AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Utworzenie Regionalnego Ośrodka Diagnozy i Terapii FAS/FASD – adaptacja/remont pomieszczeń.

Zamawiający Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie (Rzeszów, Podkarpackie) prowadzi postępowanie „Utworzenie Regionalnego Ośrodka Diagnozy i Terapii FAS/FASD – adaptacja/remont…”. Termin składania ofert upływa 14 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w RzeszowieRzeszów, Podkarpackieopublikowano 28 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 317 225 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
14 września 2026, 10:00
9d 6h
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin realizacji zamówienia38%Aspekt społeczny2%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    28 sierpnia 2026

    Termin ofert: 14 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na adaptacji, remoncie oraz wykończeniu wewnętrznym pomieszczeń przeznaczonych na utworzenie Regionalnego Ośrodka Diagnozy i Terapii FAS/FASD w budynku Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

  • 2

    TerminTermin realizacji wynosi 100 dni, wymagane jest zabezpieczenie należytego wykonania umowy, a oferta oceniana jest według ceny, terminu realizacji i aspektu społecznego związanego z osobą z niepełnosprawnością.

  • 3

    WarunkiWykonawca musi wykazać jedną robotę budowlaną polegającą na remoncie lub adaptacji pomieszczeń w budynku użyteczności publicznej w czynnym obiekcie o wartości co najmniej 400 000,00 zł brutto oraz skierować kierownika budowy z uprawnieniami bez ograniczeń i 3-letnim doświadczeniem.

  • 4

    ZakresZakres obejmuje część parteru budynku o powierzchni ok. 161,31 m², w tym roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, ścianki działowe, posadzki, tynki, gładzie, okładziny, malowanie, stolarkę drzwiową, instalacje elektryczne oraz oznakowanie pomieszczeń.

Kontekst Atlasu

  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 3,8 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 15% miało jedną ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 180193953

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Hetmańska 9

1.5.2.)Miejscowość

Rzeszów

1.5.3.)Kod pocztowy

35-045

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@rops.rzeszow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.rops.rzeszow.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ochrona socjalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Utworzenie Regionalnego Ośrodka Diagnozy i Terapii FAS/FASD – adaptacja/remont pomieszczeń.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3f3156be-abda-4118-b310-782c7076e3a1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412872

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00026228/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Adaptacja / remont pomieszczeń na potrzeby FASD

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Projekt niekonkurencyjny pn. „FASD – diagnoza, terapia, profilaktyka uzależnień dla dzieci, młodzieży i ich rodzin” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027, Priorytet FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian, Działanie 7.19 Integracja społeczna.

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365260

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami w zakresie:
1) przesyłania Zamawiającemu pytań do treści SWZ;
2) przesyłania odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego do złożenia podmiotowych środków dowodowych;
3) przesyłania odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego do złożenia/ poprawienia/uzupełnienia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, podmiotowych środków dowodowych, innych dokumentów lub oświadczeń składanych w postępowaniu;
4) przesyłania odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego do złożenia wyjaśnień dotyczących treści oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 lub złożonych podmiotowych środków dowodowych lub innych dokumentów lub oświadczeń składanych w postępowaniu;
5) przesyłania odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego do złożenia wyjaśnień dot. treści podmiotowych środków dowodowych;
odbywa się za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365260 i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”.

