Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Leszek Polak - Przedsiębiorstwo Budowlane „BUDPOL”· Swarzów 2cmała firma
Wartość umowy
439 889 zł
Umowa zawarta
24 sierpnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 439 889 zł – 469 999 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa garażu OSP II etap w Gruszowie Wielkim

Zamawiający Gmina Dąbrowa Tarnowska (Dąbrowa Tarnowska, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa garażu OSP II etap w Gruszowie Wielkim”, wybierając ofertę wykonawcy Leszek Polak - Przedsiębiorstwo Budowlane „BUDPOL”. Wartość umowy: 439 889 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
439 889 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 lipca 2026

    Termin ofert: 30 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Leszek Polak - Przedsiębiorstwo Budowlane „BUDPOL” (Swarzów 2c), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 439 889,30 zł (umowę zawarto 24 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 439 889,30 zł do 469 998,95 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA DĄBROWA TARNOWSKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851661145

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 34

1.5.2.)Miejscowość

Dąbrowa Tarnowska

1.5.3.)Kod pocztowy

33-200

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@dabrowatar.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.dabrowatar.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8144fedf-ffc5-4aa6-b75d-ddb43e535a98

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa garażu OSP II etap w Gruszowie Wielkim

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8144fedf-ffc5-4aa6-b75d-ddb43e535a98

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412646

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041008/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.18 Budowa garażu OSP II etap w Gruszowie Wielkim

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00344111

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.2.19.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1 Przedmiotem zamówienia jest budowa II etapu budynku garażu OSP w Gruszowie Wielkim zgodnie z dokumentacją projektową i przedmiarem robót.


1.2. Wykonanie robót obejmować będzie m.in.:
- wykonanie izolacji,
- wykonanie posadzki parteru,
- wykonanie ściany z pustaka ceramicznego,
- wykonanie nadproży,
- wykonanie słupów i belek żelbetowych,
- wykonanie wieńców żelbetowych,
- wykonanie stropu prefabrykowanego,
- wykończenie blacharskie attyki,
- wykonanie robót dekarskich

zgodnie z przedmiarem robót.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

439889,30 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

469998,95 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

439889,30 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Leszek Polak - Przedsiębiorstwo Budowlane „BUDPOL”

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 852739984

7.3.4)Miejscowość

Swarzów 2c

7.3.5)Kod pocztowy

33-210

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

439889,30 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dąbrowa Tarnowska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dąbrowa Tarnowska.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 439 889 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Leszek Polak - Przedsiębiorstwo Budowlane „BUDPOL” (Swarzów 2c). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.