Przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy w miejscowości Podegrodzie kompleksu boisk sportowych wraz z realizacją ukrycia U-1 pod budyn-kiem klubowym
Zamawiający Gmina Podegrodzie (Podegrodzie, Małopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy w miejscowości Podegrodzie…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
24 sierpnia 2026
Termin ofert: 8 września 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
28 sierpnia 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA PODEGRODZIE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 491892593 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | 248 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Podegrodzie |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 33-386 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL218 - Nowosądecki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | (0-18) 448-49-66 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@podegrodzie.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.podegrodzie.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00412974 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-28 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00404579 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.3.8. | Sposób oceny ofert Przed zmianą | 23.1. Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami i ich znaczeniem: a) Cena – w złotych – 60 %, b) Doświadczenie Głównego Projektanta – projektanta w specjalności architektonicznej – w latach – 40 %, przy czym: do 3 lat – 0 pkt , 4 lat – 10 pkt., 5 lat – 20 pkt., 6 lat – 30 pkt., 7 lat i więcej – 40 pkt. Po zmianie: 23.1. Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami i ich znaczeniem: a) Cena – w złotych – 60 %, b) b) Doświadczenie Głównego Projektanta – projektanta w specjalności architektonicznej - 40%, przy czym punkty przyznawane będą za liczbę pełnych lat doświadczenia zawodowego w projektowaniu, pod warunkiem że osoba wskazana do pełnienia funkcji Głównego Projektanta posiada doświadczenie obejmujące udział, jako projektant w specjalności architektonicznej, w opracowaniu co najmniej 1 dokumentacji projektowej dotyczącej budowy lub przebudowy boiska sportowego: do 3 lat – 0 pkt , 4 lata – 10 pkt., 5 lat – 20 pkt., 6 lat – 30 pkt., 7 lat i więcej – 40 pkt. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 9.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: a) Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: a) Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: a) Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: a) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: aa) wykonał należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: co najmniej 1 usługę polegającą na opracowaniu dokumentacji projektowo – kosztorysowej dotyczącej budynku, o wartości wykonanej usługi projektowej minimum 200.000,00 zł brutto. b) Wykonawca spełni warunek dotyczący zdolności zawodowej, jeżeli wykaże, że: aa) dysponuje osobą, która będzie pełnić funkcję Głównego Projektanta i posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, bb) dysponuje osobą, która posiada stosowne uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej odpowiednio do zakresu i charakteru zamówienia, cc) dysponuje osobą, która posiada stosowne uprawnienia w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych odpowiednie do zakresu i charakteru zamówienia, dd) dysponuje osobą, która posiada stosowne uprawnienia w specjalności elektrycznej odpowiednie do zakresu i charakteru zamówienia, c) Zamawiający, określając wymogi dla osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2026 r. poz. 524 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (tekst jednolity Dz. U. z 2026, poz. 166) oraz art. 20a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (tekst jednolity: Dz. U. z 2025 r., poz. 1783). Po zmianie: 9.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: a) Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: a) Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: a) Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: a) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: aa) wykonał należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: co najmniej 1 usługę polegającą na opracowaniu dokumentacji projektowo – kosztorysowej dotyczącej budynku i/lub boiska sportowego, o wartości wykonanej usługi projektowej minimum 200.000,00 zł brutto. b) Wykonawca spełni warunek dotyczący zdolności zawodowej, jeżeli wykaże, że: aa) dysponuje osobą, która będzie pełnić funkcję Głównego Projektanta i posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, bb) dysponuje osobą, która posiada stosowne uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej odpowiednio do zakresu i charakteru zamówienia, cc) dysponuje osobą, która posiada stosowne uprawnienia w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych odpowiednie do zakresu i charakteru zamówienia, dd) dysponuje osobą, która posiada stosowne uprawnienia w specjalności elektrycznej odpowiednie do zakresu i charakteru zamówienia, c) Zamawiający, określając wymogi dla osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2026 r. poz. 524 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (tekst jednolity Dz. U. z 2026, poz. 166) oraz art. 20a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (tekst jednolity: Dz. U. z 2025 r., poz. 1783). |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-09-01 11:00 Po zmianie: 2026-09-08 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-09-01 11:30 Po zmianie: 2026-09-08 09:30 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-09-30 Po zmianie: 2026-10-07 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.