Pozostałe informacje w tym zakresie, zostały uszczegółowione w SWZ.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Zgodnie z art. 61 ust. 2 p.z.p. komunikacja ustna w toku postępowania nie może dotyczyć ofert, ogłoszenia, specyfikacji warunków zamówienia
i potwierdzenia zainteresowania.
2. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia i w konkursie,
w tym składanie ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału
w postępowaniu lub konkursie, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie p.z.p., odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1513).
3. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 p.z.p., podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt. Ofertę, a także oświadczenia o jakich mowa w Dziale X ust. 2 SWZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowalnym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej „RODO”, informujemy:
1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie (ROPS), ul. Hetmańska 9, 35-045 Rzeszów, adres e-mail: sekretariat@rops.rzeszow.pl
2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych (IOD) w ROPS jest możliwy poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail: iod@rops.rzeszow.pl. Z IOD należy kontaktować się wyłącznie w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych, w tym realizacji praw związanych z ochroną danych osobowych.
3. Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem.
4. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie ustawy p.z.p.
5. Dane osobowe będą przekazywane następującym odbiorcom:
1) umieszczone na platformie zakupowej Zamawiającego;
2) Prezesowi Urzędu Zamówień Publicznych;
3) wnioskodawcom zgodnie z ustawą p.z.p.;
4) wnioskodawcom zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 902);
5) organom publicznym i osobom uprawnionym do przeprowadzenia
w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Rzeszowie czynności kontrolnych i audytowych (np. Urząd Zamówień Publicznych, Krajowa Izba Odwoławcza, Regionalna Izba Obrachunkowa, Najwyższa Izba Kontroli, Krajowa Administracja Skarbowa);
6) administratorowi internetowej platformy zakupowej Open Nexus Sp.
z o.o. na podstawie art. 28 ust. 3 RODO.
6. Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji zadania, do którego zostały zebrane, a następnie przez czas wynikający
z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. Kategoria archiwalna u Administratora: B5.
7. Posiadacie Państwo prawo do:
1) dostępu do danych osobowych i ich sprostowania;
2) ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
3) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urząd Ochrony Danych Osobowych), gdy uznacie Państwo, że przetwarzanie danych narusza przepisy RODO.
8. Nie posiadacie Państwo prawa do:
1) usunięcia danych;
2) przenoszenia danych;
3) sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.
9. Przetwarzanie Państwa danych osobowych jest wymogiem prawnym, wynikającym z przepisów, o których mowa w punkcie 3. Dalsze przetwarzanie Państwa danych osobowych przez ROPS będzie odbywało się na podstawie przepisów, o których mowa w punkcie 5.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

OZP.261.32.2026.PR

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na adaptacji, remoncie oraz wykończeniu wewnętrznym pomieszczeń przeznaczonych na potrzeby utworzenia Regionalnego Ośrodka Diagnozy i Terapii FAS/FASD w budynku Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.
Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót adaptacyjnych i wykończeniowych w części parteru budynku (lewe skrzydło), obejmującej powierzchnię ok. 161,31 m². Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności wykonanie następujących robót:
- roboty przygotowawcze, zabezpieczające oraz rozbiórkowe, w tym demontaż istniejących elementów wyposażenia i wykończenia,
- roboty murarskie i konstrukcyjne, w tym wykonanie ścianek działowych oraz niezbędnych przemurowań,
- wykonanie warstw podłogowych oraz posadzek, w tym z wykładzin
z tworzyw sztucznych,
- wykonanie tynków, gładzi, okładzin ściennych oraz innych elementów wykończenia ścian,
- roboty malarskie oraz inne prace wykończeniowe,
- dostawę i montaż stolarki drzwiowej oraz elementów towarzyszących,
- wykonanie instalacji elektrycznych wewnętrznych, w tym instalacji oświetlenia, osprzętu elektrycznego oraz niezbędnych przyłączy,
- wykonanie oznakowania pomieszczeń oraz elementów informacyjnych,
- inne roboty niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z jego przeznaczeniem.
Zakres robót obejmuje kompleksowe przygotowanie pomieszczeń do realizacji usług diagnostycznych i konsultacyjnych, w tym m.in. pomieszczeń przeznaczonych dla specjalistów (psycholog, logopeda, pediatra), sali integracji sensorycznej (SI), sali doświadczania świata, pomieszczeń do pracy zespołu diagnostycznego, konsultacji z rodzicami, pomieszczenia biurowego/rejestracji oraz przestrzeni wspólnych (poczekalnia, korytarz).

4.2.6.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

100 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Ad. 1) Kryterium „Cena”(K1) – waga 60%.

Punkty za kryterium „cena” zostaną obliczone wg wzoru:

C =Najniższa cena brutto spośród ocenianych ofert/Cena brutto badanej oferty x 100 x 60%

Podstawą przyznania punktów w kryterium „cena” będzie cena ofertowa brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym.
Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszelkie koszty jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia. Wynik działania zostanie zaokrąglony do 2 miejsc po przecinku.

Maksymalna ilość punktów w ramach tego kryterium: 60 punktów.

