Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Remont Al. Niepodległości w Sopocie na odcinku od skrzyżowania z ul. Jana z Kolna do budynku przy Al. Niepodległości 689

Zamawiający Gmina Miasta Sopotu (Sopot, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont Al. Niepodległości w Sopocie na odcinku od skrzyżowania z ul. Jana z Kolna do…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Miasta SopotuSopot, Pomorskieopublikowano 28 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 802 566 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA MIASTA SOPOTU

1.2.)Oddział zamawiającego

w imieniu której działa Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675563

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Al. Niepodległości 930

1.4.2.)Miejscowość

Sopot

1.4.3.)Kod pocztowy

81-704

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.4.7.)Numer telefonu

58 -5512115

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@zdiz.sopot.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.zdiz.sopot.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-57d2462b-326f-4108-a0be-ba2cad3bf188

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412118

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00178893

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Remont Al. Niepodległości w Sopocie na odcinku od skrzyżowania z ul. Jana z Kolna do budynku przy Al. Niepodległości 689

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont Al. Niepodległości w Sopocie na odcinku od skrzyżowania z ul. Jana z Kolna do budynku przy Al. Niepodległości 689
Zakres przedmiotu zamówienia podstawowego obejmuje wykonanie m. innymi:
1) Remont nawierzchni jezdni:
- frezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej na gr. 9 cm z wywozem frezu z terenu budowy celem utylizacji;
- ułożenie podbudowy zasadniczej z betonu asfaltowego AC22P o gr. 8 cm;
- ułożenie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC16W o gr. 5 cm;
- odtworzenie pętli indukcyjnych.
- ułożenie geosiatki zbrojeniowej;
- ułożenie warstwy ścieralnej z mastyksu grysowego SMA11 o gr. 4 cm;
- oznakowanie poziome;
2) W zakres zamówienia wchodzi również wykonanie i montaż w miejscu wskazanym przez Zamawiającego
jednej tablicy informacyjnej w trakcie realizacji budowy.

3.9.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-04

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2026-07-03 do 2026-08-23

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Firma Budowlano-Drogowa MTM SA

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9581323406

4.3.3.)Ulica

Hutnicza 35

4.3.4.)Miejscowość

Gdynia

4.3.5.)Kod pocztowy

81-061

4.3.6.)Województwo

pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

864890,49 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00230931/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-13

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wykonanie robót dodatkowych

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Roboty dodatkowe: Odtworzenie nawierzchni po awarii kanalizacji deszczowej, montaż studni D5-D6 wraz z kolektorem DN1000mm

5.4.6.)Wartość zmiany

188519,11

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Konieczność wykonania robót dodatkowych

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Roboty dodatkowe: remont wpustów ulicznych wraz z przykanalikami, wymiana pierścieni wpustów żeliwnych, odtworzenie podbudowy po awarii kanalizacji sanitarnej, remont studni sanitarnych wraz z wymianą płyt nastudziennych, odtworzenie nawierzchni po wykonaniu przykanalików, płytki integracyjne dla osób niedowidzących

5.4.6.)Wartość zmiany

137823,60

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

1755348,47 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Umowa została zrealizowana należycie, nie naliczono kar umownych, wykonana w terminie pomimo zlecenia robót dodatkowych

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasta Sopotu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sopot.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.