Wymiana instalacji centralnego ogrzewania i wentylacji mechanicznej w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Ząbkach
Zamawiający Miasto Ząbki (Ząbki, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wymiana instalacji centralnego ogrzewania i wentylacji mechanicznej w budynku Szkoły…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
17 listopada 2025
Termin ofert: 9 grudnia 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
03 grudnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
10 lutego 2026
10 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
14 lipca 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
28 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Miasto Ząbki |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 013269717 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Wojska Polskiego 10 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Ząbki |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 05-091 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL912 - Warszawski wschodni |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia.publiczne@zabki.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zabki.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-95fe00fb-190e-46b8-a559-efd3b3d5c568 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00412494 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-28 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00537350 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | |
| 2. | Realizacja przedmiotu umowy jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu | II: „Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza” Działania: 2.2 Efektywność energetyczna w ZIT programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wymiana instalacji centralnego ogrzewania i wentylacji mechanicznej w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Ząbkach |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane mające na celu poprawę efektywności energetycznej infrastruktury szkolnej na terenie Miasta Ząbki poprzez wymianę instalacji centralnego ogrzewania w budynku szkoły oraz wentylacji mechanicznej w pomieszczeniach sali gimnastycznej i stołówki szkolnej. Prace objęte przedmiotem zamówienia realizowane będą w Szkole Podstawowej nr 5 im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, przy ul. Batorego 37 w Ząbkach. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45214210-5 - Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania 45331210-1 - Instalowanie wentylacji |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-02-10 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 5 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | HYDRO-BUD Mariusz Jerzy Garwoliński |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7621368585 |
| 4.3.3.) | Ulica | Pułtuska 114p |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Wyszków |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 07-202 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1081410,40 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00103520/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-28 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność wydłużenia terminu realizacji przedmiotu umowy w związku z brakiem możliwości wykonywania części robót w terminie określonym w umowie. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zakończenie wykonania przedmiotu umowy nastąpi w terminie 5 miesięcy i 21 dni. Dniem zakończenia wykonania przedmiotu umowy jest dzień podpisania przez Zamawiającego bez zastrzeżeń protokołu odbioru końcowego. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Dokonano zmiany umowy ze względu na konieczność wykonania robót dodatkowych, wynikających z błędów i uszczegółowienia dokumentacji. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Za prawidłowe wykonanie przedmiotu umowy i wszystkich obowiązków Wykonawcy określonych w umowie Strony ustalają wynagrodzenie ryczałtowe w kwocie brutto 1 133 070,40 złotych. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 51660,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1133070,40 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →