Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
337 020 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
91 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 337 020 zł – 380 770 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%GWARANCJA20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Remont pomieszczenia "Kawiarni" w budynku nadszybia szybu Daniłowicza Kopalni Soli "Wieliczka"”.

Zamawiający Kopalnia Soli "wieliczka" S.A. (Wieliczka, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont pomieszczenia "Kawiarni" w budynku nadszybia szybu Daniłowicza Kopalni Soli…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Usługowo-Handlowe BPI-SYSTEM Filip Kuta. Wartość umowy: 337 020 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Kopalnia Soli "wieliczka" S.A.Wieliczka, Małopolskie (powiat Wielicki →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość umowy
337 020 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 lipca 2026

    Termin ofert: 20 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Usługowo-Handlowe BPI-SYSTEM Filip Kuta (Wola Rzędzińska 23B).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 337 020,00 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 337 020,00 zł do 380 769,59 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 91 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

KOPALNIA SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000041683

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Park Kingi 1

1.5.2.)Miejscowość

Wieliczka

1.5.3.)Kod pocztowy

32-020

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat.sa@kopalnia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kopalniawieliczka.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Górnictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Remont pomieszczenia "Kawiarni" w budynku nadszybia szybu Daniłowicza Kopalni Soli "Wieliczka"”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d57d90b8-e749-4c3e-92ed-8afb030ec8d2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411918

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00320508

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KSW/2026/SIP/121

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie bieżącej konserwacji pomieszczenia „Kawiarni” w budynku nadszybia Szybu Daniłowicz na terenie Kopalni Soli „Wieliczka”.
2 Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) przygotowanie terenu (wygrodzenie i zabezpieczenie strefy bezpieczeństwa oraz zabezpieczenie przed zanieczyszczeniem pomieszczeń przylegających
do pomieszczenia, gdzie będą prowadzone prace),
2) wykonanie prac, zgodnie z:
a) Projektem w zakresie architektury wnętrz obejmującym powierzchnię kawiarni wraz z zapleczem socjalnym oraz pomieszczeniem toalety w budynku nadszybia Szybu Daniłowicza na terenie Kopalni Soli „Wieliczka” ul. Daniłowicza
w Wieliczce – tom I, stanowiącym załącznik nr 2 do wzoru umowy,
b) Projektem w zakresie architektury wnętrz obejmującym powierzchnię kawiarni wraz z zapleczem socjalnym oraz pomieszczeniem toalety w budynku nadszybia Szybu Daniłowicza na terenie Kopalni Soli „Wieliczka” S.A., ul. Daniłowicza w Wieliczce - branża: elektryka i teleinformatyka – tom II, stanowiącym załącznik nr 3 do wzoru umowy,
c) treścią Zarządzenia KRZG nr KSW/Z/KRZG/18/2024 z dnia 11 marca 2024 r.
w sprawie zasad stosowania w wyrobiskach podziemnych Kopalni Soli „Wieliczka” materiałów chemicznych i wyrobów z tworzyw sztucznych oraz zasad postępowania z odpadami po zużytych materiałach, stanowiącym załącznik nr 4 do wzoru umowy.
3) prace porządkowe, utylizacja odpadów.
3 W ramach wykonania przedmiotu zamówienia Wykonawca jest w szczególności zobowiązany do:
1) uzyskania wszelkich niezbędnych zgód i pozwoleń lub dokonanie zgłoszenia robót w przypadkach, gdy taki obowiązek wynika z przepisów powszechnie obowiązującego prawa,
2) zakupu materiałów niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy,
3) realizacji robót niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy.
4 Wykonawca jest zobowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie
z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, ze szczególnym uwzględnieniem ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz przepisów wykonawczych do tej ustawy

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

337020 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

380769,59 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

350550 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Usługowo-Handlowe BPI-SYSTEM Filip Kuta

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9930665980

7.3.3)Ulica

Wola Rzędzińska

7.3.4)Miejscowość

Wola Rzędzińska 23B

7.3.5)Kod pocztowy

33-150

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

337020 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

91 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Kopalnia Soli "wieliczka" S.A. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wieliczka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 337 020 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Usługowo-Handlowe BPI-SYSTEM Filip Kuta (Wola Rzędzińska 23B). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.