Wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy i modernizacji Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim
Zamawiający Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim (Aleksandrów Kujawski, Kujawsko-Pomorskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy i modernizacji Komendy Powiatowej…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
20 sierpnia 2026
Termin ofert: 2 września 2026 09:30Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
25 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
28 sierpnia 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 001256730 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Halinowo 2a |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Aleksandrów Kujawski |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 87-700 |
| 1.4.4.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL619 - Włocławski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | aleksandrow@kujawy.straz.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.gov.pl/web/kppsp-aleksandrow-kujawski |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Porządek i bezpieczeństwo publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00412893 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-28 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00399415 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: a) nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w rozdziale VII SWZ. b) spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu i SWZ. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące : 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów, 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej, 4) zdolności technicznej lub zawodowej: - w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali co najmniej dwie usługi polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej na budowę/ rozbudowę/ przebudowę budynku, każda z usług o wartości minimum 150.000 (sto pięćdziesiąt tysięcy zł) brutto - wykażą, że będą dysponować: a) minimum 1 osobą na stanowisko Projektanta w specjalności konstrukcyjno – budowlanej (Kierownik Zespołu), posiadającą: - uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno – budowlanej - co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie projektowania w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, b) minimum 1 osobą na stanowisko Projektanta w branży architektonicznej, posiadającą: uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej; c) minimum 1 osobą na stanowisko Projektanta w branży elektroenergetycznej, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych d) minimum 1 osobą na stanowisko Projektanta w branży teletechnicznej, posiadającą: uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych e) minimum 1 osobą na stanowisko Projektanta w branży sanitarnej, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych Po zmianie: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: a) nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w rozdziale VII SWZ. b) spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu i SWZ. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące : 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów, 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej, 4) zdolności technicznej lub zawodowej: - w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali co najmniej dwie usługi polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej na budowę/ rozbudowę/ przebudowę budynku, każda z usług o wartości minimum 150.000 (sto pięćdziesiąt tysięcy zł) brutto - wykażą, że będą dysponować: a) minimum 1 osobą na stanowisko Projektanta w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, posiadającą: - uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno – budowlanej - co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie projektowania w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, b) minimum 1 osobą na stanowisko Projektanta w branży architektonicznej, posiadającą: uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej; c) minimum 1 osobą na stanowisko Projektanta w branży elektroenergetycznej, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych d) minimum 1 osobą na stanowisko Projektanta w branży teletechnicznej, posiadającą: uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych e) minimum 1 osobą na stanowisko Projektanta w branży sanitarnej, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-09-01 09:30 Po zmianie: 2026-09-02 09:30 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-09-01 10:00 Po zmianie: 2026-09-02 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-10-01 Po zmianie: 2026-10-02 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.