Ad. 2) Kryterium: Termin realizacji zamówienia (K2) – znaczenie w ocenie 38%.
Punkty za kryterium „Termin realizacji zamówienia” zostaną przyznane w skali punktowej do 38 punktów, na podstawie deklaracji wykonawcy złożonej w formularzu ofertowym.

Ilość punktów zostanie przyznana następująco:
- 0 punktów za zadeklarowanie realizacji zamówienia do 100 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy;
- 19 punktów za zadeklarowanie realizacji zamówienia do 90 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy;
- 38 punktów za zadeklarowanie realizacji zamówienia do 80 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy.

Deklarowany termin wykonania zamówienia dotyczy wszystkich działań, na które składa się zamówienie. Punkty w kryterium „Termin realizacji zamówienia” zostaną przyznane tylko w przypadku złożenia przez Wykonawcę oświadczenia, na podstawie którego będzie można przyznać punkty w tym kryterium. W przypadku niezłożenia oświadczenia lub zaznaczenia więcej niż jednego wariantu, oferta otrzyma w tym kryterium 0 punktów, a Zamawiający uzna, że Wykonawca zaoferował maksymalny czas (termin) wykonania zamówienia, tj. 100 dni kalendarzowych. Nie będzie to jednak podstawą do odrzucenia oferty.
Termin wykonania zamówienia, zadeklarowany przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym, będzie obligatoryjny i wiążący dla realizacji wszystkich zadań składających się na przedmiot zamówienia.

Maksymalna ilość punktów w ramach tego kryterium: 38 punktów.

Ad. 3) Kryterium: Aspekt społeczny (K3) – znaczenie w ocenie 2%.

Punkty w niniejszym kryterium zostaną przyznane Wykonawcy, który
w Formularzu Ofertowym zadeklaruje się oddelegować lub zatrudnić do realizacji przedmiotu zamówienia przynajmniej jedną osobę z niepełnosprawnością, co oznacza osobę w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz.U.2024.44 ze zm.) lub zgodnie z właściwymi przepisami państw członkowskich Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego – jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania w tych państwach.

Punktacja:
a) 0 punktów – otrzyma oferta Wykonawcy, który nie zobowiąże się do oddelegowania lub zatrudnienia osoby z niepełnosprawnością do realizacji przedmiotu zamówienia.
b) 1 punkt – otrzyma oferta Wykonawcy, który zobowiąże się do oddelegowania co najmniej jednej, już zatrudnionej osoby z niepełnosprawnością, do realizacji przedmiotu zamówienia.
c) 2 punkty – otrzyma oferta Wykonawcy, który zobowiąże się do zatrudnienia co najmniej jednej, nowej osoby z niepełnosprawnością do realizacji przedmiotu zamówienia.

Przez zatrudnienie Zamawiający rozumie zatrudnienie przez
Wykonawcę lub Podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej, w zależności od zakresu wykonywanych czynności, co najmniej jednej osoby z niepełnosprawnością, bezpośrednio zaangażowanej do realizacji przedmiotu zamówienia. Zatrudnienie, musi nastąpić w trakcie trwania umowy o zamówienie. Pracownik powinien zostać zaangażowany bezpośrednio do realizacji przedmiotu zamówienia.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin realizacji zamówienia

4.3.6.)Waga

38

4.3.4.)Rodzaj kryterium

aspekty społeczne, w tym integracja zawodowa i społeczna osób, o których mowa w art. 94 ust. 1 ustawy

