Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
892 697 zł
Umowa zawarta
18 sierpnia 2026
Okres realizacji
85 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 892 697 zł – 1 267 372 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Dodatkowy okres gwarancji20%Doświadczenie kierownika budowy20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa DW 151 odc. Gola Dolna - Półchleb

Zamawiający Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich (Koszalin, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa DW 151 odc. Gola Dolna - Półchleb”, wybierając ofertę wykonawcy POL - DRÓG S.A. Wartość umowy: 892 697 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Zachodniopomorski Zarząd Dróg WojewódzkichKoszalin, Zachodniopomorskieopublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość umowy
892 697 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 lipca 2026

    Termin ofert: 28 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy POL - DRÓG S.A. (Drawsko Pomorskie), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 892 696,51 zł (umowę zawarto 18 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 892 696,51 zł do 1 267 371,62 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 85 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZACHODNIOPOMORSKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH

1.3.)Oddział zamawiającego

ZZDW Koszalin

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330961132

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szczecińska 31

1.5.2.)Miejscowość

Koszalin

1.5.3.)Kod pocztowy

75-122

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zzdw@zzdw.koszalin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zzdw.koszalin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1340483

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Zarządzanie drogami

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa DW 151 odc. Gola Dolna - Półchleb

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3beede9d-999a-4d30-bfd8-df3152e06a5b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412405

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00130734/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.126 Przebudowa DW 151 odc. Gola Dolna - Półchleb

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00335879

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZZDW-6.3710.130.2026.8.3.1

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest Przebudowa DW 151 odc. Gola Dolna - Półchleb. 2. Zakres zadania obejmuje

frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej; wykonanie warstwy wyrównawczej z AC16W; wykonanie warstwy ścieralnej z SMA8; oznakowanie poziome.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

892696,51 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1267371,62 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

892696,51 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

POL - DRÓG S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

2530033758

7.3.3)Ulica

Podmiejska 2

7.3.4)Miejscowość

Drawsko Pomorskie

7.3.5)Kod pocztowy

78-500

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

892696,51 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

85 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
676 483 zł
Próbka: 99 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
358 004 zł1 381 768 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 023 764 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
358 004 zł
Mediana
676 483 zł
Górny kwartyl
1 381 768 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koszalin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 892 697 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: POL - DRÓG S.A. (Drawsko Pomorskie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.