„Rozbudowa sieci dróg rowerowych na terenie Gminy i Miasta Sianów” - II postępowanie.
Zamawiający Gmina Sianów (Sianów, Zachodniopomorskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „„Rozbudowa sieci dróg rowerowych na terenie Gminy i Miasta Sianów” - II postępowanie”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
18 sierpnia 2026
Termin ofert: 8 września 2026 11:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
28 sierpnia 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Sianów |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 330920682 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Armii Polskiej 30 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Sianów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 76-004 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL426 - Koszaliński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 94 346 95 28 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | urzad@sianow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.sianow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00413088 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-28 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00395659 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | CZĘŚĆ 1 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1.1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie precyzuje żadnych warunków w tym zakresie 1.2 uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów- Zamawiający nie precyzuje żadnych warunków w tym zakresie 1.3 sytuacji finansowej lub ekonomicznej: Zamawiający nie precyzuje żadnych warunków w tym zakresie 1.4 zdolności technicznej lub zawodowej W celu wykazania spełniania warunku dotyczącego wiedzy i doświadczenia Wykonawca winien wykazać: a)że posiada doświadczenie zawodowe, legitymując się wykonaniem w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej: - 1 roboty budowlanej polegającej na budowie, przebudowie, rozbudowie drogi / ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej/mineralno - bitumicznej o długości min. 600 mb Ocena spełnienia powyższego warunku wymaganego od Wykonawców zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów wg formuły spełnia – nie spełnia b) dysponuje co najmniej następującymi osobami, które będą skierowane do realizacji zamówienia publicznego: Funkcja/Uprawnienia Doświadczenie Zespół projektowy Projektant branży drogowej - koordynator zespołu projektowego - uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej bez ograniczeń co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego, licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych Projektant branży sanitarnej - posiadający uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego, licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych Projektant branży elektrycznej - posiadający uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjno-inżynieryjnej w zakresie instalacji elektrycznych co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego, licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych Zespół wykonawczy Kierownik budowy - branża drogowa - posiadający niezbędne uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi zgodnie z wymogami prawa budowlanego w specjalności drogowej. co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego, na stanowisku Kierownika Budowy lub Kierownika Robót licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych Wskazane powyżej uprawnienia budowlane muszą być zgodne z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r., poz. 418 z późn. zm.) lub odpowiadającym im ważnym uprawnieniom budowlanym, wydanym na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, z którego pochodzi dana osoba, na zasadach określonych w art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r., poz. 418 z późn. zm.), które w zakresie objętym zamówieniem pozwalać będą na pełnienie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w ww. specjalności. Ilekroć się mówi o osobach posiadających uprawnienia budowlane, wymagana jest przynależność tych osób do właściwej izby samorządu zawodowego. Zamawiający dopuszcza możliwość przedstawienia tej samej osoby do pełnienia funkcji na dwóch stanowiskach, pod warunkiem wykazania spełniania przez wskazaną osobę wymagań Zamawiającego określonych dla poszczególnych funkcji. Ocena spełnienia powyższego warunku wymaganego od Wykonawców zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów wg formuły spełnia – nie spełnia CZĘŚĆ 2 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1.5. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie precyzuje żadnych warunków w tym zakresie 1.6 uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów- Zamawiający nie precyzuje żadnych warunków w tym zakresie 1.7 sytuacji finansowej lub ekonomicznej: Zamawiający nie precyzuje żadnych warunków w tym zakresie 1.8 zdolności technicznej lub zawodowej W celu wykazania spełniania warunku dotyczącego wiedzy i doświadczenia Wykonawca winien wykazać: a)że posiada doświadczenie zawodowe, legitymując się wykonaniem w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej: - 1 roboty budowlanej polegającej na budowie, przebudowie, rozbudowie drogi / ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej/mineralno - bitumicznej o długości min. 2 km Ocena spełnienia powyższego warunku wymaganego od Wykonawców zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów wg formuły spełnia – nie spełnia b) dysponuje co najmniej następującymi osobami, które będą skierowane do realizacji zamówienia publicznego: Funkcja/Uprawnienia Doświadczenie Zespół projektowy Projektant branży drogowej - koordynator zespołu projektowego - uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej bez ograniczeń co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego, licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych Projektant branży sanitarnej - posiadający uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego, licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych Projektant branży elektrycznej - posiadający uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjno-inżynieryjnej w zakresie instalacji elektrycznych co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego, licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych Zespół wykonawczy Kierownik budowy - branża drogowa - posiadający niezbędne uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi zgodnie z wymogami prawa budowlanego w specjalności drogowej. co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego, na stanowisku Kierownika Budowy lub Kierownika Robót licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych Wskazane powyżej uprawnienia budowlane muszą być zgodne z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r., poz. 418 z późn. zm.) lub odpowiadającym im ważnym uprawnieniom budowlanym, wydanym na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, z którego pochodzi dana osoba, na zasadach określonych w art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r., poz. 418 z późn. zm.), które w zakresie objętym zamówieniem pozwalać będą na pełnienie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w ww. specjalności. Ilekroć się mówi o osobach posiadających uprawnienia budowlane, wymagana