AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Przebudowa pomieszczeń serwerowni wraz z instalacją gaszenia gazem w budynku Prokuratury Regionalnej w Szczecinie przy ul. Edmunda Bałuki 11 w Szczecinie

Zamawiający Prokuratura Regionalna w Szczecinie (Szczecin, Zachodniopomorskie) prowadzi postępowanie „Przebudowa pomieszczeń serwerowni wraz z instalacją gaszenia gazem w budynku Prokuratury…”. Termin składania ofert upływa 14 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Prokuratura Regionalna w SzczecinieSzczecin, Zachodniopomorskieopublikowano 28 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
14 września 2026, 10:00
9d 13h
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji20%Czas reakcji na wezwanie do usunięcia wady przedmiotu zamówienia w okresie gwarancji i ręk20%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    28 sierpnia 2026

    Termin ofert: 14 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest przebudowa pomieszczeń serwerowni wraz z montażem instalacji gaszenia gazem w budynku Prokuratury Regionalnej w Szczecinie przy ul. Edmunda Bałuki 11.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert obejmują cenę z wagą 60, okres gwarancji z wagą 20 oraz czas reakcji na wezwanie do usunięcia wady w okresie gwarancji i rękojmi z wagą 20.

  • 3

    ZakresWarunek ekonomiczny polega na posiadaniu ubezpieczenia OC w zakresie działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę co najmniej 500 000 zł, a warunek techniczny wymaga m.in. 2 robót przy przebudowie pomieszczeń oraz 2 robót przy wykonaniu systemu gaszenia gazem.

  • 4

    ZakresRoboty mają zostać wykonane w 60 dni, bez podziału na części i bez opcji.

  • 5

    WarunkiZamawiający nie wymaga wadium ani zabezpieczenia należytego wykonania umowy, ale przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne nie zostaną przyznane.

Kontekst Atlasu

  • W tej branży w województwie zachodniopomorskim konkurencja jest mniejsza niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 3,7 ofert, wobec 4,6 średnio w Polsce.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

PROKURATURA REGIONALNA W SZCZECINIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 363868183

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Stoisława 6

1.5.2.)Miejscowość

Szczecin

1.5.3.)Kod pocztowy

70-952

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL424 - Miasto Szczecin

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne.rpszc@prokuratura.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/pr-szczecin

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa pomieszczeń serwerowni wraz z instalacją gaszenia gazem w budynku Prokuratury Regionalnej w Szczecinie przy ul. Edmunda Bałuki 11 w Szczecinie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d24c46c9-9fa3-4bf9-a577-5ee41d541276

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413083

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00131608/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa pomieszczeń serwerowni wraz z instalacją gaszenia gazem w budynku Prokuratury Regionalnej w Szczecinie przy ul. Edmunda Bałuki 11 w Szczecinie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d24c46c9-9fa3-4bf9-a577-5ee41d541276

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Rozdział VIII SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Rozdział XIX SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Rozdział XIX SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

2009-7.261.2.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa pomieszczeń serwerowni wraz z montażem instalacji gaszenia gazem w budynku Prokuratury Regionalnej w Szczecinie przy ul. Edmunda Bałuki 11 w Szczecinie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia).

4.2.6.)Główny kod CPV

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45343200-5 - Instalowanie sprzętu gaśniczego

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

50711000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych

35111000-5 - Sprzęt gaśniczy

31625200-5 - Systemy przeciwpożarowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zgodnie z rozdziałem XXIII SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Czas reakcji na wezwanie do usunięcia wady przedmiotu zamówienia w okresie gwarancji i rękojmi

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 3

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy niepodlegający wykluczeniu, spełniający warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 112 ust. 2 PZP, dotyczące

1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek, jeżeli posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 500 000 zł. W przypadku składania oferty wspólnej ww. warunek musi spełnić każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek, jeżeli: a) nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał przynajmniej 2 roboty budowlane, polegające na przebudowie pomieszczeń biurowych lub mieszkalnych, wymagających rozbiórki istniejących ścian i budowy nowych oraz wykonania otworów drzwiowych wraz z osadzeniem drzwi, na podstawie odrębnych umów, o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto, b) nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał przynajmniej 2 roboty budowlane, polegające na wykonaniu systemu gaszenia gazem – instalacji gaszenia gazem wraz z systemem detekcji w budynkach użyteczności publicznej, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, na podstawie odrębnych umów, o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto każda, c) dysponuje co najmniej 3 pracownikami, posiadającymi co najmniej 3-letnie doświadczenie w zakresie pracy zbliżonym do przedmiotu zamówienia, skierowanymi do realizacji przedmiotu zamówienia, d) dysponuje co najmniej 1 pracownikiem, posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz co najmniej 5-letnie doświadczenie w powyższym zakresie, umożliwiające pełnienie funkcji kierownika budowy przy realizacji przedmiotu zamówienia, skierowanym do realizacji przedmiotu zamówienia, e) dysponuje co najmniej 1 pracownikiem, posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie w powyższym zakresie, skierowanym do realizacji przedmiotu zamówienia, f) dysponuje co najmniej 1 pracownikiem, posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności instalacji klimatyzacji oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie w powyższym zakresie, skierowanym do realizacji przedmiotu zamówienia, g) dysponuje co najmniej 1 pracownikiem, posiadającym uprawnienia rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie w powyższym zakresie, skierowanym do realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku wymagań, określonych w lit. e-g, Zamawiający dopuszcza, aby pracownicy posiadali odpowiednie uprawnienia łącznie. W przypadku składania oferty wspólnej ww. warunki musi spełnić co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 2. Wykonawca może, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. 3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają roboty, do realizacji których zdolności te są wymagane. 4. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, zgodnie z rozdz. XIII pkt 4 ppkt 5 wraz z ofertą składa: 1) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnienie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby; 2) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. 5. W przypadku uznania za najkorzystniejszą oferty Wykonawcy, polegającego na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 PZP, Zamawiający będzie żądał od Wykonawcy przedstawienia wszystkich dokumentów i oświadczeń, wskazanych w rozdz. XIX (podmiotowych środków dowodowych), dotyczących podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega, zgodnie z wytycznymi w zakresie ich sporządzania, określonymi w rozdz. XIII pkt 5-7.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Rozdział XIX SWZ

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Rozdział XIX SWZ

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Rozdział XXI SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z §10 projektowanych postanowień umowy (załącznik nr 7 do SWZ)

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-14 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

http://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-14 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45450000-6Roboty budowlane wykończeniowe, poz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 14.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczecin.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45450000-6 (Roboty budowlane wykończeniowe. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.