za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, przez funkcjonalność składania ofert w zakładce „Oferty/wnioski”, w postępowaniu dostępnym pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-42e0d809-bde5-412a-a7b0-f2aeb08550a9. Nie dopuszcza się składania ofert e-mailem ani przez „Formularze do komunikacji”.

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-09 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Zamówienie jest dofinansowane ze środków PFRON w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D oraz ze środków Powiatu Opatowskiego przeznaczonych na bieżącą działalność WTZ.
Z postępowania wyklucza się Wykonawców na podstawach wskazanych w art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514, z późn. zm.), na zasadach określonych w rozdziałach XI–XV SWZ.
Zamawiający nie wymaga wadium ani zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Nie dopuszcza ofert częściowych ani wariantowych, nie przewiduje negocjacji, aukcji elektronicznej, opcji ani umowy ramowej. Wykonawca może powierzyć część zamówienia podwykonawcom; w ofercie wskazuje jej zakres i nazwy podwykonawców, jeżeli są znani.
Podstawowy termin wykonania zamówienia to 20 listopada 2026 r. Określenie daty jest uzasadnione koniecznością zapewnienia czasu na odbiór, zapłatę i rozliczenie finansowania. Ewentualne przedłużenie wymaga aneksu na warunkach § 6 projektu umowy i nie może przekroczyć 24 listopada 2026 r.
SWZ i załączniki są dostępne na stronie prowadzonego postępowania. Dokumentacja obejmuje: Załącznik nr 1 — Formularz oferty; nr 2 — OPZ; nr 3 — oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu; nr 4 — projektowane postanowienia umowy; nr 5 — oświadczenie dotyczące grupy kapitałowej. Szczegółowe zasady realizacji, odbioru i gwarancji określają SWZ, OPZ i projekt umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34115200-8Pojazdy silnikowe do transportu mni…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
175 000 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
162 073 zł196 076 zł
Rozstęp międzykwartylowy
34 003 zł
Źródło próbki
CPV 34115200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
162 073 zł
Mediana
175 000 zł
Górny kwartyl
196 076 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 09.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
"lokalna Grupa Działania Powiatu Opatowskiego" prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opatów.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34115200-8 (Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.