jest przynależność tych osób do właściwej izby samorządu zawodowego. Zamawiający dopuszcza możliwość przedstawienia tej samej osoby do pełnienia funkcji na dwóch stanowiskach, pod warunkiem wykazania spełniania przez wskazaną osobę wymagań Zamawiającego określonych dla poszczególnych funkcji. Ocena spełnienia powyższego warunku wymaganego od Wykonawców zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów wg formuły spełnia – nie spełnia Po zmianie: CZĘŚĆ 1 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1.1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie precyzuje żadnych warunków w tym zakresie 1.2 uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów- Zamawiający nie precyzuje żadnych warunków w tym zakresie 1.3 sytuacji finansowej lub ekonomicznej: Zamawiający nie precyzuje żadnych warunków w tym zakresie 1.4 zdolności technicznej lub zawodowej W celu wykazania spełniania warunku dotyczącego wiedzy i doświadczenia Wykonawca winien wykazać: a)że posiada doświadczenie zawodowe, legitymując się wykonaniem w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej: - 1 roboty budowlanej polegającej na budowie, przebudowie, rozbudowie drogi / ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej/mineralno - bitumicznej o długości min. 600 mb Ocena spełnienia powyższego warunku wymaganego od Wykonawców zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów wg formuły spełnia – nie spełnia b) dysponuje co najmniej następującymi osobami, które będą skierowane do realizacji zamówienia publicznego: Funkcja/Uprawnienia Doświadczenie Zespół projektowy Projektant branży drogowej - koordynator zespołu projektowego - uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej bez ograniczeń co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego, licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych Projektant branży sanitarnej - posiadający uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego, licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych Projektant branży elektrycznej - posiadający uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjno-inżynieryjnej w zakresie instalacji elektrycznych co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego, licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych Zespół wykonawczy Kierownik budowy - branża drogowa - posiadający niezbędne uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi zgodnie z wymogami prawa budowlanego w specjalności drogowej. co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego, na stanowisku Kierownika Budowy lub Kierownika Robót licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych Wskazane powyżej uprawnienia budowlane muszą być zgodne z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r., poz. 418 z późn. zm.) lub odpowiadającym im ważnym uprawnieniom budowlanym, wydanym na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, z którego pochodzi dana osoba, na zasadach określonych w art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r., poz. 418 z późn. zm.), które w zakresie objętym zamówieniem pozwalać będą na pełnienie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w ww. specjalności. Ilekroć się mówi o osobach posiadających uprawnienia budowlane, wymagana jest przynależność tych osób do właściwej izby samorządu zawodowego. Zamawiający dopuszcza możliwość przedstawienia tej samej osoby do pełnienia funkcji na dwóch stanowiskach, pod warunkiem wykazania spełniania przez wskazaną osobę wymagań Zamawiającego określonych dla poszczególnych funkcji. Ocena spełnienia powyższego warunku wymaganego od Wykonawców zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów wg formuły spełnia – nie spełnia CZĘŚĆ 2 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1.5. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie precyzuje żadnych warunków w tym zakresie 1.6 uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów- Zamawiający nie precyzuje żadnych warunków w tym zakresie 1.7 sytuacji finansowej lub ekonomicznej: Zamawiający nie precyzuje żadnych warunków w tym zakresie 1.8 zdolności technicznej lub zawodowej W celu wykazania spełniania warunku dotyczącego wiedzy i doświadczenia Wykonawca winien wykazać: a)że posiada doświadczenie zawodowe, legitymując się wykonaniem w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej: - 1 roboty budowlanej polegającej na budowie, przebudowie lub rozbudowie drogi / ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej / mineralno-bitumicznej lub utwardzonej kruszywem o długości min. 0,9 km. Ocena spełnienia powyższego warunku wymaganego od Wykonawców zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów wg formuły spełnia – nie spełnia b) dysponuje co najmniej następującymi osobami, które będą skierowane do realizacji zamówienia publicznego: Funkcja/Uprawnienia Doświadczenie Zespół projektowy Projektant branży drogowej - koordynator zespołu projektowego - uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej bez ograniczeń co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego, licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych Projektant branży sanitarnej - posiadający uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego, licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych Projektant branży elektrycznej - posiadający uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjno-inżynieryjnej w zakresie instalacji elektrycznych co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego, licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych Zespół wykonawczy Kierownik budowy - branża drogowa - posiadający niezbędne uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi zgodnie z wymogami prawa budowlanego w specjalności drogowej. co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego, na stanowisku Kierownika Budowy lub Kierownika Robót licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych Wskazane powyżej uprawnienia budowlane muszą być zgodne z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r., poz. 418 z późn. zm.) lub odpowiadającym im ważnym uprawnieniom budowlanym, wydanym na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, z którego pochodzi dana osoba, na zasadach określonych w art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r., poz. 418 z późn. zm.), które w zakresie objętym zamówieniem pozwalać będą na pełnienie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w ww. specjalności. Ilekroć się mówi o osobach posiadających uprawnienia budowlane, wymagana jest przynależność tych osób do właściwej izby samorządu zawodowego. Zamawiający dopuszcza możliwość przedstawienia tej samej osoby do pełnienia funkcji na dwóch stanowiskach, pod warunkiem wykazania spełniania przez wskazaną osobę wymagań Zamawiającego określonych dla poszczególnych funkcji. Ocena spełnienia powyższego warunku wymaganego od Wykonawców zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów wg formuły spełnia – nie spełnia |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-09-02 11:00 Po zmianie: 2026-09-08 11:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-09-02 11:15 Po zmianie: 2026-09-08 11:15 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-10-01 Po zmianie: 2026-10-07 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.