4.3.5.)Nazwa kryterium

Aspekt społeczny

4.3.6.)Waga

2

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający określa następujące warunki udziału:
a) w zakresie posiadanego doświadczenia: Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na remoncie lub adaptacji pomieszczeń w budynku użyteczności publicznej w czynnym obiekcie, o wartości robót co najmniej 400 000,00 zł brutto. Jeżeli Wykonawca w dniu składania ofert realizuje zamówienie, o którym mowa powyżej, warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli do upływu terminu składania ofert wartość zrealizowanej części tej umowy wynosiła nie mniej niż 400 000,00 zł brutto.
b) w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: skieruje do realizacji zamówienia jedną osobę, która będzie pełniła funkcję kierownika budowy, posiadającą: uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika budowy.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć:
1) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ. Informacje zawarte w oświadczeniu, stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć:
1) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ. Informacje zawarte w oświadczeniu, stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania.
NASTĘPNIE
2. Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
1) w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału
w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego: nie dotyczy.
2) w celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału
w postępowaniu:
a) wykaz wykonanych robót budowlanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, gdzie w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy. W związku z wymaganiem Zamawiającego dot. wykonywania robót w budynku użyteczności publicznej – czynnym obiekcie – Zamawiający żąda wskazania dokładnego adresu budynku oraz określenia przez Wykonawcę, czy rzeczywiście budynek był wówczas obiektem czynnym;
b) wykaz osób skierowanych do realizacji zamówienia wraz z informacją na temat ich co najmniej 3-letniego doświadczenia zawodowego w pełnieniu funkcji kierownika budowy, zakres wykonywanych przez nie czynności w ramach nabytego doświadczenia, zaś w kwestii posiadanych uprawnień budowlanych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń - podanie numeru ewidencyjnego posiadanych uprawnień oraz daty ich wydania. Wykaz musi wskazywać także imię i nazwisko osoby skierowanej do realizacji zamówienia oraz określenie podstawy dysponowania tą osobą.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w § 10 ust. 2 pkt 1) SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy
z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia
z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się
o zamówienie.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy, oprócz zmian określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych, w zakresie dotyczącym terminu realizacji umowy -
w przypadku zaistnienia sytuacji nieprzewidzianych, wynikłych w trakcie realizacji robót - uniemożliwiających ze względu na technologię, normy lub inne przepisy realizację prac przewidzianych w opisie przedmiotu zamówienia. W w/w sytuacji Zamawiający dopuszcza możliwość wydłużenia okresu realizacji umowy o ilość dni, w których prace te nie mogły być wykonywane w związku z zaistnieniem przyczyn określonych w zdaniu poprzedzającym. Wykonawca wystąpi wówczas z wnioskiem do Zamawiającego, w którym musi udokumentować wystąpienie przyczyn określonych powyżej. Brak możliwości prowadzenia prac musi być zgłaszany Zamawiającemu niezwłocznie.
2. Zmiany treści umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-14 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę należy złożyć poprzez Platformę zakupową – stronę internetową prowadzonego postępowania, dostępną pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365260

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-14 10:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-13

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Wykonawca zobowiązuje się do zawarcia na swój koszt umowy ubezpieczenia oraz do terminowego opłacania należnych składek ubezpieczeniowych z tego tytułu oraz utrzymywania ich ważności i trwania odpowiedzialności ubezpieczyciela przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy – w zakresie odpowiedzialności cywilnej w związku z wykonywaną działalnością (za wszelkie szkody wyrządzone osobom trzecim, w tym Zamawiającemu na osobie lub w mieniu, w tym za utratę lub zniszczenie lub uszkodzenia mienia lub inny uszczerbek majątkowy, odpowiedzialność za uszkodzenia ciała lub wywołanie rozstroju zdrowia lub śmierć) – obejmujące obowiązek wypłaty odszkodowania za szkodę będącą następstwem zdarzeń (działań lub zaniechań) zaistniałych w związku z wykonywaniem niniejszej umowy - na kwotę ubezpieczenia nie niższą niż 500 000,00 zł (słownie pięćset tysięcy złotych) na jedno lub wszystkie zdarzenia. Wykonawca obowiązuje się doręczyć Zamawiającemu polisę ubezpieczeniową przed podpisaniem umowy, a także wszystkie dokumenty potwierdzające zawarcie i ważność umowy ubezpieczenia oraz zakres ochrony ubezpieczeniowej (w szczególności poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię umowy/polisy/certyfikatu wraz z mającymi do nich zastosowanie warunkami potwierdzającymi, że wymagane ubezpieczenia zostały zawarte i są obowiązujące wraz z dowodami, że zostały prawidłowo opłacane oraz OWU).

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
317 225 zł
Próbka: 147 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
195 204 zł631 827 zł
Rozstęp międzykwartylowy
436 624 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
195 204 zł
Mediana
317 225 zł
Górny kwartyl
631 827 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 14.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rzeszów.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.