Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku z przeznaczeniem na szkołę podstawową w miejscowości Szczodre

Zamawiający Gmina Długołęka (Długołęka, Dolnośląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku z przeznaczeniem na szkołę podstawową w…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina DługołękaDługołęka, Dolnośląskie (powiat Wrocławski →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

9 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Długołęka

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931935017

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Robotnicza 12

1.4.2.)Miejscowość

Długołęka

1.4.3.)Kod pocztowy

55-095

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

m.boberek@gmina.dlugoleka.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://dlugoleka.bip.net.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-231723cd-3bee-4f77-aebe-09e68b1134f0

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412864

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00381693

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.3.)Nazwa projektu lub programu

„Termomodernizacja zabytkowego budynku publicznego przy ul. Trzebnickiej 29 w miejscowości Szczodre, gmina Długołęka, przeznaczonego pod funkcjonowanie szkoły podstawowej” nr FEDS.02.01-IZ.00-0023/25

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku z przeznaczeniem na szkołę podstawową w miejscowości Szczodre

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie, przebudowie i rozbudowie istniejącego budynku w miejscowości Szczodre przy ul. Trzebnickiej 29-31 z przeznaczeniem na szkołę podstawową oraz rozbiórka budynku gospodarczego i przybudówek do istniejącego budynku wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną oraz uzyskanie, w imieniu Zamawiającego ostatecznego pozwolenia na użytkowanie obiektu.
Parametry obiektu:
1) powierzchnia zabudowy budynku – 1242,90 m2,
2) powierzchnia użytkowa budynku– 2178,43 m2,
3) wysokość maksymalna – 11,78 m
4) Łączna kubatura– 11 290,50 m3,
5) ilość kondygnacji- 3.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-11-14

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

18 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

TURPIS NOVA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 022433555

4.3.3.)Ulica

ul. Pigwowa 2 lokal B9

4.3.4.)Miejscowość

Wrocław

4.3.5.)Kod pocztowy

52-210

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

18797755,67 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00534657/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-08-10

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W trakcie realizacji robót budowlanych objętych umową, wystąpiły prace, które nie zostały ujęte w dokumentacji projektowej, a są konieczne do wykonania na etapie prowadzenia robót budowlanych. Zamawiający nie mógł przewidzieć konieczności wykonania tych prac na etapie postępowania o udzielenie zamówienia.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Aneks został zawarty w zakresie zlecenia robót dodatkowych objętych protokołem konieczności z dnia 06.07.2026 r. : podbijanie fundamentów istniejącego budynku, montaż dodatkowych nadproży, zszywanie i naprawa starych murów, wykonanie przemurowania ścian zewnętrznych, wykonanie dodatkowych trzpieni żelbetowych, odtworzenie gzymsów. W wyniku robót budowlanych zmianie uległa wartość umowy oraz pośredni termin jej realizacji.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej: „Termomodernizacja zabytkowego budynku publicznego przy ul. Trzebnickiej 29 w miejscowości Szczodre, gmina Długołęka, przeznaczonego pod funkcjonowanie szkoły podstawowej” nr FEDS.02.01-IZ.00-0023/25
w ramach Priorytetu nr 2 „Fundusze Europejskie na rzecz środowiska na Dolnym Śląsku”
Działania nr 2.1 „Efektywność energetyczna w budynkach publicznych”
Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027 – zgodnie z umową o dofinansowanie projektu z dnia 30.09.2025 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Długołęka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Długołęka.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.