Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Przedsiębiorstwo usługowo-Handlowe SIGMA Milena Bacior· Niegowamikrofirma
Wartość umowy
3 296 400 zł
Umowa zawarta
29 lipca 2026
Okres realizacji
do 20 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 3 296 400 zł – 6 273 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa Środowiskowego Domu Samopomocy zapewniającego wsparcie dzienne dla osób z niepełnosprawnościami w Myszkowie”

Zamawiający Powiat Myszkowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Myszkowie (Myszków, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa Środowiskowego Domu Samopomocy zapewniającego wsparcie dzienne dla osób z…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo usługowo-Handlowe SIGMA Milena Bacior. Wartość umowy: 3 296 400 zł. Złożono 8 ofert.

Wartość umowy
3 296 400 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo usługowo-Handlowe SIGMA Milena Bacior (Niegowa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 296 400,00 zł (umowę zawarto 29 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 3 296 400,00 zł do 6 273 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 20 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Myszkowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Myszkowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 152180808

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pułaskiego 6

1.5.2.)Miejscowość

Myszków

1.5.3.)Kod pocztowy

42-300

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

34/3159104

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mariola.majchrzak@powiatmyszkowski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiatmyszkowski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiatmyszkowski.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa Środowiskowego Domu Samopomocy zapewniającego wsparcie dzienne dla osób z niepełnosprawnościami w Myszkowie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-085dfd64-8e52-44b0-aa02-b915fcf5ddd1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411940

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00106905/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa Środowiskowego Domu Samopomocy zapewniającego wsparcie dzienne dla osób z niepełnosprawnościami w Myszkowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00303535

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.272.1.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

3113449,55

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie przez Wykonawcę Środowiskowego Domu Samopomocy w Myszkowie o kubaturze 2169,75 m3, powierzchni zabudowy 394,5 m2, powierzchni użytkowej 333,1 m2 wraz z bezodpływowym zbiornikiem na ścieki bytowe o poj.10 m3 oraz przebudową i rozbudową infrastruktury technicznej na działce 2/44, 2/42 obręb ewidencyjny Będusz, gmina Myszków, pozyskanie wszystkich niezbędnych zezwoleń, opinii oraz odbiorów (jeśli będą wymagana prawem), nabycia na rzecz Zamawiającego wyposażenia i montażu wraz z uruchomieniem (o ile wymaga) tego wyposażenia oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Nazwa zadania: „Budowa Środowiskowego Domu Samopomocy zapewniającego wsparcie dzienne dla osób z niepełnosprawnościami w Myszkowie”, finansowanego z rezerwy celowej budżetu Państwa.
Wykaz wyposażenia znajduje się w Załączniku nr 4 do SWZ w dokumencie: Specyfikacje techniczne Wykonania i odbioru Robót budowlanych Branża architektoniczna / konstrukcyjna. Wyposażenie wchodzące w skład przedmiotu zamówienia nie obejmuje wyrobów medycznych.

1.2. Zakres przedmiotowy i sposób wykonania przedmiotu zamówienia określają:
1. Załącznik Nr 1 – Projekt architektoniczno-budowlany
2. Załącznik Nr 1a – Załącznik do projektu budowlanego
3. Załącznik Nr 2 – Projekt zagospodarowania terenu
4. Załącznik Nr 3 – Decyzja -pozwolenie na budowę
5. Załącznik nr 4 – Projekt techniczny – branża konstrukcyjno-architektoniczna
6. Załącznik Nr 5 – Projekt techniczny – branża elektryczna
7. Załącznik Nr 6 – Projekt techniczny – branża sanitarna
8. Załącznik Nr 7 – Opinia geotechniczna
9. Załącznik Nr 8 – Warunki przyłączenia
10. Załącznik nr 10 – Projektowane postanowienia umowy

1.3. GWARANCJA I RĘKOJMIA
1.3.1. Na zakres przedmiotu zamówienia dotyczący wyposażenia wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi zgodnie z ofertą Wykonawcy, na okres 24 miesięcy, chyba że gwarancja producenta jest dłuższa.
1.3.2. Na zakres przedmiotu zamówienia dotyczący robót budowlanych wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na okres zgodnie z ofertą Wykonawcy, jednak nie krótszy niż 36 miesięcy (okres gwarancji na roboty budowlane stanowi kryterium oceny ofert).
1.3.3. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w Formularzu ofertowym okresu gwarancji w miesiącach.
1.3.4. Jeżeli Wykonawca wskaże w ofercie okres gwarancji krótszy niż minimalny wymagany okres wskazany powyżej, tj. w pkt 1.3.2. niniejszego rozdziału SWZ, Zamawiający odrzuci ofertę, jako niezgodną z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust.1 pkt 5) ustawy Pzp.
1.3.4.1. W przypadku, gdy Wykonawca nie zadeklaruje w Formularzu ofertowym żadnego okresu gwarancji, Zamawiający przyjmie wymagany minimalny okres wskazany powyżej, tj. w pkt 1.3.2. niniejszego rozdziału SWZ.
1.3.4.2. Wymieniony w pkt 1.3.2. okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert, którego sposób obliczania punktów został szczegółowo opisany
w Rozdziale XI ust.5 SWZ.

2. ROZWIĄZANIA RÓWNOWAŻNE
2.1.Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
2.2.Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
2.3.W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45262520-2 - Roboty murowe

45262650-2 - Roboty w zakresie okładania

45261200-6 - Wykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów

45442100-8 - Roboty malarskie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

39290000-1 - Wyposażenie różne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3296400,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6273000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3296400,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo usługowo-Handlowe SIGMA Milena Bacior

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

368732778

7.3.3)Ulica

Bankowa 48C

7.3.4)Miejscowość

Niegowa

7.3.5)Kod pocztowy

42-320

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3296400 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-20

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Myszkowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Myszkowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Myszków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 296 400 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo usługowo-Handlowe SIGMA Milena Bacior (Niegowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.