Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
495 556 zł
Umowa zawarta
31 lipca 2026
Okres realizacji
od 1 sierpnia 2026 do 31 lipca 2028
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%możliwość monitorowania przez Internet przesyłek rejestrowanych i kurierskich40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług pocztowych i kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym w okresie 01.08.2026 r. - 31.07.2028 r.

Zamawiający Powiat Ostrowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu (Ostrów Mazowiecka, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług pocztowych i kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym w okresie…”, wybierając ofertę wykonawcy "POCZTA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA". Wartość umowy: 495 556 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
495 556 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,5 oferta
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy "POCZTA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA" (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 495 555,54 zł (umowę zawarto 31 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 sierpnia 2026 r. do 31 lipca 2028 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Ostrowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550668806

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. 3-go Maja 68

1.5.2.)Miejscowość

Ostrów Mazowiecka

1.5.3.)Kod pocztowy

07-300

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.)Numer telefonu

296457100

1.5.8.)Numer faksu

296457101

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@powiatostrowmaz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiatostrowmaz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2b8ae742-f0b6-446a-9bda-7f6d6dcca241

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług pocztowych i kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym w okresie 01.08.2026 r. - 31.07.2028 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2b8ae742-f0b6-446a-9bda-7f6d6dcca241

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413077

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00040786/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Świadczenie usług pocztowych i kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym w okresie 01.08.2026 r. - 31.07.2028 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00321667

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.272.3.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi społeczne, wymienione w załączniku XIV do dyrektywy 2014/24/UE o wartości mniejszej niż progi unijne określone w art. 359 pkt 2 ustawy, tj. których wartość jest mniejsza niż równowartość kwoty 750 000 euro, nie mniejsza jednak niż równowartość kwoty 170 000 złotych.
Zamówienie obejmuje „Świadczenie usług pocztowych i kurierskich dla Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej”.
Świadczenie usług pocztowych i kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym będzie realizowane w okresie 24 miesięcy dla Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (Dz. U. z 2026 r. poz. 558) i będzie polegało na:
1) przyjmowaniu, przemieszczaniu i doręczaniu przesyłek nierejestrowanych i rejestrowanych, krajowych i zagranicznych oraz paczek, a w razie niemożności ich doręczenia, zwrocie tych przesyłek do Zamawiającego po wyczerpaniu możliwości doręczenia lub wydania odbiorcy;
2) dostarczeniu przez Wykonawcę przesyłek pocztowych do każdego miejsca w kraju i zagranicą na podany adres do krajów, z którymi Polskę wiążą umowy na świadczenie usług pocztowych;
3) dostarczeniu przez Wykonawcę przesyłek kurierskich krajowych w kopercie kurierskiej do 1 kg.

4.5.3.)Główny kod CPV

64110000-0 - Usługi pocztowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

64112000-4 - Usługi pocztowe dotyczące listów

64113000-1 - Usługi pocztowe dotyczące paczek

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

495555,54 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

495555,54 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

495555,54 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"POCZTA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA"

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 010684960

7.3.3)Ulica

ul. Rodziny Hiszpańskich 8

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-940

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

495555,54 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-08-01 do 2028-07-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

64110000-0Usługi pocztowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
304 961 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
187 995 zł550 500 zł
Rozstęp międzykwartylowy
362 505 zł
Źródło próbki
CPV 64110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
187 995 zł
Mediana
304 961 zł
Górny kwartyl
550 500 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Ostrowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrów Mazowiecka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 495 556 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 64110000-0 (Usługi pocztowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "POCZTA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA" (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.